Najlepšie zabezpečenie zložky? Vyřešeno

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod cobr4in » 21 zář 2014 22:28

Čau,

čo najlepšie (free) môžem použiť na zaheslovanie zložky? Dôležité je, aby sa ona samotná, no i jej obsah, nezobrazoval ani vo vyhľadávaní. Ideálna je i možnosť jednoduchého zneviditeľnenia/zviditeľnenia danej zložky, no nie je to podmienkou.

Dík za pomoc.
► Zobrazit spoiler

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod ITCrowd » 22 zář 2014 07:23

Pokud používáš systém Win NT a vyšší a NTFS,, pak je nejjednosušší nastavit práva ke složce jen pro sebe a atribut složky nastavit na skrytý (hidden).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod cobr4in » 22 zář 2014 11:33

Používam Windows 7 a predstavujem si to ako tu http://tuts.sk/navody/ako-zamknut-priec ... -programu/
s tým rozdielom, že sa zložka nebude zobrazovať vo vyhľadávaní a bude to o čosi bezpečnejšie.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod ITCrowd » 22 zář 2014 11:53

To je absolutní blbost. Nic se tím nechrání. A příkaz "attrib -h -s" neudělá nic jiného, než že nastaví atribut na skrytý a systémový. Do takovéto složky by se dostala i moje dcera.
Kromě toho stačí si zobrazit tvůj zamykač.bat v texťáku a heslo hned vidím. To je asi tak účinné, jako když si místo zámku přivážeš kolo nití.
Zajímalo by mě, proč BFU neustále pátrají po nějakém zabezpečení, když wokna na NTFS mají už vše v sobě. A klidně si nainstalují kdejakou kravinu.
viewtopic.php?f=46&t=52545&hilit=pr%C3%A1va
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod cobr4in » 22 zář 2014 12:23

No preto píšem, že chcem niečo bezpečnejšie.
Čo by v praxi znamenala tá prvá varianta? Lebo ja chcem zabezpečenie i v rámci toho istého usera, proste aby zložka bola prístupná buď na heslo, alebo ešte lepšie, že sa zobrazí až po zadaní hesla, inak bude skrytá.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod ITCrowd » 22 zář 2014 12:39

A jaký to má smysl? Když tomu stejnému uživateli řekneš heslo, tak proč skrývat složku?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod cobr4in » 22 zář 2014 12:50

Pretože potrebujem, aby nebola viditeľná pre náhodného používateľa PC, ale toto ty nerieš, moja otázka znela inak.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod ITCrowd » 22 zář 2014 13:05

pro náhodného uživatele můžeš vytvořit profil klidně i bez hesla. Proto umí OS (nejen windows) profily a správu uživatelů. ode mě radu máš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod cobr4in » 22 zář 2014 13:11

Viac profilov pre mňa nie je riešenie, dôvody tu rozoberať nemienim, je to nepodstatné, tak ťa to nemá čo zaujímať. Stále odpovedáš na niečo iné než sa pýtam, no ak v tom mieniš pokračovať, tak ber ako odpoveď to, že ti za tvoje rady, aj keď sú mimo, ďakujem, no neobťažuj ma už s tvojou snahou byť za každú cenu súčasťou každého topiku, aj keď k téme nemáš čo povedať, v opačnom prípade začni písať k veci.
► Zobrazit spoiler

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod petr22 » 22 zář 2014 13:34

Pouziti NTFS opravneni presne splnuje podminky zadane v 1. prispevku. Potiz je v tom, ze v kazdem dalsim prispevku padaji dalsi podminky, ktere vylucuji reseni ktere splnuje vsechny predtim definovane podminky. Navic nechces prozradit proc navrhovane reseni nejde pouzit, jen ze se o to nemame starat.

Tak jak to popisujes (tedy pokud nedojde k dalsimu upresneni proc to nejde) je jedina moznost pouzit sifrovaci software, ktery vytvori soubor ktery bude pripojen jako dalsi slozka nebo samostatny disk a pri otevreni nebo pristupu bude vyzadovat zadani hesla. Je treba akceptovat riziko, ze dotycny soubor na disku muze nekdo smazat nebo ze bez znalosti hesla se uz k datum dostane maximalne NSA.

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod cobr4in » 22 zář 2014 13:45

Aké nabaľovanie? Prečítaj si ešte raz moje posty, od prvého píšem o možnej neviditeľnosti, hesle a nezobrazovaní vo vyhľadávaní, žiadne iné "nové" požiadavky nepadli.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Najlepšie zabezpečenie zložky?

Příspěvekod ITCrowd » 22 zář 2014 14:19

To bude tím, že ani ty nechápeš oč vlastně jde a už vůbec ne, co vlastně chceš.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 22 zář 2014 14:44, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti