Klavesnice

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mavoun12
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Klavesnice

Příspěvekod mavoun12 » 31 led 2020 14:19

Dobry den
mam notebook asus G552VW a zjistil jsem ze mi na interni klavesnici nejake klavesy generuji po zmacknuti 3 znaky naraz. Konkretne N napise mny, T napise vbt, Y napise mny... Pokud klavesu drzim tak to vypada takto:mnyyyyyyy

Na externi klavesnici funguje vse jak ma.

Stalo se to uz nekomu? popripade jak to vyresit ?

Diky

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod atari » 31 led 2020 15:16

Přejdi do BIOSu, a tam tu klávesnici vyzkoušej, zda funguje.

mavoun12
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod mavoun12 » 31 led 2020 15:50

V biosu to take nechodi tak jak ma. Zkousel jsem to v kolonce na password, tam to sice negeneruje vice znaku, ale pise to spatne znaky, napr. kdyz zmacknu Y napise to N... Co se ale ted zmenilo, nevim proc, tak uz to negeneruje 3 znaky ale jen 2. Jak jsem psal v prvnim prispevku tak to generuje pouze posledni 2 znaky z te trojice.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod atari » 31 led 2020 15:54

Je to jednoduché. Pokud to nefunguje správně v BIOSU, tak to je HW problém a je vadný notebook, respektivě klávesnice. To znamená vyměnit klávesnici.

To že to pokaždé dělá jinou chybu, to je způsboeno, tím že tam je nějaký vadný kontakt, nebo zkrat, a někdy ten konktakt projde, někdy neprojde, apod. Záleží to na teplotách a mechanickém zatížení.

mavoun12
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod mavoun12 » 31 led 2020 16:21

To jsem si myslel no.. Ntb v zaruce uz asi nebude a ja stejne pouzivam z 95% externi klavesnici. Ale pokud bych si nekam chtel vzit notebook tak je to dosti neprijemne ale zvladnutelne.

Mohl bych se to pokusit opravit sam, kdyby to byl jen nejaky znecisteny kontakt.. ale nechci moc riskovat, prece jenom byl to pomerne drahy ntb.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod atari » 31 led 2020 16:27

Znečištěný kontakt by způsobil, že klávesnice nereaguje. Takže to tipuji na víc závad i na zkrat. Můžeš ji zkusit vyčistit, třeba to pomůže. Jestli na ní někdo něco vylil, tak to lze opravit vyčištěním.

mavoun12
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod mavoun12 » 31 led 2020 17:33

Tak jsem ho komplet rozebral a vyfoukal a vycistil.. Jenze klavesnice je na pevno pridelana k prednimu panelu ntb a nelze se dostat primo ke kontaktum.. Problem stale pretrvava, takze jedine vymena komplet toho predniho panelu s klavesnici.. Apon mam ale vycisteny ntb po letech :D

EDIT: koukam ze prodavaji i solo klavesnice, ale jak ji z toho predniho panelu dostat je mi zahadou :D

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod atari » 31 led 2020 18:03

Zkus na netu najít nějaký návod na výměnu klávesnice, nebo yotube.

Darylos
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod Darylos » 29 bře 2020 18:54

Mam podobny problem s klavesnici v notebooku, ale stale vaham zda je to HW nebo SW problem, protoze to pise ty znaky spatne jen ve vyhledavani at uz v Google (a to v jakemkoliv prohlizeci) a nebo kdyz kliknu na lupu ve win10 - pak kdyz treba napisu ahoj - tak mi vyleze toto: ahzž kdyz to same pisu ve wordu - tak je to v poradku... dale jeste blbne klavesa backspace - jakmile ji stisknu - tak bud nastane zamknuti windows a musim zase zadat pin abych se se znova prihlasil/odemknul... pripade, kdyz backspace zmacknu ve wordu - tak se spusti kombinace klaves ctrl + H - tedy najdi a zamen... nejpodivnejsi na tom celem je, ze kdyz pripojim externi USB klavesnici - tak je vse v poradku...

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod atari » 29 bře 2020 20:50

Za prvé: Dotazy s problémy se řeší zde, tak nepiš podobný dotaz co máš zde, znova do soukromé zprávy.

Za druhé: Vlézt se svým dotazem do cizího příspěvku je porušení pravidel.

A pokud sis přečetl moji radu z ledna, tak už víš, že máš klávesnici vyzkoušet v BIOSU, aby jsme vyloučili/potvrdili HW problém. Nic jiného ti tady v této fázi neporadím.

Darylos
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod Darylos » 29 bře 2020 22:32

Tak to se omlouvam - proste jsem nasel podobny problem, tak jsem k tomu chtel prispet - kazdopadne uz vim, ze je to HW - klavesa g a h proste spusti tyto klavesy najednou: g -> gt5 a h -> hy6 jako bych najendou zmackl tri klavesy... doslo k tomu pouztitim sanytolu - ucel jasny - desinfekce klavesnice... predpokladam, ze ten sanytol vtekl pod klavesy a zpusobil nejaky zkrat, kdy stisknuti jedne klavesy vyvola jakoby stisk i tech dalsich... ted jen otazka - da se to vyresit vycistenim klavesnice? Treba lihem - nebo je to uz nevratne - reknme, ze sanytol vyleptal nejakou cast obvodu? Diky a omlouvam se za poruseni pravidel.
Naposledy upravil(a) Darylos dne 29 bře 2020 23:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klavesnice

Příspěvekod atari » 29 bře 2020 22:48

Pochybuji o tom, že by Sanytol vyleplal obvody (nevím co obsahuje ...). To vyčištění zkus. Klasikcý líh může leptat plasty.
Nejlepší je Izopropylalkohol.

Tady máš inspiraci: https://www.zive.cz/poradna/jak-ocistit ... tanswers=1


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Klávesnice a myš
    od Torrman » 26 lis 2023 09:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    856
    od Torrman Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 19:36
  • Klavesnice a Myš
    od Derik » 30 říj 2023 18:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1233
    od Derik Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 18:00
  • Zaseklá Klávesnice
    od Lebedil » 14 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    786
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 22:06
  • Výběr klávesnice
    od Mladkov204 » 07 úno 2024 16:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    619
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 16:16
  • Reboot a nefungující klávesnice
    od Sabii » 14 led 2024 12:13 » v Problémy s hardwarem
    7
    937
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 19:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů