taktování CPU je zvyšování frekvence procesoru. např. Intel Pentium G3258 má 3,2GHz ty ho můžeš přetaktovat třeba na 4,4GHz a tím částečně zvýšíš jeho výkon. Taktování má ale své nevýhody a to že pokud chceš trochu více taktovat, potřebuješ pořádnou desku a pořádný chladič na CPU. (na to ty ale nemáš rozpočet. S box. chladičem (je prodáván spolu s procesorem) a nějakou levnější deskou se dostaneš tak na 4.1GHz. s pořádnou deskou a chladičem se dostaneš i na 4.8GHz. To že zvedneš frekvenci CPU o 50% ale neznamená že budeš mít o 50% více výkonu. atd. více si vyhledej a přečti na internetu, nebudu to tady vše rozepisovat.
Jestli budeš taktovat, tak ber Intel Pentium G3258, jestli taktovat nebudeš tak pak připadá v úvahu i3, i5.
1155, nebo 1150 záleží na financích. 1150 je novější, a cena je proto vyšší. 1155 je starší, levnější, ale pro tebe to bude asi lepší volba.
Přeci jen asi v budoucnu žádný upgrade nehrozí.
Tady je ta case, jsem z Plzně, když si pro ní dojedeš máš jí zadarmo. Jinak pošta vyjde cca 170,- - 200,- (ale musel bych se kouknout po nějaké bedně na zabalení...) je nic moc, ale teplotou v ní nikdy nebyl problém (až jsem se divil). Pro tvoje potřeby by postačovala. dole chybí kryt na USB, je asi tak milion let stará (10?)



Marek