Chromium OS a zjištění HW

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Chromium OS a zjištění HW

Příspěvekod aldik » 17 zář 2019 10:18

Konečně se mi do mého UMAXu 13WA VisionBook, takový levný krám, vím, ale co nadělám.. už jsem si ho koupil před víc jak ho rokem a vrátit se už nedá :D konečně natlačil a zprovoznil něco jiného než Windows 10, systém funguje krásně, oproti desítkám je to obrovský rozdíl v rychlosti.. Vše funguje, touchpad, zvuk, kamerka, mikrofon myslím taky, bluetooh nevím, ale to stejně nepoužívám ale hlavně nejde WiFi (naštěstí se lze připojit na internet pomocí kabelu přes telefon, ale není to úplně pohodlné). A proto se ptám, lze přes Chromium OS (z dílny společnosti Neverware) zjistit výrobce WiFi adaptéru aby se případně dali najít ovladače, nebo přes BIOS (UEFI), jak jsem tam měl ještě nainstalované Windows, tak jsem se na podívat zapomněl a vracet je tam už nebudu.
Případně by to určitě šlo zjistit přes příkazový řádek, ale v tom se absolutně nevyznám, takže to by chtělo postup jak pro blbce :D

Když se pokouším připojit k WiFině, tak mi to akorát napíše že neznámá chyba a víc nic, a to i když připojím externí usb wifi adaptér zn. Tp Link. A hlavně v Chromiu ani nevím jak případně ovladače nainstalovat, nejspíš právě přes ten příkazový řádek.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chromium OS a zjištění HW

Příspěvekod zeus » 17 zář 2019 11:44

Co zkusit nejakou beznejsi distribuci? Live verzi Ubuntu, Mint, Slax na flesku a hned vidis, zda wifi jede.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chromium OS a zjištění HW

Příspěvekod aldik » 21 zář 2019 10:26

Dobrá, zkusím to. Ale otázka zněla i tak jinak- jestli jde v Chromiu, nebo v BIOSu (UEFI) zjistit jaký tam je HW a podle toho zkusit najít ovladače? Podpora UMAXu se sice (dle zkušenosti jiných) dušuje, že Linux nepodporují, ovladače nemají.. na netu jsem našel různé články (i v češtině) jak se na strojích téhle značky někdo pokoušel rozjet Linux, ale nejsem si teď jistý jestli právě ta WiFi někomu fungovala.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chromium OS a zjištění HW

Příspěvekod zeus » 21 zář 2019 14:10

Chromium bude prevleceny linux, takze treba lspci.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chromium OS a zjištění HW

Příspěvekod aldik » 05 lis 2019 19:16

Nějak jsem tady na to zapomněl :D Zkoušel jsem vše možné příkazy, např podle článku http://www.abclinuxu.cz/faq/hardware/ja ... a-hardware a stejně mi to prd zobrazilo. Netuším jestli ten terminál v Chromiu není nějaký omezený (ostatně píše se tam že to je pořád beta, nebo možná to vyžaduje plné práva tak jako se ROOTuje android jinak uživatel nemá ke všemu přístup a nemůže se v tom rejpat).. Asi bude nejlepší zkusit napsat do fora neveware.com, jinak to nevidím.. a stejně kdo ví zda budou umět pomoci.

Dodatečně přidáno po 37 minutách 27 vteřinách:
Obvykle mi to píše "Command not found" tedy příkaz nenalezen, ale dělám to přesně jak na internetu se píše..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nějaký sw na zjištění stáří
    od Stenatko » 18 čer 2023 19:14 » v Vše ostatní (sw)
    4
    1444
    od Stenatko Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 14:50

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti