Linux vs Windows 7

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Rbc1992
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Linux vs Windows 7

Příspěvekod Rbc1992 » 04 pro 2011 00:48

budu si v brzké době sestavovat new herní pc. Chci dělat v programech typu vegas pro 11, adobe ..., a samozrejme hrat hry na plné detaily...

je lepší linux nebo windows?


předem děkuji za pomoc při rozhodování :)

Reklama
Uživatelský avatar
Faster1
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 776
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod Faster1 » 04 pro 2011 01:08

Já sice v tomto oboru nejsem žádný znalec, ale i tak mi to nedá abych neodpověděl.
O Linuxu takřka vím jen to, že existuje. Slyšel jsem že na Linuxu se hrát nedá.
Já bych šel jednoznačne do Windows 7.
MB: ASROCK Fatal1ty Z370 Gaming K6 CPU: Intel Core i7-8700K @ 5,1GHz/4,9 AVX/4,6 cache; 1,41V Delid FAN: NZXT Kraken X62 RAM: G.SKILL 2x8GB DDR4 3800MHz @ CL16 TridentZ 1,5V GPU: Zotac GTX 1080Ti AMP Extreme Core Edition (11GB) SSD: Samsung 960 EVO 500GB, 850 EVO 500GB, 840 EVO 120GB HDD: WD Blue 2x4TB PSU: Corsair RM850i Case: Fractal Design Define R6 Black TG Monitor: BenQ XL2411Z

orem290
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod orem290 » 04 pro 2011 01:20

Určite Windows 7...
ak chces hrni PC tak je ti Linux na nic...

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod Myloš » 04 pro 2011 01:20

Jestliže máš programy napsané pro Windows, je nesmysl je spouštět pod Linuxem, pokud nemusíš. Vzhledem k tomu, že většina programů, které uvídíš, bude s nejvyšší pravděpodobností pro Windows, není nad čím přemýšlet.
Ono je dobré si uvědomit, že Linux nejsou Windows zadarmo. Když to přeženu, je to jako přemýšlet nad koupí kazeťáku, když máš doma samé gramofonové desky.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Rbc1992
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod Rbc1992 » 04 pro 2011 03:18

no já do dneška taky znal linux jenom podle názvu, ale dneska jsem se bavil s typkem a on rikal že má linux a že je to nejlepší, je to programovatelný "můžeš si tam dělat co chceš" to jsou jeho slova. (a potkal jsem ho na cod2 serveru).

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod Myloš » 04 pro 2011 06:04

Je to programovatelný, pokud jsi programátor. Sám jsem s Linuxem mnoho let paralelně pracoval, díky tomu jsem hodně pochopil, ale s ohledem na programy, které používám, to není pro mě; a nikdy jsem si do něj nic nenaprogramoval, protože nejsem programátor.
Jestliže nejsi závislý na programech, které jsou nativně pro Windows (photoshop, CAD programy, hry [tedy ne snad, že by pro Linux neexistovaly žádné hry]), byla by hloupost emulovat pod Linuxem Windows, abys ty programy (s nejistým výsledkem; některé i spustíš, ale emulované prostředí jistě není to pravé) mohl kloudně používat.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7366
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod faraon » 04 pro 2011 07:48

Faster1 píše:Slyšel jsem že na Linuxu se hrát nedá.

Já jsem zase slyšel že Windows není operační systém ;-)

Rbc1992: Podstatná otázka je, CO chceš hrát, pokud nejnovější herní pecky tak na to samozřejmě potřebuješ Windows, když si vystačíš se staršími hrami typu Doom 3, tak úplně stačí Linux.
Část her (a jiných programů) jde spustit v Linuxu přes Wine, někdy s omezením některých funkcí, vzhledem k tomu že M$ tají všechny funkce které IDE Windows má a tak jejich emulace někdy nefunguje úplně přesně. Vtipné je že jsou i programy které ve Wine běhají lépe/rychleji než přímo ve Windows :lol:

Pak jsou firmy jako ID Software, které zdrojové kódy svých her po pár letech od vydání uvolňují, takže například toho Dooma si můžeš zahrát v Linuxu nativně, musíš mít jen originálku s daty, samotný program si můžeš stáhnout nebo zkompilovat sám.

Dál existuje spousta originálních her pro Linux, střílečky jako Open Arena, simulátory aut, letadel a všeho možného, logické (třeba silně návyková Frozen Bubble), nebo oddychovky jako TuxKart. Lidé co jedou na Linuxu na něm převážně pracují, takže hry mají jen pro odreagování a uvolnění, a ne na to aby u nich ubíjeli a marnili čas.

A nakonec jsou i lidé, kteří by o cokoliv s grafikou nezavadili ani zhnuseným pohledem, zato jsou schopní trávit dlouhé hodiny v adventurách typu Colossal Cave.

O dalších výhodách Linuxu se rozepisovat nebudu, ale používám ho šest let a když občas musím sednout k počítači s Windowsem, je to pro mě utrpení. Nelogické a neergonomické ovládání, pomalé reakce, mimořádně otravné věčné bubliny... A spousta funkcí blbě okopírovaných z Macu nebo Linuxu, kde byly minimálně o pět let dříve. A těch osm ploch které používám to pořád ještě nemá... Pro mě už není cesta zpět.

Takže jak to vyřešit: Prostě si napiš seznam programů které "chceš" používat, podívej se jaké operační systémy jejich výrobci podporují, zjisti si jestli existuje jejich linuxový ekvivalent (Photoshop -> Gimp) a budeš mít jasno :smile:

Jen pro zajímavost, srovnání ovládání Ubuntu 11.04 a W7:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod Myloš » 04 pro 2011 14:51

faraon:
S jedinou námitkou – Gimp je dostatečný pro amatéra jako jsem třeba já, v životě jsem nepotřeboval Photoshop, ale říct profesionálnímu grafikovi, aby vyměnil Photoshop za Gimp, tak se ti vysměje. Už jenom to, že grafik bude potřebovat CMYK… Ne, tyhle dva programy opravdu nejde srovnávat.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7366
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod faraon » 04 pro 2011 15:00

Myloš: Gimp umí většinu toho co Photoshop a pár věcí navíc, a kolik profesionálních grafiků se tu ptalo jestli si mají nainstalovat Linux nebo Windows? ;-)
Spíš bych se zeptal kolik těch co PS používají a vychvalují ho má legálně... :mad:
Stejně má ten počítač na hraní, takže ho Widle neminou.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod Orcus » 04 pro 2011 15:08

Faraon: Gimp si umí podobný věci co Photoshop, ale né nativně. Musíš do toho narvat tunu pluginů, aby to bylo jakžtakž použitelný.
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Uživatelský avatar
domitea
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1966
Registrován: červen 09
Bydliště: Královehradecký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod domitea » 04 pro 2011 15:22

Windows je taky programovatelný, když jsi programátor a to je vlastní zkušenost :lol:

Abych tě trochu zasvětil. Linux není jen o tom nainstalovat a pracovat. To je jiná cesta :smile: . Cesta plná svobody, porozumění a GNU/GPL softwaru. Najdeš v Linuxu chybu, dáš jako uživatel o ní vědět vývojářům a ti zase to daj jako úkol chlapíkovi, který má programování jako koníček, aby opravil tu nahlášenou chybu. Později se v něm budeš šťourat a objevíš úžasný svět konfiguračních souborů, které ti přitáhnou k programování a už ty chyby budeš opravovat sám :lol: .

Sám používám Windows (hry a programování), ale mám ho v dualbootu s nějakým tím linuxem.

Tyhle čachry se systémy by se daly přirovnat k učení Jedi, kde Windows je ta špatná strana síly a Linux ta dobrá. A abych ti zamotal hlavu. Zarytý Windowsák ti řekne naopak :wink:

A dem nahodit Fedoru!
UNIX je systém jednoduchý, jen musíte být geniální, aby jste tu jednoduchost pochopili. Jedině OSS, vše co napíšu je pod GNU/GPL
Linux je mé koření života. Nikdy nevím, co pokazím! Registered user #550849

Dnešní počítače mi nestačí, pracuji na vlastním

Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 822
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Linux vs Windows 7

Příspěvekod Hoff » 04 pro 2011 15:22



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký Linux
    od nakatomi » 26 úno 2024 17:24 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    11
    3076
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 09:18
  • Přístup k flask app (spuštěné na VM - linux) z internetu (prohlížeče) Příloha(y)
    od d-pozz » 08 říj 2023 20:31 » v Internet a internetové prohlížeče
    34
    10133
    od d-pozz Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 16:41
  • TAP-Windows 9.21.2 - error Příloha(y)
    od ski1961 » 11 kvě 2024 15:20 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1345
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    12 kvě 2024 09:00
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1843
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24
  • Windows 11 S - reinstall Příloha(y)
    od amirinda » 06 pro 2023 14:31 » v Windows 11, 10, 8...
    20
    2830
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 09:59

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti