Thunderbird dotazy, gmail login a koš

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Herda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 357
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Thunderbird dotazy, gmail login a koš

Příspěvekod Herda » 03 črc 2016 00:35

Měl bych dotazy k thunderbirdu 38 s gmail účtem (jelikož google má anomálie v přihlašování, nějaký podělaný oauth, tak jsem musel updatovat z 31 verze)

A. Když smažu v programu zprávu, přesune se do koše (i na webu - gmail.com web ui). Když ji ale smažu z koše, tak v programu zmizí, ale na webu stále je, ale očividně s ní něco je, když v programu není. V účtu mám nastaveno: přesunout do koše.
1. Kde to na webu zjistím, v čem se liší ve srovnáním s tím, když byla vidět?
2. Když ji chci ECHT smazat, tak musím dát vysypat koš. Jde nějak tento proces vynechat?, aby už smazání z koše fakt se zpráva ztratila jako peníze na kypru?
3. Jak v programu tu zprávu zobrazím, když očividně na webu je? ( skoro duální k 1)

B: Nějak se mi nezdá furt to přihlašování přes oauth. Když si v nastavení změním, že nechci cookies , tak se mi nejde přihlásit.
4.Chci se zeptat, čeho se ty cookies týkají (jestli obsahu zpráv a odkazů , když k nim tahám obrázky snad) a nebo technologie loginu? Mířím tím k tomu ,že chci oddělit nutné cookie nutné pro fungování toho podělanýho oauth2 a cookies pro ostatní užití (což bych chtěl vědět, co kde ukládá cookie v mailovém klientu)
6. A nebo a ještě 3. možnostu užití cookie, ty sereptičko oko thunderbird (rozšíření a startovní obrazovka atd)
7. Teď mě to našplouchlo, když jsem dal v nastavení, povolit cookies, doba uložení Zeptat se, tak se to nikdy na nic neptá. DOKONCE i když nastavím Cookie platnost do konce seSSION, tak se dá přihlásit k účtu i dál. To je nějaký programátorský fejk, že cookies jsou nutné k tomu přihlášení přes ten podělaný oauth ,ale zároveň nastavení platnosti se netýká loginu k účtu?
C. Chtěl bych tedy poradit, , jestli je někde v thunderbirdu čudl odhlásit se. (protože Alt+N, M, Bezpečnost, Uložená hesla, Alt h, tab Alt+O, Esc Esc), je podle mě tak trochu DEBILITA, KTERÁ JE JEN K VIDĚNÍ V dialozích nastavení OS WINDOWS
D. A jak do háje nastavím automatické odhlášení po skončení thuderbirdu (že by přeložit jako smazání autentizační podělané oauth cookie po skončení)

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dotazy ohledně vybrané sestavy
    od Secro » 10 čer 2023 09:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    639
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 21:18
  • Thunderbird nepřijímá maily.
    od Kopusek » 27 čer 2023 08:53 » v Komunikace na internetu
    2
    2605
    od johnfox Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 10:47

Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host