Náhodné vypínání displeje u notebooku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Honza33
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod Honza33 » 16 bře 2020 18:23

Zdravím,

mám takový problém, zhruba po roce po zakoupení notebooku se mi začal náhodně při práci vypínat displej u notebooku. Počítač běží stále dál ale monitor se vypne. Stává se to především při práci v různých specializovaných softwarech nebo prohlížení internetu. Při hraní her (na integrovanou i dedikovanou grafiku) a pouštění filmů (online i offline) se to neděje. Při připojení externího monitoru se vypne pouze ten interní. Problém nemá návaznost na pohyb, tudíž nepředpokládám že by byl problém v nějakém přerušení vedení směrem k displeji.

V tuto chvíli je řešením počítač uspat a probudit, nebo po čase, při používání druhého monitoru zpět přepnout na zobrazení na obou monitorech (většinou tak 2 minuty).

Na notebooku jsem udělal čistou instalaci z USB a problémy se opět vrátili.

Předem děkuji za každou smysluplnou odpověď.

Notebook HP Pavilion Gaming 15-cx0015nc, Intel Core i5-8300H,8GB,128GB SSD+1TB,GeForce GTX1050 4GB,Windows 10 Home

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod atari » 16 bře 2020 21:31

Mě tohle záhadné vypínání monitoru začal dělat ntb HP když jel na baterku a měla už malou kapacitu. Když jsem zapnul napájení přes kabel, tak to nikdy neudělal. Po výměně baterie to přestalo dělat.

Honza33
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod Honza33 » 16 bře 2020 23:14

atari píše:Mě tohle záhadné vypínání monitoru začal dělat ntb HP když jel na baterku a měla už malou kapacitu. Když jsem zapnul napájení přes kabel, tak to nikdy neudělal. Po výměně baterie to přestalo dělat.

Tady má baterka kapacitu slušnou (mírné zhoršení oproti novému stavu cca 80-90 %) a jestli bylo myšleno s téměř vybitou baterií, tak se to stává i normálně když jedu na kabel a mám 100 %. Když nad tím přemýšlím, tak mi to možná udělal vždy na kabelu.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod atari » 17 bře 2020 08:02

Nebylo myšleno s téměř vybitou baterií.

Jednalo se o starou baterii s malou kapacitou, která byla nabita na 100%, a poté spuštěno přehrávání videa (na baterii), a poté zčernala obrazovka, když ještě baterie měla kolem 50% kapacity.

Honza33
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod Honza33 » 17 bře 2020 08:08

atari píše:Nebylo myšleno s téměř vybitou baterií.

Jednalo se o starou baterii s malou kapacitou, která byla nabita na 100%, a poté spuštěno přehrávání videa (na baterii), a poté zčernala obrazovka, když ještě baterie měla kolem 50% kapacity.

Myslím že to nebude tento problém, jak jsem psal baterie je v dobré kondici, dle odhadu vydrží 2- 2,5 hodiny přehrávat film a práce tak 3 hodiny. Navíc to dělá při zapojeném napájení.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod atari » 17 bře 2020 09:19

To asi nebude ...

Ale je to dosti zvláštní, tohle by ntb neměl dělat. Pokud je nedostatečné napájení, tak by měl přejít do režimu spánku, a né že zčerná monitor. Tak jestli to není nějaká konstrukční vada u HP.

Tak mě ještě napadlo, u tebe změřit napětí v síti v okamžiku učernání obrazovky. Ale to je asi jen takové utěšování ... :-(

Honza33
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod Honza33 » 17 bře 2020 09:44

atari píše:To asi nebude ...

Ale je to dosti zvláštní, tohle by ntb neměl dělat. Pokud je nedostatečné napájení, tak by měl přejít do režimu spánku, a né že zčerná monitor. Tak jestli to není nějaká konstrukční vada u HP.

Tak mě ještě napadlo, u tebe změřit napětí v síti v okamžiku učernání obrazovky. Ale to je asi jen takové utěšování ... :-(

Dělá to normálně ať to zapojím kdekoli, každopádně mě napadlo jestli to nejsou nějaké ovladače, ale vzhledem k tomu že to nedělá u her, které běží na integrované grafice, tak to nechápu

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod atari » 17 bře 2020 10:53

Poslední příspěvek se necituje (přečti si pravidla).

"... ale vzhledem k tomu že to nedělá u her, které běží na integrované grafice .."
To jsem nepochopil, přeci všechno běží na integrované grafice, nebo to je jinak?

Honza33
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod Honza33 » 17 bře 2020 11:06

Do pravidel jsem koukal ale nic takového jsem tam nenašel, každopádně to moc nechápu

k tématu: je na výběr zda chceme program spouštět s grafickým procesorem integrované karty nebo dedikovaným, to je tím myšleno

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod atari » 17 bře 2020 11:33

Na poslední příspěvek se pouze reaguje, a to bez citace (co na tom nechápeš?)

Takže pokud hra běží na integrované grafice, tak to neudělá, a pokud běží na dedikované, tak display zčerná?

Honza33
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné vypínání displeje u notebooku

Příspěvekod Honza33 » 17 bře 2020 11:52

Jenom jsem nepochopil proč to píšeš až pod třetí komentář a nechápal jsem co jsem udělal jinak, v pohodě, díky za upozornění.

k tématu: s tou grafikou to byl spíše takový myšlenkový pochod, jenom jsem tím podkládal, že to nemůže být (asi) ovladači od integrované grafiky, když na ní běží i hry a u těch to nepadá.

Každopádně vypíná se displej na notebooku při práci v programech a prohlížení internetu, nepadá při pouštění filmu, online filmů a hraní her. Prostě klasicky pracuji a najednou zhasne displej.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • problikávání displeje
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    326
    od maschke0 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 16:43
  • Problikávání displeje
    od maschke0 » 03 úno 2024 18:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    686
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    04 úno 2024 13:10
  • Hry náhodně padají Příloha(y)
    od Tommo333CZ » 27 led 2024 09:10 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    827
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 led 2024 19:54
  • Náhodné BSOD Příloha(y)
    od TheSalon112 » 21 úno 2024 18:32 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    373
    od TheSalon112 Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 18:32
  • Náhodné zamrzání PC
    od Styxik » 20 kvě 2023 23:59 » v Problémy s hardwarem
    7
    1138
    od Styxik Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 08:31

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 24 hostů