IP Konflikt Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

IP Konflikt

Příspěvekod Ettyr » 21 srp 2021 16:18

Ahoj,
Už pár týdnů se potýkám s problémem ohledně konfliktu ip adres.
Jde o to, že po tom co jsem kompletně zresetoval router s repeaterem se nemohu z pc připojit na repeater. Kvůli tomu mám teď kolísavej net kolem 5-20 mbps, kdežto na repeateru jsem měl vždy 25-40. Zajímavé je, že připojit se na repeater z mobilu není žádný problém.
Zkoušel jsem už pár věcí - po příkazech v cmd po volání na poskytovatele. Nic nepomohlo, nevyznám se v tom, už jsem docela zoufalej abych řekl pravdu...
Prosím o radu :cry:

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod ITCrowd » 21 srp 2021 16:35

Vítej na PC-HELP!
Příliš málo informací.
1. dodej plánek sítě, včetně síťových prvků a ip adres. Vzor zde: app.php/gallery/image/1669
2. přesné typy, hw verze a výrobce routeru a repeateru
3. Jaké zařízení hlásí konflikt a dej sem screen té hlášky
4. důvod resetu?
Takhle z hlavy snad jen to, že repeater někdy funguje jako router, což nemá.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Ettyr » 21 srp 2021 17:14

Jsem v tomhle laik, takže se předem omlouvám...
1) https://ctrlv.cz/hQac tak to minimálně vypadá teď, nevím přesně jaká je ip na routeru, v nastavení v sekci Network IPv4 mám 10.60.118.242, v LAN je 192.168.0.1 a v cmd po zadání příkazu ipconfig se ukazuje adresa IPv4 192.168.0.100 a výchozí brána je totožná s LAN IP.
2)Již v plánku - router je Archer C6, repeater ASUS_RPAC51
3)Počítač, pro upřesnění, z mobilu se můžu připojit na repeater i na router, z pc pouze na router, při připojování z pc na repeater se objeví chybová hláška "Systém windows se nemůže připojit k síti ***" (***je název repeateru) párkrát mně to vyhodilo hlášku že došlo ke konfliktu ip adres, většinou to ale diagnostika sítě vyřeší tak, že mě z repeateru hodí na router.
4)Abych to vyřešil :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: IP Konflikt

Příspěvekod petr22 » 21 srp 2021 18:06

IP adresu pocitace vime.

Jaka je IP adresa telefonu?

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Ettyr » 21 srp 2021 19:07

IP Adresa telefonu je 192.168.0.145
pak tu mám fe80::be3d:85ff:fe80:85a0

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod ITCrowd » 21 srp 2021 20:47

Obrázky se vkládají sem jako příloha (pravidla). Ani ty bys neklikal na odkaz, který vede bůhvíkam a může pod ním být bůhvíco.
Měl jsi dodat přesný typ včetně HW verze a výrobce routeru. Výrobce jsem si zjistil sám (tplink), HW verze jsou tři.
Sice je to nepřehledné, protože z nějakého důvodu máš propoje i mezi wifi zařízeními - čára znamená lajna.
K tvému problému - vypadá to tak, že se snažíš mít stolní PC na wifi. Natáhni kabel a bude to bez komplikací. Repeater se tu nedoporučuje, protože automaticky srazí rychlost wifi na polovinu. Když už tak jen jako AP.
Pokud bys chtěl na tom pc hrát, pak si přečti tohle: viewtopic.php?f=8&t=212022
A pokud nechceš tahat kabel, použij powerline. Co to je, najdeš zde: viewtopic.php?f=117&t=165570
Repeater a tu wifi síťovku vrať.
To je nejlepší rada, co ti mohu dát.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Ettyr » 21 srp 2021 21:12

Mně to ještě pár měsíců zpátky parádně fungovalo, rychlost byla tak akorát relativně stabilní ale zkrátka když se připojím přímo na router tak vzhledem k tomu, že jsou v domě tlustý kamenný zdi tak to je pomalý, rychlost hapruje a vypadává to. Měřil jsem si to, na routeru to kolísá jak chce jak jsem již psal mezi 5-20 mbps, na repeateru to bylo v tu dobu dvojnásob.
Další věc co stojí za zmínku je že to nefunguje ani když router i repeater vyresetuju a ihned to nastavím s tím, že v ten moment používám jen počítač a ostatní zařízení jsou odpojeny tudíž by zde ke konfliktu ip adres ani docházet nemělo, nechápu to.
Powerlinu už jsem zkoušel, nastavoval jsem to podle návodu - neúspěšně, nevím proč to tehdy nejelo + jsem se dozvěděl, že v prodlužovačce to je pomalejší, takže jsem nad tím zanevřel úplně, jelikož by byly obě v prodlužovačce.
Kabel není podle mě optimální řešení, teoreticky by se sem dal natáhnout avšak bylo by to velmi problematické, navíc nutno říct že se za nějakou tu dobu plánuju stěhovat, takže navíc i zbytečné.
Jak říkám, nechci něco zbytečně přikupovat, když vím že to tehdy fungovalo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod ITCrowd » 21 srp 2021 21:23

Takže jsi nakoupil zařízení za pár tisíc, přitom by ti někdo natáhl kabel za pár stovek. Kdo chce kam...
Ten repeater tedy běží v režimu repeater? Tedy ne AP, tedy nevede k němu kabel?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Ettyr » 21 srp 2021 22:00

Za pár stovek by to určitě nebylo, minimálně 3 zdi o tlouštce 50cm bys musel vrtat, to zařízení se možná koupilo za pár tisíc a funguje, teda minimálně na mobilu, přes pc se na to prostě nepřipojím. K repeateru žádný kabel nevede, je to prostě opakovač.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod ITCrowd » 21 srp 2021 22:15

Málokdo si přizná, že chybil...
OK. Takže jsou dvě možnosti:
1. zde: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wire ... 51_QSG.pdf najdeš qr kód na aplikaci. Resetuj repeater do továrního nastavení, spusť aplikaci, připoj se k repeateru a nastav.
2. Reset do továrního nastavení, připoj se na některou wifi, kterou vysílá (ASUS_RPAC51, nebo ASUS_RPAC51_5G), do prohlížeče zadej adresu repeater.asus.com. Pokud to bude chtít heslo (nemělo by), pak zkus admin, nebo bude napsané na repeateru. A nastav repeater ve webovém rozhraní.
Osobně doporučuji nastavení přes web, mělo by tam být klasické asusovské rozhraní, kde v advanced určitě nastavíš režim provozu a další věci. Nejsem si jist, zda u repeateru, ale routery od asusu umí česky.
A ke kabelu - firma si za provrtání, natažení a zapojení bere něco kolem dvou stovek za hodinu, a většinou jsou do hodiny hotoví. něco jiného je, pokud bys chtěl zalištovat, tam už je práce víc a samozřejmě taky platíš za materiál.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Ettyr » 23 srp 2021 18:21

Tak jsem se do toho pustil, resetuju to už asi popáté, vzhledem k tomu že na mobilu nemám téměř žádné místo zvolil jsem možnost 2.
Repeater jsem vyresetoval, připojil se na něj z PC, zadal jsem tam tu adresu a nastavil přes možnost "Start Repeater", v advanced setting bylo více možností, start express way, media bridge, access point atd... to vůbec nevím co je. Chtělo to po mně jaký tomu chci dát heslo a název, to jsem udělal a pak jsem si navolil že chci rozšířit 2.4G, (nebo kolik to je) 5G nepoužívám vzhledem k tomu že moje anténka to nerozlišuje stejně jako můj mobil (síť se zobrazuje jako skrytá). Potom jsem chvíli počkal a chtěl jsem se (jak mně bylo ze stránky řečeno) přesměrovat opět na adresu repeater.asus.com avšak neúspěšně poněvadž jsem se už na onen repeater (u kterého jsem si nastavil unikátní jméno) nemohl připojit. Vyhodilo mně to infobox že je repeater *** nedostupný, zkusil jsem ještě diagnostiku a tam vylezla nakonec hláška "Problém s bezdrátovým adaptérem nebo přístupovým bodem", nejspíš tedy žádný konflikt ip adres (doufám).
V češtině byla jen asi 3 slovíčka. Z mobilu se na repeater můžu napojit bez problému.
A ještě k tomu kabelu - pochopitelně bych to chtěl zalištovat, materiál teď za poslední dobu stoupl na ceně a se zařizováním by to byl běh na dlouhou trať. Ten repeater mi umožňuje mít internet dostupnej z kuchyně, obýváku, několika ložnic a chodeb + do mobilu kabel strčit nejde :(

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod ITCrowd » 23 srp 2021 19:03

Mě se líbí, kolik času a energie dokážeš věnovat obhajobě, proč to nejde. Za tu dobu už by jsi měl dávno hotovo.
"do mobilu kabel strčit nejde" - ani to není důvod pro repeater. Rozšíření wifi se dělá pomocí AP.
Poslední rada:
na tom stolním PC:
- vymaž všechny bezdrátové sítě
- resetuj repeater do továrního nastavení
- připoj se na repeater z toho stolního pc a nastavení proveď v něm.
A pokud i tohle selže, zaplať si profesionála. Tobě na nějaké tisícovce navíc za wifi přece nezáleží.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti