kolize HW

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jariz
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

kolize HW

Příspěvekod jariz » 25 zář 2006 18:04

Poradí mi někdo ?
Mám problém s DVD mechanikami. OS přestal komunikovat s DVD mechanikami. Ovladače jsou nainstalovány, ve správci hlásí že je vše v pořádku. Na druhou stranu ale hlásí "chyba Správce zařízení, kód 19"
Co to je za chybu (domnívám se že konflikt HW) a jak jí ostranit? Vše fungovalo jak mělo, problém nastal po nainstalování SW Pinnacle 9. Nemyslím ale že by to byla příčina, už v PC bez problémů běhal.
Mám Win 2000 Proff.

díky za případnou pomoc Jaris

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 zář 2006 19:58

Error Messages for Windows
http://www.gregorybraun.com/MSWinErr.html

Chyba 19 údajně: "medium je chráněno proti zápisu"...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

jariz
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

kolize HW

Příspěvekod jariz » 25 zář 2006 21:21

El Diablo píše:Error Messages for Windows
http://www.gregorybraun.com/MSWinErr.html

Chyba 19 údajně: "medium je chráněno proti zápisu"...




To se mi moc nezdá.S mechanikama jsem nic nedělal a že by se za provozu sowtvarově zablokovaly....?
No nevím. Koukal jsem do BIOSů a tam je taky vše v pořádku nastaveno.
Přesná identifikace problému je podle hlášky: " registr je asi poškozen. (kód 19)".

Když nastavím registry přesně podle návodu: " HKEY-LOCAL-MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum", a v oprávnění nastavím "Obnovit výchozí nastavení oprávnění pro všechny podřízené.........", tak po odsouhlasení a restartu se problém nevyřeší a nastavení se vrátí zpět, to znamená že políčku nezůstane zaškrtnuté.
Myslím že určitě tady někdo bude vědět, jak se to jinak dá napravit než spoléhat na nepřesnou a nic neřešící nápovědu ve WIN.
Ještě jednou, jedná se o Win2000 Proff.


jarda

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 zář 2006 21:26

No mě se to taky nezdá, ale na hardwarovou kolizi bych to neviděl pokud to před tím jelo... Spíš se neshodl nějaký soft či ovladače např. ASPI...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

jariz
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

kolize HW

Příspěvekod jariz » 25 zář 2006 21:34

El Diablo píše:No mě se to taky nezdá, ale na hardwarovou kolizi bych to neviděl pokud to před tím jelo... Spíš se neshodl nějaký soft či ovladače např. ASPI...


klidně bych celé PC znovu zformátoval, jenže se nedostanu dovnitř ze SW.

Nebo se mám pokusit odintalovat veškerý SW a ovladače ? Srovná se to ? Co ten kód proboha znamená?
Já nemám s PC tolik zkušeností, jsem samouk ale troufnu si .
díky Jára

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 zář 2006 21:39

Zkus v ovládacích panelech odstranit dvd mechaniky a restartuj PC, měli by se znovu najít. Už tu byl podobný problém a pomohlo to...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

jariz
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jariz » 25 zář 2006 22:01

El Diablo píše:Zkus v ovládacích panelech odstranit dvd mechaniky a restartuj PC, měli by se znovu najít. Už tu byl podobný problém a pomohlo to...


O.K. to už jsem udělal. Skutečně si je našel. Napsal že rozpoznal nový HW, zrestartoval se a ve správci zařízení se zpátky objevily mechaniky se žlutým vykřičníkem a vše zůstalo beze změny.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 25 zář 2006 22:07

A co to píše?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

jariz
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jariz » 26 zář 2006 17:26

El Diablo píše:A co to píše?


právě že to píše: "registr je asi poškozen. kód 19"

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 26 zář 2006 17:42

Aha to sme zase tam kde sme byli...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

jariz
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jariz » 26 zář 2006 17:59

El Diablo píše:Aha to sme zase tam kde sme byli...


no, je to divný. Tak mě tak napadá, nedělá si systém někde nějaké zálohy, jak je nastaven a pod? Pokud ano, tak jak se do nich dostat aby se to dalo vrátit spátky?

jariz

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 26 zář 2006 18:10

Zkusil bych obě mechaniky odpojit a připojit na zkoušku vždy jen jednu jako master, k vyloučení,možnosti, že je jedna z nich poškozená. Postup jak v předchozí radě.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů