Debian nejde GUI

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Debian nejde GUI

Příspěvekod Turion » 15 srp 2016 19:42

Ahoj, po instalaci debianu nenaběhne GUI, ale jen konzola. Protože jsem jen klikač, tak nevím jak textově donutit debian ke grafické spolupráci. Zkoušel jsem jen: startx (naskočí jen zamrzlý prompt), X (naskočí čistá černá obrazovka). Počítač je s integrovanou grafikou geforce 6150 a CPU Athlon64. Předpokládám, že to neumí spolupracovat s 6150 nebo monitorem, který (asi) nemá funkční načítání EDID.
Zkouším více distribucí v triple boot fedora, debian, mint. Fedora naběhne s rozsypanou tapetou a funkčním systémem a po změně tapety už se nerozsype, mint fachá 100% hned, debian se do GUI ještě nedostal. Jak debian donutit jít do GUI postupem pro BFU? Dík

Reklama
Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Debian nejde GUI

Příspěvekod beather » 04 zář 2016 10:42

a máš tam doopravdy nainstalované nějaké Xka?
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Debian nejde GUI

Příspěvekod Turion » 06 zář 2016 20:49

Pravda, neměl jsem je asi vůbec nainstalovaná, jelikož jsem k instalaci použil jen jeden obraz iso a nic nehlásilo, že mám použít všechna a instlace proběhla bez nějakých hlášek. Systémy jsem vždy instaloval z jednoho isa a tohle jsem nepochopil proč to je dělané na víc a není použitelný základ na jednom. Pak jsem na to přišel a něco zmatenýho jsem odkliknul ke stažení v texťáku desktop prostředí nebo gnome3, už se mi to vykouřilo co přesně. Ale zase se mi nepodařilo rozchodit grafiku na 1024x768 v textovém módu a nano při úpravách konfiguráků nezobrazuje celé své okno a po instalaci driveru 304 pro nforce430 zase nvidia settings nenabízela rozlišení 1024x768, pouze 640x480, takže okna aplikací jsem taky neviděl celá a nešlo klikat na dolní tlačítka.... Sice už jsem debian musel smazat, jelikož mi nakynul a zabral celý vyhrazený prostor 10GB, ale info o nastavení rozlišení v textovém režinu bych uvítal. Díky


Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti