WIFI - problem s nacházením

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

matej.charvat
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

WIFI - problem s nacházením

Příspěvekod matej.charvat » 30 říj 2006 15:44

Zdravim, mame v rodině asi tři notebooky, máme router s wifi a routovanou wifi sít přes něj...router je připojen k adsl.
problém je v tom, že tu sít dokáže najít jenom jeden z těch notebooků. nevím v čem je probém, ale i když přijel kamarád s dalším notebookem, tak tu sít taky nenašel, opravdu nemůžu přijít na závadu.

díky za pomoc

Reklama
JuPik
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod JuPik » 09 led 2007 19:17

cus mám stejnej problem jako ty :(

matej.charvat
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod matej.charvat » 09 led 2007 19:35

no, me uz se od ty doby jednou povedlo, ze jsem tu sit svym notebookem nasel, ale nesel mi pres to net...

druhej den ale bylo uz zas vsechno stejny a zase to vidi jenom ten jeden...uz nevim co mam delat.... :(

frito.
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod frito. » 15 dub 2007 22:40

Co m za notase? Podporuje Rychlost tvého routeru ? a nebo máš síť skrytou tak j notas nenajde ,

Uživatelský avatar
petr.s
Level 2
Level 2
Příspěvky: 233
Registrován: únor 07
Bydliště: praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod petr.s » 15 dub 2007 23:07

problém nejspíš bude v pásmu noťasů, nebo s nastaveným pásmem WLAN síťě, takže nejdřív zkontroluj nastavení frekvenčního pásma WLAN routru
Notebook : HP Pavilion dv6000 2x512MB DDR2, Procesor Intel Celeron M420 1,61 GHZ, 100 GB HDD, Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset, Windows MC Edition SP2
:alian:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 dub 2007 06:40

Jak je nastavené povolení/zakázání MAC adres na routeru? Jaké je nastavené frekvenční pásmo na routeru a noteboocích? Jak je nastavené jméno sítě? Pokud je skryté, znají ho notebooky? Jak je nastavené WEP šifrování? Znají notebooky správné klíče? Kdo přiděluje notebookům IP adresy? Jak je nastavená NAT tabulka? Zatím, kromě toho, že jsi zoufalý, mnoho informací nemáme... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
petr.s
Level 2
Level 2
Příspěvky: 233
Registrován: únor 07
Bydliště: praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod petr.s » 16 dub 2007 10:20

pokud jde o samotnou mac adresu, tak se nejprve musí změnit adresa modemu s internetem, většina lidí má upc, takže tam se nahlásí a provede změna (potřebujete znát číslo smlouvy s UPC) pokud jde o nastavení pásma routru tak to se velmi těžko řekne, jelikož každý router to má trošku jinak (takže jediná možnost je návod a nebo stránka výrobce), pokud jde o notebooky tak to s tim pásmem nebude lehký, nevim přesně krok po kroku ale chyba by ta bejt neměla, spíš by mohla bejt chyba v samotný wifi kartě (802.11/g), a nebo mě ještě napadá že při instalování routru si udělal velkou botu a tou je POVOLENÍ PŘIPOJENÍ POUZE JEDNOHO ZAŘÍZENÍ (jeden notebook a konec) dělá se to kvůli tomu aby např. lidi v paneláku když se nějak dostanou k heslu, tak aby jim router sám od sebe nepřidělil ip adresu, jméno síťe si musíš nastavit sám stejně jako heslo, vždy tě instalace provede zadáním jména a hesla síťe, pokud je skryté tak by neměli ho znát (neměl jsem možnost vyzkoušet), stim wepem tomu fakt nerozumim tudiž to nebudu řešit (zatim), s tim klíčem, tu otázku jsem trochu nepochopil (asi moje chyba) ale pokud myslíš heslo tak to přidělí taky router a pokud myslíš něco jinýho tak mi to potom teda napiš :smile: , teď tu ip adresu jak sem již řikal o pár řádku výše tak závisí na typu routru, některý ti přidělí adresu sám, jinak je to na dlouho vysvětlování a proto tady máš takovej článek o tom : http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=5921&Itemid=96&limit=1&limitstart=3 kdo chce ať si to přečte[/b]
Notebook : HP Pavilion dv6000 2x512MB DDR2, Procesor Intel Celeron M420 1,61 GHZ, 100 GB HDD, Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset, Windows MC Edition SP2

:alian:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 16 dub 2007 10:51

petr.s já se neptal tebe, ale mateje.charvata. Jinak podle toho co jsi napsal, bys to měl ještě malinko nastudovat. Co se týká toho připojení jenom jednoho počítače, nezdá se ti to trochu jako blbost? :wink: Nejspíš jsi měl na mysli režim Bridge, kterým se přenese IP adresa na počítač za routerem. Nemá to nic společného se zabezpečením, k tomu slouží blokování, nebo naopak povolení konkrétních MAC adres síťových karet jednotlivých počítačů.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
petr.s
Level 2
Level 2
Příspěvky: 233
Registrován: únor 07
Bydliště: praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod petr.s » 16 dub 2007 11:31

sorry, nečetl jsem to celý, jenom jsem se pokusil odpovědět na tvý otázky :oops: :lol:
Notebook : HP Pavilion dv6000 2x512MB DDR2, Procesor Intel Celeron M420 1,61 GHZ, 100 GB HDD, Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset, Windows MC Edition SP2

:alian:

frito.
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod frito. » 16 dub 2007 19:24

TAk by jsem chtěl vidět jak nastavíš frekvenční pásmo u jakýho koliv Wi-fi zařízení, u zařízeních tohoto typu nelze nastavit frekvenční pásmo tym máš pevně daných několik kanálu , každý kanál odpovídá nějaké frekvence, TAkže pokud mezi anténu a router nedáš nějaký člen který ti to posune tak asi frekvenční pásmo nenastavíš

Uživatelský avatar
petr.s
Level 2
Level 2
Příspěvky: 233
Registrován: únor 07
Bydliště: praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod petr.s » 16 dub 2007 19:35

dal jsem na radu karlose, a nastudoval jsem aspoň něco, teď už mi to příjde taky jako hovadina ale celou dobu jsem žil v tom že se daj měnit frekvenční pásma z těch 2.4 GHZ (myslim) na nižší, a to s tou jednou ip adresou sem opravdu myslel funkci bridge, takže sorry za ty bludy co jsem psal, fakt jsem celou dobu žil v těhle bludech WLAN síťe
Notebook : HP Pavilion dv6000 2x512MB DDR2, Procesor Intel Celeron M420 1,61 GHZ, 100 GB HDD, Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset, Windows MC Edition SP2

:alian:

Uživatelský avatar
Pe3k
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: únor 04
Bydliště: u Ostravy
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Pe3k » 16 dub 2007 19:43

Jak stare jsou WiFi adaptery v NB ? Nektere starsi chipsety zvladaji jen 11 kanalu a pokud AP vysila na vyssim tak to nenajdes. Fajn program pro skenování síti je NetStumbler 0.4.0 podporuje vetšinu WiFi adapteru


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s rychlosti wifi
    od Mladkov204 » 20 led 2024 19:37 » v Sítě - hardware
    5
    797
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 20:07
  • Problém s Wifi-nový NTB Příloha(y)
    od frenkie » 27 říj 2023 16:19 » v Problémy s hardwarem
    29
    3069
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 21:36
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3028
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • Problém s WIFI při zapnutém notebooku
    od Jandak » 04 led 2024 16:56 » v Sítě - hardware
    7
    898
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 20:17
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2280
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: rhsCZ a 4 hosti