Pomalá rychlost internetu v PS5

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod milannejsem IT » 23 pro 2021 14:59

Ahoj,chtěl bych se zeptat proč mám na Playstationu tak pomalou rychlost ,popřípadě jestli by někdo věděl poradit čím ji zvýšit.
Jde o tohle.Mám nové připojení od bezdrátového poskytovatele.Rychlost naměřím od 300-350 mbps download a 100-150 upload ,odezva je někde kolem 15ms.KDyž jsem začal hrát fifu po netu tak jsem zjistil ,že všechny moje úkony co dělam na ovladači,mají malou prodlevu( ale ta může být někdy rozhodující) ve hře mi to na lobby ukazuje 30 ms ping,(někdy koukám na streamery z fifu a tam vidím že mají ping třeba jen 10,14,20 ms ,jak toho dosáhnout ? )) .Tak jsem začal pátrat v nastavení sítě co je v konzole a tam je možnost otestovat rychlost připojení.Tak jsem toto zkusil a výsledek je vždy cca 170-220mbps download a pouhopouhých 10-20mbps upload.Může toto být problém proč nemám lepší odezvu,ping proč je tam ta rychlost tak snížená v té konzoli,mám jí připojenou přes kabel do routeru. Mohlo by pomoci kdybych vyměnil všechny síťové kabely co jsou po domě cat5 za cat 6 ?Koukal jsem že ty by měli dokazat propouštět větší rychlost.
Díky všem za nějaká postřehy a odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod ITCrowd » 23 pro 2021 15:05

První věc je ten kabel. Musí být kategorie minimálně 5e.
Přesný typ a výrobce routeru?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod milannejsem IT » 23 pro 2021 15:26

Kabel 5e to je,router je od TP-Linku Ac 1200 archer c64,je právě vyměněný protože bylo potřeba aby podporoval pásmo 60ghz.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 21 vteřinách:
Ale když měřím rychlost na pc které je také napojené na ten samý router tak právě naměřím dostatečné hodnoty 300down/100-150 up a odezva cca 15

Dodatečně přidáno po 5 minutách 25 vteřinách:
No ta teď zrovna jsem udělal ten test na PS5 a vyšlo Down 172.8 up 9.2 Mbs
Hned poté na pc naměřeno 304down/149 up ,16 ms
takže by neměla být chyba v routeru,nemůže být v routeru něco nastaveno tak že to brzdí pravě jen ten PS5 nějaké Adresa IPv4 nebo IPv6 ,maska podsítě,primární DNS,sekundární DNS?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod ITCrowd » 23 pro 2021 16:19

Nevím, co myslíš těmi 60GHz, Ten router je obyč plečka za necelý litr.
Pokud připojíš PC (notebook) místo té ps5 a změříš rychlost, jaké to má hodnoty?
Primární a sekundární dns by měl být pro celou síť stejný. Stejně tak maska. IPv6 můžeš na routeru vypnout.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod milannejsem IT » 25 pro 2021 08:50

Pokud připojím pc místo ps5 tak naměřím 316 down/ 151 up 16 ms.
60 ghz myslím pásmo v kterém nám tady poskytovatel wifi internetu po vesnici poskytuje internet,je to prý někajé nezarušené pásmo .

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod ITCrowd » 25 pro 2021 09:34

V tom případě není na vině router, ale přímo PS.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod milannejsem IT » 27 pro 2021 08:12

Aha,takže doporučujete reklamaci ?

Dodatečně přidáno po 58 vteřinách:
Může mít toto co tu píši vliv na ten ping,jakože když ps5 ukazuje jiné hodnoty rychlosti internetu tak jestli je to ta příčina.Děkuji

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod pcmaker » 28 pro 2021 18:21

Jak tu rychlost vlastně testuješ? Používáš na test rychlosti stejný server pro PS i PC?

milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod milannejsem IT » 30 pro 2021 14:02

Ne,normálně přímo v PS5ku,nastavení a tam dám síť a následně test připojení k internetu.
Mohl by to tu někdo vyzkoušet také pokud vlastní PS5 a podělit se o hodnoty?

Streez
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod Streez » 01 led 2022 13:32

U některých her je možnosti si zvolit, na jaký server se hráč připojuje. Například jestli se připojuje na server do Německa nebo do USA. Pokud je možný to změnit, tak bych vyzkoušel jiný server. Někdy je to ale vázaný přímo na účet - třeba League of Legends. Pokud je založený pro USA, tak se tam bude připojovat vždy bez ohledu na to, kde se hráč zrovna ve světě nachází, což může při větších vzdálenostech být samozřejmě problém - ale většinou je to zřejmý na pingu, že dosahuje hodnot 100 ms a výš, což ty nemáš. Každopádně stále platí, že jiný server by mohl být lepší.

