Vadný HDD nebo SSD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

0roshimaru
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vadný HDD nebo SSD

Příspěvekod 0roshimaru » 17 úno 2020 12:02

Dobrý den. Doufám že jsem ve správné sekci. Můj problém je ten, že se mi během noci notebook rozhodl vyhodit error EFI Network 0 for IPv4 ( bla bla bla ) boot failed. Zkoušel jsem v Biosu změnit boot z UEFI na Legacy support, ale nepomohlo. Zkoušel jsem SSD i HDD fyzicky vytáhnout a vrátit, také nepomohlo. Notebook oba dva disky vidí, ovšem hlásí chybu (no bootable device - insert boot disk and press any key)
Takže mám pocit, že bude vadný jeden z disků, jen nevím který. Logicky by to měl být ten, ve kterém je nainstalovaný OS ne ? A doufat jen v to, že je není v háji i ten druhý ?
Děkuji za odpověď, čím rychlejší, tím lepší, jelikož ntb potřebuji co nejrychleji spravit skrz práci k maturitě xD.

PS: můj notebok je Lenovo Ideapad-Y700-15ISK

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD nebo SSD

Příspěvekod ITCrowd » 17 úno 2020 12:08

Vítej na PC-HELP!
Nejjednodušší je připojit disk(y) do stolního počítače a zkontrolovat pomocí CrystalDiskInfo jak na tom jsou. A případně se pokusit o záchranu dat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

0roshimaru
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD nebo SSD

Příspěvekod 0roshimaru » 17 úno 2020 12:10

To bych velice rád udělal, ovšem nemám jak. Stolní počítač nemám, jelikož bych ho při svém neustálém pohybu nevyužil.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD nebo SSD

Příspěvekod ITCrowd » 17 úno 2020 12:14

Jasně. A ve tvém okolí nikdo ze stolním počítačem neexistuje...
Pak si vytvoř bootovací flashku s live linuxem, nabootoj z ní a zkus si disky prohlédnout.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 11 hostů