Zkopírování kernelu

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

DarkMeni
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: duben 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zkopírování kernelu

Příspěvekod DarkMeni » 04 črc 2021 20:55

Ahoj, snažím se rozjet Igel M330c na linuxu s podporou zobrazení na dvou monitorech.
Zkoušel jsem různě instalovat xserver-xorg-video-openchrome, kompilovat xf86-video-openchrome, dokonce i celý kernel s DRM z větve drm-next-5.12 a drm-next-4.19 (cgit.freedesktop.org/openchrome/drm-openchrome), ale nepodařilo se mi to dát dohromady tak, aby to fungovalo.

Ale funguje to na systému, který je pro tyto terminály určený - Igel OS 10, jenže ten neumožňuje instalaci programů / aplikací z apt, například.
Zjistil jsem, že je to asi nějaký modifikovaný linux
uname -a vypíše: Linux (nějaká čísla) 4.19.65 #mainline-udos...

Tak jsem si řekl, že bych mohl zkusit tento kernel s via_chrome9 modulem zkopírovat do Debianu 10.
Problém je, že v návodech pro extrakci kernelu se mluví o vmlinuz a initramfs souborech, jenže tady jsem v /boot složce našel jen:
boot.img core.img grub syslinux System.map theme_igel

Ani příkaz

Kód: Vybrat vše

find / -name vmlinuz*
nic nenašel

Ale v dmesg a cat /proc/cmdline je:
BOOT_IMAGE=(hd0,igel1)/vmlinuz ...
Takže ten vmlinuz tam teoreticky musí někde existovat ne?

Možná bude fyzicky na /dev/sda1 ale ten z nějakého důvodu nejde mountnout (wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sda1, missing codepage or helper program, or other error) přitom podle fdisk -l je ten oddíl typu 83 Linux.

Nenapadá někoho jak z toho dostat ten kernel? (konkrétně vmlinuz a initramfs, k modulům se dostanu)

Btw, zkoušel jsem do současného kernelu nahrát jen ten samotný modul (via_chrome9), a pustit depmod 4.19.0-17-amd64. To doběhlo bez chyb, ale následný pokus o načtení modulu (modprobe via_chrome9) skončil chybou:
via_chrome9: version magic '4.19.65 SMP mod_unload' should be '4.19.0-17-amd64 SMP mod_unload modversions'
takže když to nebude úplně ten samý kernel, tak to asi nepůjde načíst.

Reklama

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů