Speciální dotaz na staré paměti SIMM

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

JerryCB
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Speciální dotaz na staré paměti SIMM

Příspěvekod JerryCB » 27 led 2009 23:32

Zdravím,

Můj dotaz se týká pamětí SIMM a mého stažitného notebooku. Jedná se o model 386 který má pouze vestavěnou paměť přímo na desce a to o velikosti 1024kB. Nainstaloval jsem na něj OS Windows 3.11 s nadstavbou Calmira II, ale zde to jak se zdá končí. Nemohu již dále spouštět žádné aplikace, protože je nedostatek paměti. (což je zřejmě i pochopitelné). Ovšem chtěl bych tento problém vyřešit -ať už z důvodu nostalgie, nebo paření starých dosovských her.

Přemýšlel jsem tedy nad tím, jak nějakým způsobem zvýšit notebooku paměť, a proto jsem sáhl po starých 30.pinových pamětích SIMM do stolních PC, a všiml si že paměťové moduly na SIMM jsou stejné jako ty naletované na desce notebooku. Vše by se zdálo naprosto jednoduché, ale trochu matoucí mi přijde fakt, že na paměti SIMM jsou 3 paměťové moduly, a paměť má kapacitu 1024kB. Právě toto mi nějak nejde do počtu, protože pokud by měl jeden paměťový modul 256kB, tak by dávaly dohromady 768kB, a kdyby měl jeden paměťový modul kapacitu 512kB, tak by to bylo dohromady 1536kB. V paměťích SIMM jsou vždy dva stejné paměťové moduly, a jeden jiný. V noteboku jsou 4. paměťové moduly (z čehož jasné vyplívá, že jeden má kapacitu 256kB), ale paměť SIMM mě nějak mate..

Rád bych docílil toho, abych v notebooku měl celkovou paměť alespoň 2048kB, ale nevím si rady s tím, jaký paměťový modul (moduly) mám z pamětí SIMM vyměnit, když je zcela neprůhledná jejich stavba a osazení. že by snad byly dva moduly v paměti SIMM o kapacitě 256kB a jeden 512kB nebo že by byly používány jen 2 moduly o kapacitě 512kB a nebo že jsou dna moduly 512kB a ten třetí je jakámsi řadičem či co... Nevíte někdo jak to za dob poválečnych naši inženýři mysleli?

Na netu jsem nenašel nic moc o modulech umístěných na SIMM a proto se obracím právě sem...

pro ilustraci umístím fotografii paměti SIMM na internetovou adresu http://www.jerrycb.wz.cz/images/simm.jpg

Děkuji za jakoukoliv radu či názor a s pozdravem všem Jerry...

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Speciální dotaz na staré paměti SIMM

Příspěvekod Pic » 28 led 2009 00:57

Obávám se, že to je nereálné. Nezvládne to řadič paměti.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC sestava / staré vs nová
    od kshark » 27 dub 2023 20:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    744
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 dub 2023 11:45
  • Nacenění staré sestavy
    od lukeister » 15 dub 2023 00:28 » v P: Hardware
    2
    1650
    od lukeister Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 11:16
  • Ne moc drahý notebook spíše na staré hry. Jaký?
    od darkmarek » 25 kvě 2023 14:12 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    671
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 17:49
  • Dotaz na nízké FPS
    od Radouz159 » 31 črc 2023 18:59 » v Hry
    18
    3030
    od Radouz159 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 12:57
  • Dotaz k upgradu PC Příloha(y)
    od renny997 » 08 srp 2023 15:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1466
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 19:26

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů