Přenos souboru - zn. levně ale pomalu Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Alien.
Pohlaví: Nespecifikováno

Přenos souboru - zn. levně ale pomalu

Příspěvekod Alien. » 14 úno 2004 18:55

Ahojky, potřebuju přesunout asi 200MB soubor z PC na jiné PC které nemůžu rozdělat kvůli záruce. Žádný flash disk nemám aní síťovku ne. Tak jsem myslel což to zkusit přes COM. Já vím je to už 100 za opicema ale asi by to bylo nejlevnější řešení. Síťovou kartu bych stejně neuživil :-( Nevíte někdo jak moc dlouho bych to asi kopíroval? a jestli je jiná rychlost přes COM 9 a 25 ( nebo kolik mají vlastně kolíků). Aby to nebylo nakonec rychlejší po disketách :lol: Už jsem to jednou zkoušel a vše šlo v pohodě ale na rychlost si už nevspomínám ale vím že to nebylo nic moc :-( ale přes noc by se to snad zvládnout dalo ne? :twisted: Na jednom Pc mám Win XP a na druhým Win Me (tfuj tem Win Me mě asi zabije). Ale na OS by snad nemělo záležet. Předem moc díky a PLS nesmějte se mi že to chci zkopírovat touto cestou :D. A jen tak mimochodem asi se ptám jako uplnej blbec ale kdybych měl PC na kterých by byly USB porty a já je propojil nevznikla by náhodou síť??? to je asi docela blbost že? Ale nebylo by to špatný........
Předem moc diky hoj....... :-)

Reklama
Uživatelský avatar
sovicka2001
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: duben 03
Bydliště: Praha 917
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod sovicka2001 » 14 úno 2004 20:37

No, rozdíl mezi 9 a 25 pinovým com kolíkem není takřka žádný, alespoň co já vím...

Přes noc by se to asi zvládnout dalo...

Ne, nejde to protože počítače by se neuměly "osahat," musí se použít speciální USB laplink, na kterém je čip který řídí komunikaci... (ale kábl stojí přes tisícovku...)
Ahojky!
J.S.

Alien.
Pohlaví: Nespecifikováno

  Vyřešeno

Příspěvekod Alien. » 15 úno 2004 18:18

Aha no to je zaujímací ale do tak drahýko kabelu rozhodně nepůjdu. No jestli se to nechá zvládnout přes noc tak to je v poho. Nebude to sice taková rychlost jako přes normální síť ale to neva - hlavně že se to nějak přenese :-) Tak tedy díky hoj

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

..

Příspěvekod Rimmer » 16 úno 2004 00:01

Ahoj, síť přes USB není žádná novinka - jen je pravda, že tě to na pár stovek vyjde.
Co se týče rychlosti COMu (9pin), mělo by být maximum 115,200 bitů/s
což je 112,5kb/s = 14kB/s.
Počítám-li dobře, přesun 200MB dat by měl trvat zhruba 4 hodiny.

(rychlost paralerního portu (25pin) je asi 300 000b/s)
Rimms

Alien.
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Alien. » 25 úno 2004 21:06

JJ díky no to je o dost pomalejší nežli Net - to by se pomalu vyplatilo založit si třeba na Wz 5 schránek po 50MB a přenesu to o fous rychlejc :D 8) né dělám si srandu. Moc děkuji za info a za technické udaje doufám že v budoucnu budu mík k dispozici lepší hardware na přenos ale i touhle cestou se to dá pokud nebudu přesouvat nějakou větší sbírku filmů mělo by to být OK. MMj nemá se někdy v blýzké době vysílat v TV Červený trpaslík??? Je to velice dobrý seriál :D Díky moc hojky

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

RD

Příspěvekod Rimmer » 26 úno 2004 23:06

vpořádku, rádo se stalo:) ty mi za oplátku můžeš pak dát vědět, až budou dávat v TV Červeného trpaslíka...už aby to bylo, nejlépe díly, které jsem ještě neviděl :shock:
měj se fajn
Rimms

Alien.
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Alien. » 28 úno 2004 17:42

Ehm no pokusím ze někde zjisti jestli ho nebudou někdy dávat. Mohl by existovat třeba nějaký pořad jako byl Volejte ředitely ale na Čt kde vysílali Trpaslíka. No snad se v nejbližší době dočkáme :smile: Tak se měj hoj


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přenos souborů SD - USB flash bez PC
    od Asanoth » 29 črc 2023 17:35 » v Sítě - hardware
    11
    2032
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 15:20
  • Přenos product key na druhé PC Příloha(y)
    od sasshrek » 21 lis 2023 17:11 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1566
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 08:45
  • prenos suborov a konverzia formatu
    od Sami » 01 dub 2023 12:14 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    2
    3039
    od Sami Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2023 13:49
  • Přenos fotek + videí z iPhone do PC (WIN10)
    od Ghoust23 » 05 dub 2023 09:53 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1710
    od Ghoust23 Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 11:45
  • Nový tablet a přenos obrazu do televize
    od Radekkk » 16 zář 2023 22:22 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    3421
    od Radekkk Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 09:08

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů