Prevence?

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Prevence?

Příspěvekod MoA285 » 12 zář 2021 15:26

Ahoj, chci se zeptat. Eset mi při kontrole nového modem/routeru - TP-LINK Archer VR400 v3 vyhodil tyhle chyby. Co jsem se dočetl, tak by měl být problém hlavně s tím portem 23. Někde zase píší, že ten port může být otevřený u poskytovatele sítě a já bych to tedy neměl jak vyřešit. Tady - na fóru jsem se zase dočetl, že je lepší to vypnout, pokud to člověk nepoužívá, aby minimalizoval bezpečnostní riziko. Nemám s tím žádné zkušenosti a už nevím, kde bych si o tom mohl přečíst víc a případně, co s tím udělat. Chci se tedy zeptat, je to problém? Mám to nějak řešit, nebo je to v pohodě? Co mám případně dodat pro kontrolu?

Předem dík


Obrázek

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Prevence?

Příspěvekod petr22 » 12 zář 2021 15:30

Jestli je ten modem,/router tvuj, tak ti tam zadny poskytovatel nema co lezt a port je tedy mozno uzavrit (tzn vypnout telnet na WAN rozhrani)

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prevence?

Příspěvekod MoA285 » 12 zář 2021 16:19

Tak jsem hledal a zkoušel to zablokovat přímo v nastavení modemu pod - Service Filtering a Port Triggering. Ani jedno nepomohlo. Nastavil jsem to špatně, nebo jsem úplně mimo?

Obrázek

Dodatečně přidáno po 48 vteřinách:
Eset pořád hlásí problém s portem 23

Dodatečně přidáno po 4 minutách 31 vteřinách:
A když dám skenovat aplikace v Port Triggering, tak tam jsou aplikace a hry, které ani na svém PC nemám.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prevence?

Příspěvekod zeus » 13 zář 2021 10:58

'Problem' vidi Eset v tom, ze je krome bezpecneho ssh povolen i jeho nezabezpeceny predchudce telnet.
Nicmene v emulatoru jsem nenasel moznost, jak ho vypnout, takze se s tim budes muset naucit zit.
Na hratky viz screen vyse klidne zapomen.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti