Hacknutej suspendovanej účet na FB - obešel i dvoufázy přes tel

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Hacknutej suspendovanej účet na FB - obešel i dvoufázy přes tel

Příspěvekod CrazyManer » 24 dub 2023 15:21

Zdravim,

obracim se na vás s prosbou o radu, třeba tu už někdo prošel podobnejma věcma, na marketplace se v našem městě začlo objevovat spoustu prodejních příspěvků pod falešnym jménem, začal jsem mu nahlašovat profily, nahlašovat inzeráty, abych ochránil před scammerem ostatní uživatele, napsal jsem mu, a to byla chyba, protože jsem mu řek že mu tady scam nepokvete, vyhrožoval že mi pošle domu bombu atd.

Je to asi tejden, dneska jsem normálně byl na FB, najednou se mi ukázalo že mám islámskou profilovou fotku, a u toho bylo napsáno že jsem nahrál 4 fotky podporující terorismus a můj účet byl suspendován, pokud se neodvolám bude trvale smazán, měl jsem dvoufázový ověření přes mobilní telefon, píše mi to že moje číslo je špatný, na email mi nechoděj ověřovací emaily ani kód k ověření že jsem ztratil heslo, na fb nemůžu nikam nahlásit co se děje protože se nepřihlásim, a když se přihlásim přes jinej účet tak mi to nabízí k řešení jen problémy toho účtu kde jsem přihlášenej, jak je vůbec možný že obešel dvoufázový ověřování? :lolno:

Předem díky za jakýkoliv rady, díky.
BOARD : GA-MA785GT-UD3H ; CPU : AMD PHENOM II X2 545 3,0ghz ; RAM : 3*2GB DDR3 1800mhz ; GPU : ATI HD 4200 512mb.
Má hudební tvorba k poslechu na :http://www.soundcloud.com/escobarrbeats

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hacknutej suspendovanej účet na FB - obešel i dvoufázy přes tel

Příspěvekod petr22 » 24 dub 2023 15:35

Osobne bych zacal velice dukladnou kontrolou vlastniho pocitace, to je totiz nejpravdepodobnejsi cesta.

S FB uctem pomuze mozna za nekolik tydnu FB podpora, nikdo jiny. Jine zpusoby jak kontaktovat FB jsem sem
do fora daval uz nekolikrat.

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Hacknutej suspendovanej účet na FB - obešel i dvoufázy přes tel

Příspěvekod CrazyManer » 24 dub 2023 15:57

avast ani malwarebytes nepomohl, fb mi nabizi obnoveni uctu jen pres telefon, kdyz zadam moje cislo napise to ze to neni moje cislo a dal me to nepusti

Dodatečně přidáno po 1 hodině 25 minutách 16 vteřinách:
tak update, stahnul jsem si fake chatgpt appku kterou na me vyhodila fb inzerce, normalne to bylo pod hlavickou openai, vyuziva to islamskej stat k ukradeni pristupu na fb a sireni svoji propagandy, fb ale tu propagandu hned blokuje, takze jim to asi neni moc platny kdyz v tu vterinu co to tam dali mi fb pipnul ze mi suspenduje ucet, snad se dockam navraceni uctu, poslal jsem na podporu svuj ofocenej ridicak

tak uz mi poslali email zpet, ze mi verej diky ridicaku ze jsem to ja a na odkaze si muzu prevzit kontrolu nad svym uctem, kliknu, a tam vyskoci at zadam svoje telefoni cislo, kdyz ho tam opisu, napise mi to ze to je spatny cislo, zacarovanej kruh
BOARD : GA-MA785GT-UD3H ; CPU : AMD PHENOM II X2 545 3,0ghz ; RAM : 3*2GB DDR3 1800mhz ; GPU : ATI HD 4200 512mb.
Má hudební tvorba k poslechu na :http://www.soundcloud.com/escobarrbeats

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hacknutej suspendovanej účet na FB - obešel i dvoufázy přes tel

Příspěvekod petr22 » 25 dub 2023 18:08

Opakuji: jak kontaktovat FB podporu jsem do fora daval uz nekolikrat. Staci hledat.

Pokud nekdo hackne FB tak je to nejcasteji primo pres pocitac kde je uzivatel aktualne prihlaseny.
Tudiz na vlastnim pocitaci bych vzdy hledal jako prvni. Nejlepsi jsou appky co uzivatel stahne a spusti
dobrovolne.

Pokud jde o telefon, je to stejne cislo, jako je zadane na FB? Pokud ne, je dalsi problem.

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Hacknutej suspendovanej účet na FB - obešel i dvoufázy přes tel

Příspěvekod CrazyManer » 25 dub 2023 19:23

Pochopitelne, je to moje telefoni cislo, na nem sem mel 2FA, nic neprislo, nejak ho zmenil, a jedina moznost jak se dostat do fb, je opsat kod z sms, zadna mi ale neprichazi protoze to pise ze moje telefoni cislo neni cislo na 2FA
BOARD : GA-MA785GT-UD3H ; CPU : AMD PHENOM II X2 545 3,0ghz ; RAM : 3*2GB DDR3 1800mhz ; GPU : ATI HD 4200 512mb.
Má hudební tvorba k poslechu na :http://www.soundcloud.com/escobarrbeats


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Platby přes PayPal
    od Fargotroniac » 21 dub 2023 09:29 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    12
    3418
    od Fargotroniac Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2023 09:17
  • Monitor nefunguje přes DP.
    od honziiik09 » 14 kvě 2023 09:36 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1229
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 22:42
  • zpomalování internetu přes LAN
    od jobboj » 18 čer 2023 16:39 » v Internet a internetové prohlížeče
    6
    2188
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 20:35
  • Jak posilujete imunitu přes zimu?
    od p.konupka » 02 lis 2023 15:33 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    3045
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 15:52
  • Monitor k PS5 schopný napájet ntb přes USB-C
    od Renee » 11 črc 2023 19:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1261
    od Renee Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 13:53

Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti