Download Latency

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Download Latency

Příspěvekod milannejsem IT » 06 bře 2023 16:52

Ahoj,mám dotaz ,řeším zlepšení internetového připojení,protože stále cítím nějaké spoždění i když papírově co naměřím download/upload vypadá dobře cca 300/150 mbps,ale když se podím podrobnějí tak najdu idle latency 15,download latency 100- (lítá to při měření 100-250),upload latency 18,
Hádám,že ten download latency by mohl dělat nějakou neplechu,nebo je to nepodstatné ?Mohlo by toto dělat to spoždění?
Já třeba nechápu,že při těchto rychlostech se mi stejně nějaká videa na YTB např. při skrolovanání šipkou doprava začnou načítat a neběží to plynule.Je to jakoby ten net neměl kapacitu,nebo jak se vyjádřit.
Děkuji komukoli kdo odpoví

Reklama
milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Download Latency

Příspěvekod milannejsem IT » 07 bře 2023 21:43

Nikdo nic ?

Morbidus
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: leden 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Download Latency

Příspěvekod Morbidus » 08 bře 2023 03:41

Na jakém zařízení se ti to stává? Děje se ti to i na jiných? Jakým způsobem je připojeno? Až se ti to stane znova, můžeš si zkusit ještě změřit packet lossy. Ptáš se, jestli těch "létajících 100-250" nemůže dělat neplechu, já doma mívám při stahováni i dvojnásobek (100/5, kabelovka) a takový problém nezaznamenávám. Zkoušel jsi restart těchto zařízení, příp. restart routeru?

milannejsem IT
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Download Latency

Příspěvekod milannejsem IT » 16 bře 2023 20:45

Ahoj,děje se mi to na normálním pc,pociťuju to právě i na PS5 když hraji přes internet tak cítím že odezva na pokyny má nějakou proluku.
Připojení pc je přes kabel který je přiveden do wifi routeru,poskytovatel internetu je přes wifi,žiji na vesnici,jakože čísla na pěření připojení jsou pěkné,ale třeba teď se dívám na video na Youtube a zase ,posunu posuvník abych přeskočil část videa a objeví se kolečko načítaní a třeba 5 vteřin čekam než se video rozjede.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Download Latency

Příspěvekod ITCrowd » 17 bře 2023 08:25

pečlivě si prostuduj můj článek v podpisu - jak na diagnostiku sítě.
Dále dodej screen z testu rychlosti např. speedtest.net.
Dále screen z pingplotter na nějaký ze serverů, na který se připojuješ.
Ale jsi připojen přes wifi => bude to vždy nestabilní.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Download Latency

Příspěvekod flowem » 17 bře 2023 08:33

Ja toto resil taky a nekolikrat, nakonec to vyresilo pripojeni optickym kabelem az do bytu. Ne kazdy tuhle moznost samozrejme ma.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti