Nesetkal jste se nekdo s nasledujicim problemem? Resime to tu uz delsi dobu - mame image Windows 7 s nainstalovanym sw, ktery je ale vytvoren na pocitaci jehoz zakladni deska ma podporu UEFI, takze na disku je i systemovy oddil EFI (FAT32), oddil s Windows je standardni NTFS. Tenhle image je treba obnovit na pocitac, jehoz zakladni deska UEFI nepodporuje a neexistuje zpusob jak podporu pridat (verze BIOSu je aktualni). Acronis TrueImage pri obnove primo upozorni na to, ze po obnove nepujde spustit OS.
Co jsme zkouseli:
- obnovit image beze zmeny, nelze nabootovat
- obnovit pouze oddil s Windows a nastavit oddil jako aktivni, stejna chyba
- spustit opravu Windows 7 z instalacniho media - instalovana verze Windows neni kompatibilni (jedna se o disk ze ktereho byla provedena puvodni instalace, Windows 7 Pro media refresh)
- Gparted v Linuxu nedokaze precist tabulku oddilu z disku, pise chybu s chybejicim fake msdos zapisem v GPT tabulce.
- konverze GPT na MBR
- oprava pomoci konzole, opraven chybejici systemovy oddil a boot manager
Puvodni myslenka byla obnovit pouze oddil s Windows a opravit instalaci Windows z instalacniho media. Coz bylo proveditelne pouze po obnoveni puvodniho image beze zmeny i s EFI oddilem, nicmene oprava, az udajne probehla uspesne, neudelala nic.
Obejit problem neni reseni, k dispozici je pouze hw bez podpory UEFI (tzn musi byt pouzit prave ten) a neni mozne provest znovu instalaci OS, protoze instalace sw je p;lacena a nejedna se o zrovna malou castku. Diky za kazdy napad, jak by to bylo mozno provest.
Obnova image Windows 7 na pocitac bez podpory UEFI
-
- Mohlo by vás zajímat
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 3
- 2089
-
od Alesak83
Zobrazit poslední příspěvek
25 říj 2024 23:54
-
-
Obnova fotek z SD karty, která není vidět v souborovém systému
od simio.simsoft » 01 lis 2024 20:00 » v Problémy s hardwarem - 8
- 3253
-
od Speed_dead
Zobrazit poslední příspěvek
05 lis 2024 10:02
-
-
- 6
- 8198
-
od zeus
Zobrazit poslední příspěvek
05 srp 2024 15:30
-
- 2
- 5840
-
od HelFix
Zobrazit poslední příspěvek
14 říj 2024 21:13
-
- 8
- 12895
-
od petr22
Zobrazit poslední příspěvek
08 kvě 2025 04:45
Zpět na “Windows 11, 10, 8...”
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů