FPS Drops Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dejva1999
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

FPS Drops  Vyřešeno

Příspěvekod Dejva1999 » 22 srp 2021 02:22

Zdravíčko, měl bych takový dotaz.
Poslední cca měsíc se mi stává v lolku, že mi sem tam úplně random dropují fps ze 200 klidně i na 60 a je to vždy takový "microlag" a dokáže to hodně nasrat. Nikdy předtím se mi tohle nestávalo. Nevím čím by to mohlo absolutně být, teploty jsou v naprostým pořádku, oc gpu žádný, zkoušel jsem odinstalovat drivery, projet PC antivirem a vůbec nic nepomohlo.
Hra mi jede plynule vždy okolo 200fps a sem tam mi to takhle dropuje není to pravidelný, je to vždy fakt úplně random jak kdy.
Hraju dá se říct na "vysoké úrovni" Lolko a věnuji se i hodně competetivu a každý takový pokles fps je pro mě v některých situacích fakt dost na hovno.

i5 9400F
GTX 1650 SUPER
16GB DDR4 2666
Patriot Burst, 2,5" - 960GB
ASUS PRIME Z390-P

(Ještě teda doplním, že mám bohužel momentálně 75hz monitor, protože můj 144 se dal reklamovat a stále čekám, ale pochybuji, že monitor by s tím měl nějak souviset)
Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS Drops

Příspěvekod Mr. Incognito » 22 srp 2021 07:23

Přesně toto se dělo mně. Hry jely v pohodě, ale občas FPS dropy, naprosto náhodně. Nepomohlo vůbec nic včetně reinstalace systému, nakonec pomohla až výměna grafické karty. Snad to v tvém případě bude něco jiného.

Dejva1999
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: FPS Drops

Příspěvekod Dejva1999 » 22 srp 2021 12:26

A také se jednalo o 1650 super ?

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS Drops

Příspěvekod gogo1963 » 22 srp 2021 12:33

záleží na hře ... v mmo to dělá běžně, z 200 na 20 a naopak, podle toho, co, kdo je na mapě
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

NeketHD
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS Drops

Příspěvekod NeketHD » 23 srp 2021 15:00

Teď jsem řešil stejný problém, mně pomohlo nainstalovat lepší chladič na CPU, zkus zkontrolovat teploty. Ale jak jsem hledal já, když jsem měl tento problém, tak tento problém může způsobovat hrozně moc věcí. Např. Drivery od GPU, Vypnout herní Režim ve Windows atd. Ale zkus si při hře zapnout HWmonitor, pak se koukni na grafy, co tam dropuje, když dropují FPS.

Dejva1999
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: FPS Drops

Příspěvekod Dejva1999 » 23 srp 2021 15:31

No nevím, teploty kontroluji docela hodně často a cpu při menším využití (při hraní lolka) se mi drží okolo 40 stupňů a gpu 35 stupňů
Při maximálním vytížení cpu je to potom okolo 60-65 stupňů a gpu 67-69 Stupňů.
Chladič na cpu používám Spartan 3 PRO HE1024
Víceméně jsem pc přeinstaloval a zatím to funguje v pořádku, tak třeba se to tím nějak vyřešilo, doufám v to :D

Uživatelský avatar
Kirstai
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: FPS Drops

Příspěvekod Kirstai » 23 srp 2021 23:36

Hraju lolko od 3.sezóny,celkově dost,a pravděpodobně vím,co myslíš :D Jestli lolko hráváš často a déle,asi sis určitě všiml,že ten klient stojí fakt za h*vno a je to vyloženě prasárna a je nechutné,že je to vůbec nezajímá,u této hry se musí brát v potaz,že ta hra poběží,jak by měla podle toho,co ti dovoluje počítač.Nevím jestli je to to samé,co jsem měl já,ale z 250 fps jsem šel třeba na 30 po dobu 1 sekundy,nebo dokud jsem nealtabnul do hry zpátky,je to úplně ten samý efekt,jak když máš dva monitory a alt tabneš do druhého,lolko je na pozadí,takže neběží na plné fps.

Prvně jsem si myslel,že to je Full Screenem nebo Borderless modem,ale i to nepohlo,pokaždé když jsem dal jinčí song na spotify,nebo alt tabnul,tak se to stalo,a jelikož jsem se ptal kamarádů,a těm se to nestávalo,tak jsem napsal na podporu.

Hned napsali,že bych měl zkusit DirectX 9,bohužel u lolka je to trochu jiné,tam můžeš mít i PC za 150k a stejně ti budou padat fps,protože ta hra není vubec optimalizovaná a ten client bez lagů nerozjede nikdo podle mě :D

Takže jediné,co mě napadá,je zkusit to,co fungovalo pro mě,otevři klient,dej nastavení a zaškrtni Prefer DX9 Legacy Mode.

Obrázek

Dejva1999
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: FPS Drops

Příspěvekod Dejva1999 » 24 srp 2021 01:20

Okeej, vyzkouším.
Díky, šéfe :D

Uživatelský avatar
Kirstai
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: FPS Drops

Příspěvekod Kirstai » 24 srp 2021 19:06

Potom řekni jestli to fungovalo :D


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů