Ubuntu 8.04 a Kubuntu 8.04 problém po instalaci

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Kuba J
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Ubuntu 8.04 a Kubuntu 8.04 problém po instalaci

Příspěvekod Kuba J » 07 srp 2008 22:25

Ahoj,
včera jsem chtěl na mém PC s Windows XP Home + SP2 (konfigurace mého PC je: CPU: AMD Sempron 2500+ Socket A; GK: ATI Radeon 9250, RAM 512MB, HDD 80GB) vyzkoušet Kubuntu 8.04. Tak jsem si stáhl obraz do PC, vypálil na CD a po v XP otevřel CD a zobrazili se možnosti jak ho chci nainstalovat. Vybral jsem (druhou) možnost nainstalovat do Windowsů a při zapínání PC si pak pokaždé vybrat zda spustit XP nebo Kubuntu...Instalace proběhla v pořádku a po prvním spuštění systému Kubuntu to bylo funkční...pak jsem PC večer vypnul a zapnul Windows XP protože jsem nevěděl jak v Kubuntu zprovoznit internet, po přečtění návodů jsem PC restartoval a chtěl jsem spustit Kubuntu ale skončil jsem na černé obrazovce (viz přiložený obrázek). Dnes dopoledne jsem Kubuntu odinstaloval a chtěl jsem zkusit Ubuntu 8.04, takže jsem si ho stáhl atd. ... instalace proběhla opět v pořádku, po prvním spuštění systém normálně nabootoval a nastavil jsem si internet a vše fungovalo, doinstaloval jsem si češtinu, která předtím nebyla kompletní...po obědě jsem šel ven a PC vypnul. Večer jsem přišel spustil PC vybral si spuštění Ubuntu a bez problémů se systém spustil vše funkční... chtěl jsem si prohlédnout fotky na paměťové kartě vloženou přes USB čtečku a narazil jsem na problém, že jsem jednotku se čtečkou nikde nenašel, tak jsem to odložil, že si to pak prohlédnu na Windowsech... asi 1/2 hodině to chtělo stáhnout nějaké aktualizace systému a programů, tak jsem to odsouhlasil, vyčkal až ta aktualizace skončí pak to chtělo restartovat, tak jsem PC restartoval a Ubuntu opět normálně nabootovalo...jelikož jsem si chtěl prohlédnout fotky na pam. kartě, tak jsem PC restartoval a vybral spuštění Win XP, XP se normálně spustili, přihlásil jsem se a po přihlášení jsem si prohlédnul fotky...poté jsem PC vypnul a zapnul a zvolil spuštění Ubuntu, to ale při spuštění skončilo na stejné obrazovce (viz přiložená fotka) jako včera Kubuntu :-(. Co s tím aby zase bylo Ubuntu zas funkční? Předem díky za rady...

IMGP8209.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ubuntu 8.04 a Kubuntu 8.04 problém po instalaci

Příspěvekod Koja » 08 srp 2008 16:18

Odinstaluj Ubuntu a nainstaluj normálním způsobem. Tzn né z Widlí .. normáně nabootuj to CD, cos vypálil a nainstaluj to z něj.
Ta hláška, co se ti objevuje říká, že nějaký NTFS disk je "poškozený", prostě není bezpečný pro připojení a používání .. proto nebyl připojen. Můžeš ho připojit natvrdo, ale nedoporučuje se to, i když já to udělal už několikrát a nestalo se mi nic. A předpokládám, že právě na tom oddílu je i Ubuntu/Kubuntu, když jsi to instalovat z widlí..
Zkus to nainstalovat znova, z nabootovaného CD a uvidíš:)
Everybody lies so don't trust anyone. :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s fungováním internetu, po instalaci terminátoru a nákupu nového routeru
    od Arden » 30 zář 2023 02:37 » v Sítě - hardware
    1
    2884
    od Sigyam Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 09:02
  • UBUNTU vedle Windows 11
    od nulka » 17 kvě 2023 14:17 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    12
    2498
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    18 kvě 2023 09:50
  • Win 10 na starem PC po instalaci nebootuje
    od becza4 » 26 zář 2023 21:01 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1899
    od becza4 Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 23:59
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1545
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • Win 11 blokace při stažení, instalaci
    od Ondras66 » 03 led 2024 19:39 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    964
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 15:01

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů