Pinnacle Studio zpožďuje zvuk (přitom ne hned od začátku).*

Tvorba grafiky, grafické programy a vše o nich…

Moderátor: Mods_senior

Pablo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: leden 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pinnacle Studio zpožďuje zvuk (přitom ne hned od začátku).*

Příspěvekod Pablo » 20 úno 2010 13:34

Zdravím!

Mám menši problém s jedni filmem, který jsem upravil v Pinnacle Studio... Je to film z videokamery která nahrávala na kazety (v NTSC), a je to přetočené na DVD. Pinnacle si jako pokaždé převede DVD soubory do jednoho .mpg souboru. Když tento film zpracuju (vystříham, doplní hudbu, efekty, atd.), tak se mi po vytvoření nového souboru film zobrazuje se spoždeným zvukem. Problém je že se to neděje u celého filmu, tzn. na začátku spoždění není a v průběhu filmu se objeví. Nevíte někdo čím by to mohlo být??

Předem dík za odpovědi :);)
Naposledy upravil(a) Myloš dne 26 úno 2010 20:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upřesnění nadpisu „Pinnacle Studio - spožděný zvuk“ a odstranění překlepu ve slově „s“požděný

Reklama
Pablo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: leden 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pinnacle Studio - spožděný zvuk

Příspěvekod Pablo » 23 úno 2010 23:20

nikdo nevite co s tim?? :)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Pinnacle Studio - spožděný zvuk

Příspěvekod guest » 24 úno 2010 09:06

Osobně jsem několik let nahrával pořady z TV karty, následně v Pinnacle vystříhal reklamy a vypálil DVD. S tvým problémem jsem se setkával skoro pravidelně a řešil jsem to jednoduše. V partii, např. polovině filmu kde se ten zvuk o x sekund opozdil jsem o stejný počet s zkrátil film. Prostě jsem vystřihl jeden snímek anebo část snímku či několik snímků. Vpravo nahoře máš nástroj žiletka a tím si snímky můžeš rozpůlit či jinak rozřezat. Vůbec se nemusíš bát že tím nějak utrpí kvalita filmu, musíš jen správně vybrat co můžeš odstranit. Snímky mají různou velikost od několika s do několika minut a když si je jednotlivě přehraješ tak tam najdeš několik hluchých "černých" polosnímků které se dají vystřihnout aniž by to bylo okem postřehnutelné.
Bohužel nemůžu dát screen protože nemám Pinnacle nainstalované ale pokud budeš mít problém tak napiš, třeba na ICQ ale lepší je sem do fóra - může to zajímat i někoho jiného.
Další možností je roztažení a trochu zdeformování zvuku na časové ose, ale s tím jsem měl problémy a tak jsem to řešil jak výše uvedeno. :D

Pablo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: leden 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pinnacle Studio - spožděný zvuk

Příspěvekod Pablo » 26 úno 2010 20:41

Ty černé snímky, se vždy snažím vymazat, ptz mi i blokují pinnacle někdy, takže nevim co přesne máš na mysli... jako vymazat tu samou délku snímků, jako je spoždení zvuku? (tzn jestlize je spozdeni 2 vteriny, tak vymazat 2 vteriny snimku??).

Uživatelský avatar
sasshrek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 392
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pinnacle Studio zpožďuje zvuk (přitom ne hned od začátku).*

Příspěvekod sasshrek » 26 úno 2010 21:18

Zkus přejmenovat všechny .VOB na .MPEG (ono to stejně nic jiného není) a spojit v jeden celek třeba ve VirtualDub MPEG 2.Potom teprve editovat v Pinnacle.
Já osobně Pinnacle Studio měl a maximální nespokojenost.Byla to verze 10.5.Zkus nějaký jiný editor,ale obávám se,že to nebude zadara.Vynikající je Sony Vegas (ale to mluvím za sebe).Hodně štěstí. :idea:

Pablo
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: leden 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pinnacle Studio zpožďuje zvuk (přitom ne hned od začátku).*

Příspěvekod Pablo » 27 úno 2010 16:43

No praveze uz mam editaci filmu hotovou a zabralo to dost času... a vystrihavat y davat hudbu atd se mi znova neche.. zabralo to dost prace, takze cele znovu to delat...... No nevi co s tim.. pritom kdyz si to video prehravam primo v Pinnacle Studio, tak je zvuk i video OK... vubec neni zadne zpozdeni ani nic... ale jakmile vytvorim soubour (at uz je to DVD, nebo .avi, nebo jakykoliv jiny format) tak je proste najednou zvuk zpozdeny...

Jina co se tyce editoru tak az no tohle si nemuzu stezovat... i kdyz je pravda ze z verzi 10.5 (kdy sem ho zacal pouzivat) jsem taky moc spokojeny nebyl, ptz neustale padala, atd.. ale ted uz je verze 14 a ta mi vyhovuje...

nevite nekdo jak to opravit bez toho abych musel delat cely film znovu?? :) Dik za vsechny rady :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pinnacle 18 problém Příloha(y)
    od luky249 » 23 črc 2023 17:57 » v Design a grafické editory
    5
    2005
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 črc 2023 20:30
  • Novy PC se zapne hned po privodu energie bez tlacitka power on Příloha(y)
    od Dizzy66 » 11 kvě 2023 11:34 » v Problémy s hardwarem
    8
    1541
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 09:22
  • Android studio
    od L.L » 25 lis 2023 10:52 » v Programování a tvorba webu
    5
    1296
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 10:05
  • Chrome načítá stránku hned po zapnutí PC Zdroj: https://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/54978-chrome-nacita-stra Příloha(y)
    od kellne » 13 bře 2024 09:30 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    949
    od kellne Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 21:27
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1373
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42

Zpět na “Design a grafické editory”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti