TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Baxouš
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod Baxouš » 24 led 2017 11:03

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Články na toto téma, jsem zde přečetl,ale nepomohlo, proto píšu vlastní problém. Omlouvám se předem, pokud nenapíšu vše, díky za trpělivost.

Extender se připojí na router, wifi má plný signál i v nastavení extenderu se objeví vše v pořádku, ale při připojení k wifi, internet prostě nejde.
Připojení je od T-mobile Huawei LTE E5180 připojen kabelem k routeru ASUS RT-AC68U, kterým přes wifi se kolem vše připojuje( 4 počítače a 4 telefony, 1x tiskárna).
Jediné manuální nastavení v Asus routeru jsem dal konkrétní kanál, po změření všech wifi signálu kolem.Samozřejmě, jméno a heslo na wifi. Do teď vše v pořádku, internet běží všem.

Potřebujeme wifi do dalších místností, kabel není možné tahat, tedy zde máme opakovač do zásuvky, který předtím běžěl se zyxel routerem v pohodě.
Zapojil jsem dle návodu nastavení wifi TP-LINK TL-WA855RE nejdříve přew WPS a když nastal již zmíněný problém, tak jsem zkusil nastavit opakovač pomocí vyhledání wifi sítě v menu nastavení a také stejný problém, tedy wifi má plný signál, stejnou SSID i heslo, všichni se na něj připojíme,ale internet nefunguje.
Ani router ani extender nepíše problém s připojením... Když se připojíme na wifi rovnou z routeru Asus,opakovač je vypnutý,vše v pohodě běží.

Moc Vám děkuji, za každou radu.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2017 13:15

Extender je nejhorší možnost, kterou si můžeš zvolit. Pokud jsi líný tahat kabel, pak zkus powerline + AP.
V mém podpisu najdeš návod na diagnostiku WiFi a sítě. Projdi a vyzkoušej. Minimálně mě bude zajímat ipconfig na wifi připojení z extenderu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Baxouš
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod Baxouš » 25 led 2017 12:27

Předem moc díky za radu.
Ohledně extenderu či jiného zesílení wifi, není to můj nápad a musím pracovat, s tím co tu mám. Proč nelze pracovat s kabelem, je že mezi místnostma, které potřebujem propojit náš signál, je veřejný prostor a nemůžeme nic tahat. A ten TP-link je to jediné, co tu zůstalo. Pokud to půjde, jelikož to není pro mě, rád bych zachoval takovou sestavu a nemusel investovat i jen pár kč, to něčeho jiného, pokud to však nepůjde, samozřejmě, se nechám poučit a hlavně budu přemlouvat dotyčné, ať zainvestujem :)

Takže, posílám info. Doufám, že jsem to pochopil správně: odpojil jsem wifi a na TP-link se připojil pře kabel a poté přes cmd a ipconfig/all.
připojení notebook přes lan kabel do TP-link.png

a připojení wifi z notebooku rovnou do routeru, tp-link vypnutý.
Připojeni notebooku přes wifi na router.png


Díky moc za rady a předem omluva, pokud jsem to špatně pochopil.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod ITCrowd » 25 led 2017 15:41

ITCrowd píše:V mém podpisu najdeš návod na diagnostiku WiFi a sítě. Projdi a vyzkoušej. Minimálně mě bude zajímat ipconfig na wifi připojení z extenderu.

Tedy z počítače připojeného přes extender. Je vidět, že jsi opravdu pečlivě vše prostudoval :thumbdown:
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod zeus » 25 led 2017 17:57

DHCP 192.168.1.x v obou zarizenich...
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod ITCrowd » 25 led 2017 18:14

Podle textu jsem to pochopil tak, že odpojil extender a poslal ipconfig z LAN a z WiFi ze stejného notebooku. Tedy:
1. něco jiného, než se po něm chtělo
2. DHCP tedy dodává router správně
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Baxouš
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod Baxouš » 26 led 2017 11:18

Dobrý den,
IT CROWD díky za "trknutí" snad jsem správně nyní pochopil, že mám udělat ping na router a ping na tp-link.
Nicméně, nejsem si jistý, jak provést tuto diagnostiku na TP-link. Hledal jsem IP adresu, v routeru byla adresa na TP-link taková, jako router 192.168.1.1, takže když jsem chtěl do nastavení, skočil jsem do routeru Asus. A zajímavost, když dám do zásuvky TP-link a načte síť, spadne nám všem wifi od routeru. Dvě stejné IP je asi blbost, že?
Vím, že se mě zas dostane posměšných komentářů, ale opravdu nejsem odborník na IT a prostě jen se snažím jít krok po kroku.
Moc vám všem děkuju za radu a předem prosím o trpělivost s mojí osobou :) a to velkou trpělivost.
Hezký den
Přílohy
ping.png
ping na bránu.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2017 13:09

V poho, nikdo učený z nebe nespadl a není důvod se někomu smát za neunalost.
Nicméně jsou tu rozporuplná tvrzení:
"Zapojil jsem dle návodu nastavení wifi TP-LINK TL-WA855RE nejdříve přew WPS a když nastal již zmíněný problém, tak jsem zkusil nastavit opakovač pomocí vyhledání wifi sítě v menu nastavení a také stejný problém, tedy wifi má plný signál, stejnou SSID i heslo, všichni se na něj připojíme,ale internet nefunguje."
"A zajímavost, když dám do zásuvky TP-link a načte síť, spadne nám všem wifi od routeru."
To, že skočíš po IP 192.168.1.1 do Asusu je OK.
Můžu ti doporučit pouze - restartuj extender do továrního nastavení, vezmi kabel a připoj ho do PC přes kabel. Dostaň se do administrace extenderu. Zvol mu volnou IP LAN (z tvé sítě) a nastav na něm wifi ručně. Pak by měl začít fungovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

PozdeJ
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod PozdeJ » 26 led 2017 13:58

Řešil jsem podobný problém, ale měl jsem 2 routery a mezi nima Wifi bridge. U mě byl zas problém, ohledně rozdělení DHCP na každej router zvlášť.. aby se to nemlátilo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2017 15:56

PozdeJ: Řešil jsi jiný problém, protože extender není bridge. Kromě toho tvůj příspěvek tazateli v ničem nepomůže. Potřebuješ-li se někde planě vykecávat, dej se na politiku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Baxouš
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-link připojen k routeru Asus, wifi funguje, nejde internet  Vyřešeno

Příspěvekod Baxouš » 27 led 2017 15:30

Problém vyřešen, mockrát děkuji za pro mě velmi přínosnou radu a to nejen s vyřešením,ale i diagnostikou atd.
Hezký den všem


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    974
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15
  • Popis (recenze) Asus ROG Strix Z790-A Gaming WIFI II
    od KingGustavo » 27 lis 2023 19:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1651
    od KingGustavo Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 16:14
  • USB3 funguje ako USB2
    od AmatérRobert » 28 říj 2023 13:39 » v Problémy s hardwarem
    4
    1147
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:22
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3897
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    694
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů