Modrá smrt (a ještě hůř)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Ridder
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Modrá smrt (a ještě hůř)

Příspěvekod Ridder » 24 led 2021 23:25

Ahoj, mám problém s modrou smrtí..
Pokusím se rozepsat vše co se mi do teď podařilo zjistit..
před pár dny mi začal kolabovat PC, většinou se během hraní hry restartoval a jen problikla modrá obrazovka s chybou. Zkoušel jsem různě přeinstalovávat drivery a vše ze supportu základní desky a zbytku HW.
Problém nepřestával tak jsem se rozhodl pro úplneý reinstal systému a byl jsem si skoro jistý že je po problému. Nainstaloval jsem drivery ale jen ty nejdůležitější abych zbytečně "neriskoval"
Bohužel problém tu byl pořád tak jsem začal tušit že bude něco s hardwarem..
během všech těch restartů se mi podařilo jen dvakrát zachytit kód zastavení, protože se PC restartuje okamžitě a modra smrt jen problikne.. zachytil jsem tyhle 2 kódy:
1. DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER
2. SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
A to jsou chyby ještě před přeinstalováním systému. Teď jsou restarty příliš rychlé.

Pomocí prohlížeče událostí jsem zjistil nějaké bližší informace o chybách a vybral jsem ty KRITICKÉ (opakovali se ty stejné):
Kritická 24.01.2021 1:46:04 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10111 User-mode Driver problems. Zařízení HID-compliant headset (umístění (unknown)) je offline v důsledku chyby ovladače v uživatelském režimu. Počet dalších pokusů systému Windows restartovat zařízení: 5. Další informace o tomto problému získáte u výrobce zařízení.
Kritická 24.01.2021 1:46:04 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10110 User-mode Driver problems. Nastaly potíže s jedním nebo více ovladači v uživatelském režimu a hostitelský proces byl ukončen. V důsledku toho může dojít k dočasnému přerušení schopnosti zobrazit zařízení.
Kritická 24.01.2021 1:45:02 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kritická 24.01.2021 0:42:17 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10111 User-mode Driver problems. Zařízení HID-compliant headset (umístění (unknown)) je offline v důsledku chyby ovladače v uživatelském režimu. Počet dalších pokusů systému Windows restartovat zařízení: 5. Další informace o tomto problému získáte u výrobce zařízení.
Kritická 24.01.2021 0:42:17 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10110 User-mode Driver problems. Nastaly potíže s jedním nebo více ovladači v uživatelském režimu a hostitelský proces byl ukončen. V důsledku toho může dojít k dočasnému přerušení schopnosti zobrazit zařízení.
Kritická 24.01.2021 0:41:14 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kritická 24.01.2021 0:35:53 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kritická 24.01.2021 0:14:44 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10111 User-mode Driver problems. Zařízení HID-compliant headset (umístění (unknown)) je offline v důsledku chyby ovladače v uživatelském režimu. Počet dalších pokusů systému Windows restartovat zařízení: 5. Další informace o tomto problému získáte u výrobce zařízení.
Kritická 24.01.2021 0:14:44 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10110 User-mode Driver problems. Nastaly potíže s jedním nebo více ovladači v uživatelském režimu a hostitelský proces byl ukončen. V důsledku toho může dojít k dočasnému přerušení schopnosti zobrazit zařízení.
Kritická 24.01.2021 0:13:40 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kritická 23.01.2021 23:44:38 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10111 User-mode Driver problems. Zařízení HID-compliant headset (umístění (unknown)) je offline v důsledku chyby ovladače v uživatelském režimu. Počet dalších pokusů systému Windows restartovat zařízení: 4. Další informace o tomto problému získáte u výrobce zařízení.
Kritická 23.01.2021 23:44:38 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10110 User-mode Driver problems. Nastaly potíže s jedním nebo více ovladači v uživatelském režimu a hostitelský proces byl ukončen. V důsledku toho může dojít k dočasnému přerušení schopnosti zobrazit zařízení.
Kritická 23.01.2021 23:43:38 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10111 User-mode Driver problems. Zařízení HID-compliant headset (umístění (unknown)) je offline v důsledku chyby ovladače v uživatelském režimu. Počet dalších pokusů systému Windows restartovat zařízení: 5. Další informace o tomto problému získáte u výrobce zařízení.
Kritická 23.01.2021 23:43:38 Microsoft-Windows-DriverFrameworks-UserMode 10110 User-mode Driver problems. Nastaly potíže s jedním nebo více ovladači v uživatelském režimu a hostitelský proces byl ukončen. V důsledku toho může dojít k dočasnému přerušení schopnosti zobrazit zařízení.
Kritická 23.01.2021 23:42:35 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

Díky těmto informacím jsem zjistil že je problém je ve správci zařízení.. přesně s "HID-compliant headset" kde svítil vykřičník a pokoušel jsem se aktualizovat driver (ten byl aktuální).
Dále se mi podařilo zjistit že chyba je spojená s headsetem HyperX cloud II a vyřeším ji snadno a to tak že "HID-compliant headset" zakážu.
To jsem zkusil a problém s restartama to nevyřešilo.. PC stále kolabuje akorát už zřejmě né kvůli headsetu.
Tohle je dnešní výpis chyb jak šel čas:
Úroveň Datum a čas Zdroj ID události Kategorie úlohy
Chyba 24.01.2021 22:09:02 EventLog 6008 Není Předchozí vypnutí systému (22:01:15, ‎24.‎01.‎2021) bylo neočekávané.
Kritická 24.01.2021 22:09:00 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Chyba 24.01.2021 22:01:15 EventLog 6008 Není Předchozí vypnutí systému (21:59:36, ‎24.‎01.‎2021) bylo neočekávané.
Kritická 24.01.2021 22:01:12 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Chyba 24.01.2021 21:19:36 EventLog 6008 Není Předchozí vypnutí systému (21:17:36, ‎24.‎01.‎2021) bylo neočekávané.
Kritická 24.01.2021 21:19:33 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Chyba 24.01.2021 21:17:36 EventLog 6008 Není Předchozí vypnutí systému (21:06:19, ‎24.‎01.‎2021) bylo neočekávané.
Kritická 24.01.2021 21:17:33 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

Posledsní co jsem zjistil bylo že musím zjistit informace pomocí programu WinDbg ze souboru MEMORRY.dmp nebo MINIDUMP.dmp. Problém ale je, že se ani jeden z těchto souborů v "C:\Windows" nemám a ani nikde jinde. Také jsem se dopracoval k informaci že pokud tyto soubory v PC po těchto modrých smrtích nemám tak je problém jistě v hardwaru že se PC vypne tak rychle a ani nestihne tento nebo tyto soubory v PC vytvořit.
Už jsem fakt v koncích a hlavně nevím jakej hardware je ten problémovej.. tuším že to budou ramky ale nevím jak to zjistit.
Nikdy jsem žádné problémy s s touto sestavou neměl a mám ji už 4 roky.

mb: asus rog strix B350 gaming f
cpu: ryzen 5 1600 (netaktovanej)
ram: hyperx predator (3200mhz)
psu: corsair rm 850
gpu: asus rog strix 1080

Reklama
petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt (a ještě hůř)

Příspěvekod petrmet » 25 led 2021 00:05

Je tu speciální sekce BSOD včetně podrobných pokynů, co je třeba přiložit. Taky je tam podrobně popsán test pamětí.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt (a ještě hůř)

Příspěvekod ITCrowd » 25 led 2021 01:15

Dal sis hodně velkou práci s tím, abys zkopíroval kdeco, zaplnil téma balastem a nesdělil nic, z čeho by se dalo vycházet.
Sekce BSOD (Blue screen of death) = modrá obrazovka smrti je tu právě pro tyto případy. A aby bylo z čeho vycházet, je třeba pečlivě přečíst návod a dodat to, co je požadováno. Návod zde: viewtopic.php?f=118&t=129195
Jinak můžeš jít do nějaké věštírny, vyšlo by to nastejno.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Ridder
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt (a ještě hůř)

Příspěvekod Ridder » 25 led 2021 10:37

Díky.. napíšu tam.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů