Výměna FX procesoru = nenabootuje se systém Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

exactlytheBen
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výměna FX procesoru = nenabootuje se systém

Příspěvekod exactlytheBen » 23 bře 2020 16:02

Zdravím, potřebuju poradit.

Koupil jsem z bazaru procesor AMD FX-8350, který jsem měl v plánu vyměnit za můj starý AMD FX-4100 (který je momentálně v PC). Balík dorazil, procesor jsem vyměnil (nedělal jsem to poprvé) a spustil jsem PC. Vše se normálně načetlo, ještě o 50% rychleji, než normálně, tak jsem byl jenom rád. Chvilku jsem brouzdal, zkoušel, jak to jede, zapnul/vypnul pár her, teplota nepřekročila 30 stupňů a potom jsem dal RESTART pc. V moment kdy se to načítalo znovu naběhla normálně MSI obrazovka od mého biosu, potom normálně logo a načítací kolečko WINDOWS 10, potom to bliklo, byla černá obrazovka, dole se taky točilo načítací kolečko a najednou bum, tma. Počítač stále jakoby běžel, ale nesvítila klávesnice ani myš, obrazovka taky nic, přes restart tlačítko na pc se počítač nerestartoval. Šlo to pouze vypojením z elektriky a tak jsem to zkusil zhruba 10x a stále nic. Potom jsem se koukal do BIOSu, zkusil obnovit základní nastavení, taky nic. Tak jsem tam zkusil hodit zpět ten starý FX-4100 a počítač se normálně nabootil a jede jako předtím.

Opravdu netuším proč to poprvé fungovalo a potom už ne. Je pravda, že jsem musel asi jeden pin na tom "novém" procesoru trošku ohnout, aby to zapadlo, protože byl vykroucený lehce, ale jinak tam nic nebylo.

Jestli si někdo dáte tu práci přečíst tenhle životní příběh, prosím vás o jakoukoliv radu.
Děkuju předem.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výměna FX procesoru = nenabootuje se systém

Příspěvekod petr22 » 23 bře 2020 16:10

Aktualizuj BIOS na nejvyssi moznou verzi s tou FX-4100 a pak tam dej tu FX-8350.

Druha vec je reset CMOS.

Skoda ze ses nezeptal jestli to ma smysl, ta FX-8350 stejne jako kazdy AMD FX procesor
je stary 10 let a jeho vykon tomu odpovida - abys nebyl prekvapen ze prakticky k zadnemu
zrychleni nedoslo, jen v Battlefieldech a podobnych hrach vyuzuvajicich 8 jader. Urcite se
ti nemuze zrychlit nacitani Windows a podobne bezne operace.

Za me je jakakoliv castka investovana do AMD FX zbytecna investice, par let zpatky jsem
to rozdaval v poctu par kusu a nikdo to uz nechtel.

Kdyz misto toho koupis Ryzen 1200 (aktualni cena 1300 Kc) i s deskou a DDR4 RAM, budes mit ve
hrach vyrazne vetsi vykon.

Ta FX-8350 muze byt klidne poskozena, napr taktovanim a nemusi byt jiz plne funkcni.

exactlytheBen
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výměna FX procesoru = nenabootuje se systém

Příspěvekod exactlytheBen » 23 bře 2020 16:23

petr22 píše:Aktualizuj BIOS na nejvyssi moznou verzi s tou FX-4100 a pak tam dej tu FX-8350.

Druha vec je reset CMOS.

Skoda ze ses nezeptal jestli to ma smysl, ta FX-8350 stejne jako kazdy AMD FX procesor
je stary 10 let a jeho vykon tomu odpovida - abys nebyl prekvapen ze prakticky k zadnemu
zrychleni nedoslo, jen v Battlefieldech a podobnych hrach vyuzuvajicich 8 jader. Urcite se
ti nemuze zrychlit nacitani Windows a podobne bezne operace.

Za me je jakakoliv castka investovana do AMD FX zbytecna investice, par let zpatky jsem
to rozdaval v poctu par kusu a nikdo to uz nechtel.

Kdyz misto toho koupis Ryzen 1200 (aktualni cena 1300 Kc) i s deskou a DDR4 RAM, budes mit ve
hrach vyrazne vetsi vykon.

Ta FX-8350 muze byt klidne poskozena, napr taktovanim a nemusi byt jiz plne funkcni.


Díky moc za radu a je pravda, že výkonnostně se změna v těch hrách, které jsem zkoušel projevila minimálně.
Mohl byste mi teda rovnou poradit i se základní deskou prosím vás? Mám poměrně malou case: https://ctrlv.cz/o8vB - rozměry mojí současné motherboard jsou 20x24 cm. Nejlépe teda něco s AM4 socketem a DDR4 sloty na RAM.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výměna FX procesoru = nenabootuje se systém

Příspěvekod xbs » 23 bře 2020 16:55

předchozí příspěvek se necituje... kolik do toho můžeš max dát? zdroj je co zač (přesnej typ)?

exactlytheBen
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výměna FX procesoru = nenabootuje se systém

Příspěvekod exactlytheBen » 23 bře 2020 17:10

Tak za rok plánuju poskládat kompletně nový, ale mezitím bych chtěl tenhle dostat do formy kdy si na něm zahraju alespoň RS6, DayZ v pohodě a abych se vlezl do 4000,- KČ.

Moje momentální základní deska má přesné rozměry: 244 x 205 mm https://www.czc.cz/msi-760gm-p23-fx-amd ... 57/produkt

Zdroj mám nově kupovaný: https://www.alza.cz/seasonic-m12ii-620- ... 92.htm?o=1

Chladič mám taky kupovaný ( nevím, jestli by stačil na ten Ryzen 1200 ): https://www.czc.cz/zalman-cnps7x-led_2/ ... iQQAvD_BwE

Takže potřebuju desku, procák a RAM ( zatím by mi stačilo 8GB, potom bych dokoupil dalších 8 )



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC nenabootuje
    od Jeryk » 22 dub 2023 09:58 » v Problémy s hardwarem
    1
    641
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2023 13:10
  • PC někdy nenabootuje
    od matesfox » 31 říj 2023 18:30 » v Problémy s hardwarem
    24
    4889
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 15:14
  • Výměna CPU v NTB
    od Seann_K » 06 srp 2023 16:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1449
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 srp 2023 17:47
  • Výměna chladiče CPU
    od goffy » 18 pro 2023 11:51 » v Problémy s hardwarem
    8
    1456
    od goffy Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 06:41
  • Výměna ventilátoru ve zdroji
    od Zidy » 10 dub 2024 17:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    690
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2024 22:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů