Klbčenie dvoch smerovačov vs Synology NAS

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

hotspaces
nováček
Pohlaví: Muž

Klbčenie dvoch smerovačov vs Synology NAS

Příspěvekod hotspaces » 05 úno 2019 21:34

SMEROVAC.JPG
Zdravím priatelia

Otváram X mesiacov starú vec, ale nemal som čas ju doriešiť, ale tentoraz to dopodrobna ozrejmím.

Kúpil som NAS Synology a pripojil som ho klasika na DSL router a všetko fungovalo OK, respektívne nastavenie cez aplikáciu v NASe (průvodce EZ-Internet)

EZ-Internet je průvodce nastavením, který pomáhá konfigurovat síťová nastavení a zpřístupnit zařízení Synology NAS přes internet. Průvodce EZ-Internet vás provede postupem nastavení předávání portů, brány firewall a služby DDNS. Umožní tak vzdáleně přistupovat ke všem službám zařízení Synology NAS, včetně systému DSM, služeb sdílení souborů a balíčkům.

Nakoľko som tento NAS chcel a používam v rámci redakcie a pre čitateľov trebalo mať poriadnu rýchlosť hlavne uploadu.

Zmenil som ISP, kedy tento poskytuje internet cez externú LTE anténu OT-350. V tej anténe je sim karta, čiže ak dobre uvažujem tak táto anténa nakoľko je pripojená aj adaptérom tak je modem.

Kúpil som router ZyXEL NBG-6515 a do jeho WANu som strčil UTP kábel od tej externej antény a v podstate ten router ZyXEL si načíta informácie a internet, NAS atď všetko ide.

Keď však spustím toho průvodce EZ-Internet, tak nastane táto chybová hláška (vid foto)

Hľadám teda radu ako to spraviť, aby si systém myslel, že mám len jeden smerovač.

Dôležitá informácia.

Do webového rozhrania LTE antény OT-350 sa viem dostať a nieje tam toho veľa, ale je možné zapnúť DMZ (v základe je vypnuté) a je možné port forwarding.

O nadstaveniach ZyXEL nemusím hádam písať.

Hľadám teda radu, čo v ktorom nadstaviť aby sa to tvárilo ako jeden (ono to všetko funguje, ale proste ma to hnevá)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Reklama
zeus
Master Level 9.5
Master Level 9.5

Re: Klbčenie dvoch smerovačov vs Synology NAS

Příspěvekod zeus » 05 úno 2019 22:02

Zapni DMZ na tom LTE.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

hotspaces
nováček

Příspěvekod hotspaces » 06 úno 2019 04:41

Mám ešte doplňujúcu otázku na to DMZ

V nadstaveniach pod DMZ sú 3 položky

DMZ - v základe je vypnuté takže dám Enable
ICMP Redirect - v základe je zaškrtnuté Enable, ale dá sa vypnúť, keď zapnem DMZ
Host Address - tu sa dá meniť IP adresa - otázka znie akú tam napísať (predpokladám, že môjho routra ale neviem isto)

Microsheep
Level 4
Level 4

Příspěvekod Microsheep » 06 úno 2019 07:21

DMZ - ano zapnout
ICMP redirect - odpověď na ping, pokud chceš, aby tvůj Zyxel odpovídal po veřejné adrese na ping - zapnout, jinak nechat vypnuté. (rovněž se pak musí nastavit i na zyxelu, jestli chceš ping z wanu)
Host Adress - tam dej wan ip zyxelu

Ještě je tedy podstatné, aby byla dostupná veřejná IP adresa.
LTE anténa sama o sobě bez vhodné konfigurace, ještě nemusí znamenat funkční veřejnou IP adresu.
Ryzen 5 1400 | MSI B350M GAMING PRO | MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT | 2x8GB Corsair
Media Creation Tool | Crystal disk Info | Ninite | NirLaucher

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Synology NAS problém
    od Myskar » 20 lis 2018 15:58 » v Administrace sítě
    1
    741
    od zeus
    20 lis 2018 17:01
  • Výběr NAS - Synology vs ASUSTOR
    V tomto tématu je hlasování. od CyberCodeDroid » 07 lis 2018 09:40 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    2
    296
    od CyberCodeDroid
    09 lis 2018 12:12
  • Synology NAS problém s přenosem dat a Win7
    od Myskar » 03 úno 2019 22:31 » v Sítě - hardware
    1
    230
    od Microsheep
    04 úno 2019 07:45
  • Prodám: NAS Synology Disk Station 1515+ (15 000 Kč, sleva: 13 000 Kč) s Noctua ventilátory (zdarma) - nový (záruka 2019)
    od X » 21 zář 2018 20:02 » v P: Hardware
    0
    363
    od X
    21 zář 2018 20:02
  • Návrh hier pre dvoch
    od DJAdam » 28 zář 2018 18:50 » v Hry
    4
    549
    od dom324
    28 zář 2018 21:04

Zpět na “Administrace sítě”