Taky by mohlo pomoct vyzkoušet odpojit veškerá zařízení kromě PS z routeru, zda nemají nějaký vliv na tento problém.

Poslední možnost je si udělat průzkum, zda tento problém je běžný mezi hráči a zda mají nějaký řešení. Jinými slovy - napsat do Googlu ,,PS5 fifa latency problem".

Jako další alternativy - zkusit propojit gamepad kabelem přímo k PS (nevím, zda to jde - spíš obecný tip). Případně zkusit jiný gamepad a nebo rovnou jiný PS, pokud by byla možnost. Teoreticky ještě přemístit PS na jiný místo, zapojit jinam a použít jiný kabely.

Ohledně 30 ms pingu - obecně platí, že pod 50 ms je to dobrý. Streameři mají nižší ping než ty pravděpodobně díky tomu, že se geograficky nachází blíž ke serveru, než ty.

milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod milannejsem IT » 02 led 2022 16:59

Streez--díky za vyčerpávající odpověď.
Odpojit všechno z routeru jsem už zkoušel ,respektive jsem přívod od trafa do routeru píchl přímo do Ps5 ale problém byl stejný,pořád malinká prodleva oproti tomu jak ovladam gamepad,nevím,zkusil jsem hrát jeden den dost přes noc jakože 23h-03h a tam mě přišlo že to bylo jednu chvíli téměř bez prodlev,co jsem zmačkl na ovladači to okamžitě provedl hráč ,měl jsem ping dá se říct stabilních 26ms,ale pak to také skončilo a bylo zase zpožděné.Kabalem gamepad mám také připojený.
Hlavně nechápu proč mi to v tom PS5 nastavení sítě --test rychlosti ukazuje takové malé hodnoty na upload když mám normálně na pc rychlost cca 145-150 mbps upload když dělám test rychlosti připojení a odezva je taky na pc cca 16 ms ,tak v tom okamžiku jdu měřit na PS5 a tam mám upload třeba jen 16 mbps a v té hře právě ping cca 28-32 ms,nevím třeba ten upload není směrodatný když tam asi zrovna v době testu prostě data neodesílám i když u testu je napsano že bude odesláno 512 mb dat,aby test proběhl.
Streameři se můžou nacházet blíže k serverům ale ne všichni přece,někteří jsou také z ČR ,jako já bydlím v díře to je pravda ,nevim jestli tohle na to může mít vliv,jako stačilo by bydlet třeba v o 15 km vzdáleném městě a už to může být jiné ?V ČR servery nejsou ? Já dumám nad tím jestli to nemůže omezovat nějak můj poskytovatel internetu,jakože by to nějak blokoval třeba ne úmyslně ale co je třeba typ NAT nebo nějaký nastavení sítě kde může mít nastavenou malou propustnost a proto mi z PS5 odchází jen tak malá rychlost?
Bohužel nemůžu zatím vyzkoušet jiného poskytovatele.
Nebo co třeba to že můj poskytovatel internetu má sídlo na blbém místě v ČR oproti serverům EA ?Že spolu nějak špatně komunikují,je to reálné taková příčina ?

Streez
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost internetu v PS5

Příspěvekod Streez » 02 led 2022 18:02

Vzdálenost hráče od serveru sama o sobě je jen jedno, i když většinou nejrozhodnější kritérium. Jinak jsou tam samozřejmě i další vlivy... Máš mobilní data na SIM? Co ještě vyzkoušet hotspot a připojit tam PS? Nečekal bych zlepšení, ale mohlo by to potvrdit nebo vyvrátit příčinu problému internetu z přívodu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rychlost USB Příloha(y)
    od Pajoš » 25 říj 2023 09:11 » v Problémy s hardwarem
    13
    2446
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:43
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2655
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Rychlost portu za routerem RT-AX58U Příloha(y)
    od Miikeshek » 04 úno 2024 11:29 » v Administrace sítě
    15
    2882
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 08:40
  • Nejde nastavit vyšší rychlost spojení než 100/100 (Mbps) Příloha(y)
    od Kubista33a » 24 kvě 2023 12:06 » v Sítě - hardware
    8
    1589
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 22:55
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    2832
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů