Nejde propojit 2 routery

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

krutik66
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejde propojit 2 routery

Příspěvekod krutik66 » 30 čer 2019 11:50

Ahoj jel sem podle navodu jak udelat switch. Mam internet od backer computer a router netis wf2419 a druhy stary od o2 huawei hg520i. Na netis mam v dhpc pocatecni adresu koncici na 1.2 zapojil sem tedy druhy pristroj k pc kabelem a vjel do nastaveni. Jel podle navodu jen kdyz u nej vypnu dhcp a nastavim ip mimo rozsah z 1.2 na 1.1 tak mi po ulozeni vyskoci nastavovaci stranka ne huawei ale netis a huawei se zblazni. Blikaj vsechny svetla a pak zhasnou a porad dokola. Ten huawei ma stranku pro nastaveni 10.0.0. 138. Kdyz sem zkusil dat ip z 1.2 na 1.0 nejde nebo z 1.254 na 1.255 proste mimo rozsah nejde. Nebo sem zkusil z 138 na 137 tak to jde ale huawei zase blbne. Tak uz nevim kde delam chybu. Podle navodu jedu jen proste mam v netisu pocatek dhcp 1.2 a mel bych tedy dat 1.1 ale kdyz ulozim zmizi mi nastaveni druhého routru a skoci tam nastaveni prvniho a ten druhy se sam dokola restartuje

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde propojit 2 routery

Příspěvekod ITCrowd » 30 čer 2019 12:20

Odepisoval jsem ti zde: viewtopic.php?f=8&t=207264&start=36#p1619508
Na netis zvol počáteční adresu dhcp 1.100. Na hjůveji vypni dhcp, nastav ip 1.99.
Pokud to nezvládneš, zaplať si technika.
"Tak uz nevim kde delam chybu. Podle navodu jedu jen proste mam v netisu pocatek dhcp 1.2 a mel bych tedy dat 1.1 " Podle návodu je nastaveno 1.100, na což jsi byl jasně upozorněn.
V návodu problém není, zvládnou to podle něj i příslušnice něžného pohlaví. Problém je v tom, že podle návodu nepostupuješ.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

krutik66
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde propojit 2 routery

Příspěvekod krutik66 » 06 črc 2019 15:24

Ahoj tak sem to udelal podle navodu ma netis dal 1.100 a v huawei dhcp vypnul nastavil 1.99 ulozil a naskocila obrazovka ze se stranka neda nacist. Mam na mysli tu nastavovaci pro huawei. Nejde ani ta 1.99 ani 10.0.0.138 a huawei se porad dokola vypina zapina. Když ho vypojim a po case zapnu funguje ale nastavení je vymaza ne. Kdyz udelam vse dle navodu jen ponecham v huawei ip 10.0.0.138 bez problemu se na nej napojim ale zas se vypina. Takze asi koupit jiny. A dotaz proc menit tu ip u huawei? Kdyz zmenim nemuzu do jeho nastaveni a kdyz ponecham vse v pohode a pripojim se na nej. Dimy za odpověď

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde propojit 2 routery

Příspěvekod ITCrowd » 07 črc 2019 18:27

Proč se ptáš na věci, na které odpověď v tématu existuje?
viewtopic.php?f=109&t=125575#p1177030
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti