Mrtvý modem Conexant Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Cooker
Pohlaví: Nespecifikováno

Mrtvý modem Conexant  Vyřešeno

Příspěvekod Cooker » 29 pro 2003 01:52

Ze staršího počítače jsem získal interní PCI modem Conexant Soft 56k prodaný ve Švýcarsku, bez ovladače, bez návodu. Píchnul jsem ho do svého PC, ale to modem vůbec nerozpoznává. Na internetu jsem k němu sice ovladač sehnal, i ho nainstaloval, ale není mi k ničemu, když ho PC (Win 98) nevidí. Netušíte někdo proč? Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

správce zařízení

Příspěvekod Rimmer » 29 pro 2003 02:28

Čau, mrkni do správce zařízení, jestli tam třebas nemáš položku
NEZNÁMÉ ZAŘÍZENÍ s žlutým vykřičníkem..
(a říkáš instalace ovladače proběhne vpohodě?)
Rimms

Cooker
Pohlaví: Nespecifikováno

Mrtvý modem Conexant

Příspěvekod Cooker » 29 pro 2003 16:27

Díky, prolezl jsem to tam všechno. Právě, že ten počítač jakoby vůbec nevěděl, že ho tam má. Ani žádný konflikt s ním nehlásí. Vždycky když nainstaluji nějaký nový hardware do počítače, tak OS zahlásí, že něco našel a že k němu chce ovladač, ale po instalaci tohohle modemu se nestalo vůbec nic. Začínám mít podezření, že to není plnohodnotný modem, že předpokládá nějakou komponentu už na základní desce, kterou tam nemám (konektor PCI ale pasuje).

kovarzd
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: prosinec 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kovarzd » 29 pro 2003 21:28

Něco podobného jsem u známých asi před rokem řešil (jednalo se o PCI modem Microcom a starší MB s Celeronem). Problém byl ve sdílených přerušeních s porty a AGP). Nakonec jsme to vyřešili takto: Museli jsme v BIOSu zakázat COM2 (=uvolnit IRQ3), PCI slot sdílený s AGP zůstal volný. Vyházeli jsme všechny karty mimo grafiky, nabootovali, zobrazili volná IRQ, pak do příslušného slotu dali modem, nabootovali- WIn ho našly -nainstalovali jsme ovladače z CD. Zvukovku jsme pak nainstalovali do dalšího PCI slotu - IRQ měla pak sdílené už nevím s čím. Ještě jsme pro jistotu v BIOSu zamkli aut. přiřazení prostředků při bootování. COM1 + LPT jsme označili jako LegacyISA. Od té doby to chodí. (Myš je na PS2, scanner na USB, grafika v AGP, do COM1 se občas připojuje jen mobil.) Zvukovka obsazovala totiž 2 IRQ + 1 DMA - pro modem pak nebyly prostředky a sdílet se odmítal. Nyní má modem samostatné IRQ.
Mužeš zakázat i COM1, pokud ho nepoužíváž - uvolníš IRQ4.
Kovarzd

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

správce zař.

Příspěvekod Rimmer » 29 pro 2003 23:18

Pokud není modem ve správci zařízení (ani jako nerozeznaný), tak o něm systém vůbec netuší. Tím IRQ by to klidně mohlo být. Na vyzkoušení stačí osvědčený systém - vyházet z PC všechno to co není pro spuštění třeba (zvukovka, síťová karta) a povypínat COMy a LPT-čka (jak psal Kovarzd).
To že by modem vyžadoval nějaký speciální kus hardwaru na základní desce je dost nepravděpodobné, to možná bylo v ranných dobách PC a modemů, ale dnes jediné co takový modem vyžaduje za HW je volný slot PCI :)
Rimms

Uživatelský avatar
Cooker
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: prosinec 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Mrtvý modem Conexant

Příspěvekod Cooker » 30 pro 2003 00:41

Dnes jsem si koupil ze zoufalství nový modem Genius, který, samozřejmě, funguje na první pokus. Koukal jsem ale, že se nainstaloval na com3. Budete mít pravdu s těmi povypínanými comy. Nemám zkušenosti s interními modemy. Vždycky jsem používal externí. Možná kdybych ten Conexant taky dokázal přinutit nainstalovat se na com3, asi by fungoval. Nemám, bohužel, čas na další výzkum, zvlášť, když nový modem stojí 4 stovky. Díky všem.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modem O2
    od slanecek » 11 srp 2023 22:07 » v Administrace sítě
    3
    2609
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    12 srp 2023 20:14
  • Modem ZTE H267A a bonding.
    od kasy » 02 led 2024 13:47 » v Sítě - hardware
    2
    838
    od kasy Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 15:18
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1558
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    872
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » před 29 minutami » v Sítě - hardware
    1
    20
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    před méně než minutou

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů