Náhlé vypínání pc

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

janik147
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Náhlé vypínání pc

Příspěvekod janik147 » 10 čer 2022 17:50

Dobrý den,
Chci se zeptat jestli někdo neví jak mi pomoct, minulý týden se mi najednou z ničeho nic vypnul pc bez oznámení vypínání jak to windows hází, prostě hodil black screen a hned se zase začal zapínat bez stisknutí zapnutí a nadále fungoval v pořádku.
Dnes však po zapnutí fungoval asi 15 min a najednou hodil znovu black screen začal se znovu zapínat avšak se znovu vypnul až na potřetí jsem se dostal na plochu chvíli fungoval ale po minutě dvou opět vypnul, proto jsem si řekl že nechci aby se tím opětovným zapínáním něco ještě více pokazilo tak jsem počítač vypojil když se znovu vypnul.

SESTAVA: kromě ramek a zdroje které jsou z tohoto roku jsou všechny komponenty z léta 2018
procesor - Intel Core i5-7400
HDD - Seagate BarraCuda, 3,5" - 1TB
základní deska - ASUS PRIME B250M-K - Intel B250
grafika - MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC, 4GB GDDR5
ramky - 2krát HyperX Fury RGB 8GB DDR4 3200 CL16
ssd - Samsung SSD 980, M.2 - 250GB - Zde je nainstalovaný windows
zdroj - Nevím přesně přikládám foto byl mi vyměnen můj originální v opravně před půl rokem
Přílohy
zdroj.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod Karrex » 10 čer 2022 17:52

Ten zdroj je největší elektroodpad za 450Kč (to by mě zajímalo, kolik ti naúčtovali? I s výměnou by to mělo být tak 800,-), i když sestava nemá moc velký odběr. Každopádně začni jeho výměnou.
Do té opravny bych PC už radši nesvěřil.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

janik147
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod janik147 » 10 čer 2022 18:12

Naúčtovali mi přesně 1000 a šlo tam i o diagnozu toho co s počítačem je nevím jestli je to správná cena, ale počítač jsem nutně potřeboval k práci a potřebuju ho bohužel i teď :/ doma mám papír na záruku toho zdroje takže pokud to je tím tak tam za nimi zajdu, ale bohužel otevírají až v pondělí takže můžu jen doufat že to bude tím a budu mít funkční počítač co nejdřív jestli se můžu zeptat může to být něčím jiným ještě nebo jde určitě o zdroj třeba základní deska nebo tak ? děkuju za případnou odpověď.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod Karrex » 10 čer 2022 18:19

Může, ale když jim to tam doneseš, tak ti určitě naúčtují zase diagnostiku, když koupíš zdroj, vyzkoušíš, tak ho můžeš do 14 dní vrátit a jít tam na jistotu, že tím to není - ale můj příspěvek byl o tom, že ten zdroj máš vyměnit, i kdyby to zdrojem nebylo, tohle nechceš mít v PC, zdroj je základ.

Můžeš zkusit vzít třeba z eshopu obchodu, který je v nějakém OC a mají třeba zdroj skladem, ať to můžeš o víkendu otestovat.
Nebo jaký známý s PC?
Naposledy upravil(a) Karrex dne 10 čer 2022 18:28, celkem upraveno 1 x.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod petr22 » 10 čer 2022 18:26

Zaruka je na nic - vymeni ti ten zdroj za ten samy.

Pointa je, ze ten zdroj je nebezpecny smejd - krome toho, ze muze zpusobovat vypinani PC,
muze znicit komponenty v PC nebo take klidne zacit horet.

Mas koupit novy, znakocy kvalitni zdroj, coz znamena v cenove relaci cca 1500 Kc a vice, napr.
BeQuiet jsou takovy slusny zaklad pokud nechces Seasonic.

Jestli to dela nebo nedela zdroj zjistis, az ho vymenis - i kdyby to nedelal, mohl ten smejd co tam
mas ted poskodit zakladni desku. Ten zdroj co tam mas ted vymen uz z principu veci, ze je nekvalitni.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod Karrex » 10 čer 2022 18:33

Pokud by šlo o cenu, tak nejlevněji dávám https://www.czc.cz/seasonic-core-gc-500 ... 00/produkt skrz 7 let záruky. Nevím, jestli je tam teď něco levnějšího nebo s podobnou cenou.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

janik147
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod janik147 » 10 čer 2022 18:39

Dobře děkuju za rady a ještě dotaz stačí zdroj 500 W nebo mám koupit 650 W když bych časem chtěl třeba vyměnit procesor či grafiku za lepší ?
Dnes bych chtěl zkusit zaběhnout pro zdroj který mají na skladě nejsem uplně lajk, ale zase nejsem profík měnil jsem si už nějáké komponenty atd, ale pro jistotu se ptám nemůžu něco poškodit při výměně zdroje nejsem idiot ale jestli třeba při zapojování do desky si mám dát na něco pozor nebo tak. Každopádně moc děkuju za vaše rady :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod petr22 » 10 čer 2022 19:09

Ukaz co chces koupit, jestli to neni jiny smejd.

Lepsi by byl 650W zdroj.

Vymena zdroje - kabely maji sve zacvaky, ktere je treba uvolnit ze strany prstem, nic nervat nasilim.
Samozrejmne odpojit kabel od elektriny nez zacnes.

janik147
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod janik147 » 10 čer 2022 19:11

https://www.czc.cz/seasonic-core-gc-650 ... 01/produkt
Je to od značky kterou jsi doporučil je to v pohodě?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod petr22 » 10 čer 2022 19:35

Z tech levnejsich ano, ostatne mas na to zaruku 7 roku.

Za tech 7 let muze shoret nekolik nekvalitnich zdroju co maji zaruku jen 2 roky, ktere by dohromady staly mnohem vic.

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod negror » 10 čer 2022 20:20

Core je řada dělaná narozdíl od S12 přímo Seasonicem, takže nosí velké jméno, velkou zodpovědnost a taky velkou záruku :) Je to teda entry level, ale udělá i tak dobrou službu.

janik147
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhlé vypínání pc

Příspěvekod janik147 » 10 čer 2022 20:50

Děkuju všem za rady, v pondělí napíšu pokud si s něčím nebudu vědět rady. Rozjel jsem starý notebook tak to s tím musím chvíli vydržet, ještě jednou všem děkuji :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů