Prvý nákup na Ali

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Prvý nákup na Ali

Příspěvekod petr22 » 23 led 2020 08:13

Takze to shrneme:

1. doruceni cinskou postou, pod 22 Euro, Ceska posta nevezme k celnimu rizeni, plati se jen cena zasilky

2. doruceni cinskou postou, pod 22 Euro, Ceska posta vezme k celnimu rizeni, plati se cena zasilky + 90 Kc CP

3. doruceni cinskou postou, nad 22 Euro, Ceska posta nevezme k celnimu rizeni, plati se jen cena zasilky

4. doruceni cinskou postou, nad 22 Euro a pod 150 Euro, Ceska posta vezme k celnimu rizeni, plati se cena zasilky,
celni poplatky a DPH

5. doruceni cinskou postou, nad 150 Euro, Ceska posta vezme k celnimu rizeni, plati se cena zasilky, clo, celni poplatky a DPH

6. doruceni DHL, nad 22 Euro, DHL + Ceska posta VZDY (!) vezme k celnimu rizeni, plati se cena zasilky, pripadne clo, celni poplatky (DHL+CP, 700 Kc) a DPH

"Jediné, co jde udělat, je, se dohodnout s prodejcem, ať ti na zásilku napíše menší hodnotu jak 20 dolarů a doufat, že to vyjde."

S timhle pocita celni kodex EU ktery plati jiz nekolik let - cena napsana na zbozi celnika vubec nezajima.

Skoro vsechno jde na rentgen - elektroniku vetsi velikosti berou prakticky vzdy, mala elektronika a ciste jen plasty
jako trebas cinske Lego projdou vzdy bez procleni.

Reklama
flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prvý nákup na Ali

Příspěvekod flowem » 23 led 2020 08:18

Však píšu, novodobé okrádání lidí.

Zapomněl jsi tam napsat ještě bod, že při jakékoliv hodnotě zásilky, je asi tak 50% šance, že to někdo ukradne a nikdo se to nikdy nedozví.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Prvý nákup na Ali

Příspěvekod petr22 » 23 led 2020 08:20

Me zatim nastesti zadna zasilka nezmizela.

Ale 100% kradou zamestnanci Ceske posty a jejich vedouci to jeste ma drzost v TV hajit s tim,
ze maji "male platey". U me by letela vedouci i ti zamestnanci.

Kosmetika a parfemy bude asi mizet spis, nez nejake plosnaky neznameho urceni v obalce.

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prvý nákup na Ali

Příspěvekod jaojao » 23 led 2020 08:36

Zatím po cca asi xx zásilkách, žádný větší problém, doručení taky jakžtakž +- nějaký den týden navíc..
Všechno s dopravou "zdarma", až na snad 2 případy 6 či 12 kč za dopravu..
Ale zajímalo by mne jak to s tou dopravou, dopravcema vlastně je.
Nedávno mi přišla sms ze Zásilkovny o uložení a k vyzvednutí zásilky.... nikde jsem neuváděl adresu žâdné dotyčné zásilky, no a z další smsky, vyplynulo, že se zřejmě jedná o nějakou polskou firmu, dopravce, který to rozváží, rozesílá po Evropě.
Jen nějak opomněli mne o dodání na jinou než uvedenou adresu informovat, tak jsem ji málem nechal nevyzvednutou ....
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Prvý nákup na Ali

Příspěvekod petr22 » 23 led 2020 08:39

Jde o to, kdo presne to posila.

Z Ciny jsem videl cinskou statni postu, honkongskou postu, pak nejakou nizozemskou postu (kolonie?).

Pricemz budto to jde letecky (pomalu), nebo lodickou (zatracene pomalu).

Nejdele to ale lezi u Ceske posty ve skladu (maji na to snad asi 30 dnu).

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prvý nákup na Ali

Příspěvekod jaojao » 23 led 2020 08:46

Taky si myslím, protože, ten Aliexpress je asi něco jako u nás "Heureka", protože prodejců/dodavatelů, je tam xxxxx, si myslím že i na stejné zboží...dle ceny a td... A v adresách odesilatelů byly tuším i jiné státy ..

Dodatečně přidáno po 24 minutách 51 vteřinách:
V té sms byla zmínka - .... od Meest.com, našel jsem tedy tohle
https://blog.zasilkovna.cz/zastresujeme ... ek-z-ciny/
a bylo trochu jasno.
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti