Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou. Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

JuraPsy
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.

Příspěvekod JuraPsy » 21 říj 2020 15:26

Od včera mi přestaly fungovat stránky Tipsportu(ukáže to vypršl čas spojení) a všem známým to normálně šlo,tak jsem zkusil různé prohlížeče,formátovat disk a nainstalovat windows znovu i tvrdej restart routeru a pořád to nešlo,až nakonec jsem zkusil avast VPN a přes ten to šlo.Mezitim jsem napsal internetovému poskytovateli že od včera přestaly fungovat stránky Tipsportu,ale že přes program VPN to funguje,tak jestli neni chyba u nich a ani neodepsali,akorát teď mi už nefunguje ani avast VPN a nejde mi ani znovu nainstalovat a to ani po dalším formátování disku,takže se už přes avast VPN nemůžu na Tipsport stránky dostat.Minulý rok mi pár měsíců nešel paypal účet(i když teď jde).Tak mi to přijde divné kdo ty stránky blokuje?Na tipsportu jen sázím a na paypalu platím,tak se mi nechce věřit že bych měl ban od nich na jejich stránky.Internetový poskytovatel je menší firma tady v okolí do 20km.Je možné že stránky blokuje internetový poskytovatel a proč?A další otázka zní je nějaký free VPN program který šifruje IP adresu abych se mohl dostat na Tipsport stránky?Popřípadě jde přes TP-Link Archer C6 nastavit VPN šifrování IP adresy abych se na ty stránky dostal?Já zkoušel pře tento router zapnout VPN a fungovala přes OpenVPN,ale stránky Tipsportu se mi stejně nezobrazily...

Reklama
Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1356
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.

Příspěvekod rhsCZ » 21 říj 2020 18:18

Zkus v příkazové řádce

Kód: Vybrat vše

tracert tipsport.cz
a dej sem výsledek

Odesláno z mého ASUS_X01AD pomocí Tapatalk


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

JuraPsy
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.

Příspěvekod JuraPsy » 21 říj 2020 18:45

Jinak jsem našel AVG Secure VPN přes který to jde,ale je to hodně pomalý nabíhání stránek no,tak zatim to tak nějak jen na ten tipsport stačí,ale nebaví mě to obcházet přes nějaké programy.Chtěl bych aby to šlo normálně jak má.Stejně bych chtěl rozluštit problém proč je tato stránka zablokovaná?Tady posílám ten výsledek...
Přílohy
Bez názvu.png

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1356
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.

Příspěvekod rhsCZ » 21 říj 2020 19:18

Všechno vypadá ok divné, zkus jiný prohlížeč.

Odesláno z mého ASUS_X01AD pomocí Tapatalk


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.

Příspěvekod RIKI22 » 21 říj 2020 19:33

Zrejme tam máš aktualizáciu KB4562830.Tak ju skús odinštalovať, či zmizne problém..Ale povoliť si ju musel sám.

JuraPsy
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.

Příspěvekod JuraPsy » 07 čer 2021 04:17

Nevěděl jsem jestli to blokoval tipsport a nebo poskytovatel internetu,tak jsem napsal oběma.A poskytovatel napsal že to blokuje tisport a aktivně to s tipsportem začal řešit.Zároveň jsem se přihlásil přes VPN a napsal z tipsport účtu na podporu,proč mam zablokovanou IP adresu(tak jsem jim akorát napsal moji IP adresu a popsal problém).Z podpory odepsali"Děkujeme za zaslání všech potřebných informací. Jedná se o problém, kdy jsou některé ip adresy naším systémem chybně detekované jako nebezpečné například kvůli spamu a následně je systém zablokuje. Vámi zaslané údaje jsem předal na IT oddělení, které se tímto problémem zabývá a sjedná nápravu." A druhý den už stránky fungovaly.

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.

Příspěvekod Microsheep » 07 čer 2021 07:08

Je to zcela běžné, že weby/služby mají ochranu proti botnetu a útočícím adresám. Funguje to podobně jako black listing na e-maily. Používají to většina AV řešení, většinou se to dozvíš např. zde https://www.abuseipdb.com/. Pokud sdílíš IP adresu s někým, kdo třeba má napadané zařízení/je součástí botnetu, tak většinou se chytne do nějakého honeypotu a je nahlášenej jako abuse.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.

Příspěvekod kecalek » 07 čer 2021 11:50

Táto IP adresa (posledná v tracert - http://80.188.228.1) nie je zabezpečená. Takže nepripojí. Pravdepodobne niekto to v Tipos.cz pokakal.
Hlásenie: NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID = problémy s certifikátom.
"Server nedokáže overiť, či ide o doménu 195.39.239.20, jej bezpečnostný certifikát pochádza z domény *.tipsport.cz. Môže to byť spôsobené nesprávnou konfiguráciou alebo tým, že vaše pripojenie zachytil útočník."

JuraPsy
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejdou stránky Tipsportu a přes VPN jdou.  Vyřešeno

Příspěvekod JuraPsy » 07 čer 2021 12:15

Aha příspěvek tazatele z včerejšího večera je smazáno.Neotevřel jsem téma po osmi měsících jen tak.Takže jsem vysvětlil problém a kdyžtak uzamkněte téma.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • nejdou USB porty
    od makojed » 18 dub 2024 16:33 » v Problémy s hardwarem
    4
    325
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 20:04
  • Zablokované internetové stránky na Televizi
    od Luminaox » 09 říj 2023 19:47 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    2358
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 21:12
  • Zdrojový kód - Podvodné webové stranky
    od 28nitro28 » 26 srp 2023 11:50 » v Vše ostatní (sw)
    10
    2589
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 09:33
  • JavaScript - načtení web stranky do řetězce.
    od L.L » 16 bře 2024 10:23 » v Programování a tvorba webu
    4
    1984
    od L.L Zobrazit poslední příspěvek
    20 bře 2024 07:29
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    1058
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti