PRAVIDLA sekce HijackThis

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6763
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž

PRAVIDLA sekce HijackThis

Příspěvekod Ltb » 14 črc 2008 11:39

PRO RÁDCE:

Sekce HijackThis je speciální a specifickou sekcí. Z tohoto důvodu je zcela nevhodné, aby v roli rádců vystupovali nováčci a HJT amatéři. Neodborný zásah nebo špatná rada může způsobit větší škody než v kterékoliv jiné sekci.

Ostatní rádci nebudou:
  • do tématu doplňovat informace během řešení nebo psát zbytečné příspěvky
  • navrhovat rozdílný postup (většinou když už něco člověk řeší, tak má v hlavě postup)
  • psát příspěvky typu: "fixni toto a toto, ale počkej na někoho zkušenějšího“
Uvedené "lezení do logu" má za následek naprostou dezorientaci uživatele a zbytečně prodlužuje dobu na odstranění uživatelova problému.

Dále, pro nováčky:
- pokud se chcete zapojit aktivně do řešení v sekci HijackThis, řešte si v prvních dnech logy pro sebe, poté začněte návrhy řešení posílat moderátorům příslušné sekce, kteří jsou online, v žádném případě neraďte rovnou uživatelům. Po určité době bude pak provedena porada, kde bude rozhodnuto, jestli můžete radit uživatelům v této sekci pod dozorem a po delším čase už přímo sami.

PRO TAZATELE:
Nezakládejte zbytečně nová témata pro řešení jednoho problému!:
  • velmi tím komplikujete přehlednost fóra a ztěžujete práci rádců, kteří pak musí hledat všechny vaše příspěvky, tím také prodlužujete dobu na vyřešení problému. Svůj problém (své téma) založte jen na jednom místě (v jedné patřičné sekci), nebojte se, že by se vám nikdo nevěnoval při špatném výběru sekce.
  • při zakládání příspěvku ho výstižně pojmenujte. Slovní spojení jako "prosím pomoc", "help", "nevím co s tím" nejsou vhodná.
Dále:
Chovejte se k moderátorům a rádcům slušně, věnují svůj volný čas na řešení vašich problémů, snažte se jim tedy práci maximálně zjednodušit (uveďte problémy které máte, v případě že se jedná o preventivní kontrolu sdělte tuto informaci ve svém příspěvku)

Ostatní:
  • Problémy řešte v rámci PC-HELP fóra, nesnažte se problém řešit přes ICQ, email či přes jiné médium. V takovém případě není možné zajistit dostatečně kvalitní podporu/pomoc.
  • Příspěvky mimo diskuzi budou mazány, jejich autoři budou náležitě informováni popř. napomenuti.
  • Dotazy, které směřují k porušování autorských práv, dále dotazy, obsahující invektivy a osobní útoky, reklama na stránky nesouvisející s problematikou bezpečnosti a politická agitace všeho druhu budou nekompromisně mazány.

Pravidla sepsal: fredik, schváleno Ltb
//Ltb: přidáno do PC-HELP rozcestníku
//Ltb: 20121025 - odebrána věta o exkluzivitě tématu pro 1 rádce

Reklama

Zpět na “HiJackThis”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 19 hostů