Jak a kde a čím stahovat hudbu, filmy, hry Vyřešeno

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž

Jak a kde a čím stahovat hudbu, filmy, hry

Příspěvekod Jan Pašek » 12 čer 2006 21:10

Než se pustíte do čtení tento článek již zaznamenal podstatné rozšíření a aktualizaci. Jeho mladšího bratříčka můžete najít ZDE

Jak a kde a čím stahovat hudbu, filmy, hry
Tento článek vzniká jako revanš za služby poskytnuté přispěvateli serveru PC–Help.
Je to už rok a půl, co jsem vypracoval původní článek, a počet něco kolem 10 000 přečtení si žádá opravy a oprášení původního článku o soukromých P2P sítích a nejen o nich. Ano, přesně tam je možné najít široký výběr mediálních souborů a programů.
Od vzniku původního článku se nám také změnil autorský zákon a doporučuji se seznámit alespoň s některými jeho částmi.
Obecně z autorského zákona: Nesmíte dále šířit to co jste si stáhli. U placeného software jej nesmíte ani stahovat nebo používat bez zaplacení. Vztahy mezi výrobcem SW (Software) a uživatelem pak upravuje licence (licenční smlouva)
Je tedy čistě na vás jak se ve vztahu k zákonům zachováte a zda-li váš domácí počítač a rodina budou Non-Stop „sosat“.

Přesto, že už se do PC (Personal Computer) vrtám nějaký ten pátek, stále si myslím že nejsem zas až tak velký odborník a rád uvítám doplnění a opravy případných nepřesností.

Stahovat se dá z P2P sítí nebo v dávkových ZIP souborech umístěných na některém serveru určeném
pro sdílení dat. Např. http://www.rapidshare.com

P2P sítím se samostatně věnují například následující servery
http://www.p2pxp.info/index.php?lng=cs
http://www.zacatecnik.com
http://www.prolamy.com
http://www.sdileni.cz
http://www.shareforum.net/
a za pomoci http://www.google.cz najdete jistě ještě další.

Současně bych chtěl upozornit, na problém s NAT, který je poměrně dobře popsán u návodu k uTorentu. Zjednodušeně se tedy dá říct … Pokud chcete dobře a rychle stahovat z P2P, velmi záleží jestli máte veřejnou IP adresunebo jestli máte správně nastaven Router.
Dále se nevyhnete nastavení osobního firewalu a to nezávisle na typu IP adresy

Další skupina, kde najdete odkazy ke stahování ze serverů Free Hosting služeb a do P2P sítí jsou osobní blogy. Blog umožňuje vytvořit si snadno internetové stránky. Je jen na vás, o čem budete do svého blogu psát. Osobní blogy najdete například zde nebo tady.

Požadovaný titul se dá hledat buď přímo na hlavní stránce blogu, nebo se mi osvědčil vyhledávač http://jyxo.cz, který vyhledává právě na http://www.blog.cz. Není marné ani použití http://www.google.cz, ten vám vyhledá požadovaný titul poněkud globálněji. Na „Blozích„ najdete většinou odkazy na torenty nebo na dávkové zip nebo rar soubory.

Dále je možné se zaměřit na vyhledání warezových serverů, které se touto nelegální činností zabívají. (význam slova warez zde)
Bohužel PC-Help je legální server nemohu vám tedy poskytnout typ na některé z těchto serverů. Jediné co mohu radit dejte "warez" vyhledat pomocí některého vyhledávače.

Co to je dávkový soubor zip a jak ho vytvoříte? Necháte patřičný titul zkomprimovat pomocí některého ze zipovacích programů a výsledný zip soubor necháte rozdělit na části podle požadované velikosti. Tenhle způsob se používal například pro přenášení většího množství dat na floppy discích. A samozřejmě opatříme ho heslem, aby se dalo obtížně zjistit co je uvnitř. Ona totiž tahle činnost podle českých zákonů není až tak moc košér, jak je v úvodu připomenuto.

Takže, pokud už najdete požadovaný titul, neradujte se předčasně. Pokud pod odkazy na dávky není heslo, je to přinejmenším podezřelé a vaše snažení může vyjít vniveč. I když pokud o titul hodně stojíte, možná že by to šlo ještě takto.

Nebo se ještě dříve pokuste vložit do hesla název serveru, ze kterého stahujete, a neházejte hned flintu do žita. Pokud se otevření nepovede na první pokus, pokuste se vložit i samotné části mezi tečkami.
Dál ještě jedna rada - pokud už na blogu narazíte na seznam titulů, které vás zajímají, neotálejte a "vysosejte" ho co nejdřív. Majitel serveru s blogy se brání proti této nelegální činnosti tím, že tyto blogy ruší. Takže co je tam dnes, zítra už tam být nemusí.

Jak a čím zip dávky stahovat, jsem viděl zpracovaný návod zde , tady a přečtěte si také tohle.

Dále doplním návody:

Jak na Megaupload
Návod na stahování souboru z Megaupload.com
Megaupload.com je Free Hosting služba na kterou můžete nahrávat jakékoliv soubory do velikosti 250MB.

omezení rychlosti:
· nejsou podporovány download akcelerátory (např. GetRight, FlashGet)
· nejsou podporována přerušovaná stahovaní
· před samotným stáhnutím souboru musíte čekat určitý počet sekund
· maximálně jeden download v jednu chvíli
· na serveru bude přiliš mnoho uživatelů a tak vám download nemusí být umožněn

Jak na stahování (download) souborů:
Po otevření stránky se souborem uvidíte Please Wait 45 second
Obrázek
Poté, co vyprší čas, se vám otevře nová stránka, kde v horním pravém rohu stránky uvidíte ...

Click here to Download. Poté stačí zmačknout tlačítko Click here to Download a stahování může začít.
Obrázek

To je celé!!

Když se vám objeví tohle, tak to znamená že soubor byl bohužel už smazán!
Obrázek

Jak na Rapidshare
Návod na stahování souboru z RapidShare.de (stahování z rapidshare.com je podobné)
RapidShare.de je Free Hosting služba na kterou můžete nahrávat jakékoliv soubory do velikosti 100MB. K omezení rychlosti nejsou podporovány download akcelerátory (např. GetRight, FlashGet), nejsou podporována přerušovaná stahovaní a je omezený přenos dat za hodinu – v praxi to znamená, že pokud stáhnete soubor větší 20 MB, musíte čekat jednu hodinu před stahovaním dalšího souboru. Před samotným stáhnutím souboru musíte ještě čekat určitý počet sekund, který je závislý na velikosti tohoto souboru. Dalším omezením je maximálně jeden download v jednu chvíli a pokud na serveru bude přiliš mnoho uživatelů download vám nebude umožněn.

Jak na stahování (download) souborů:
po otevření stránky se souborem, musíte odrolovat dolů na konec stránky, kde uvidíte Select your download: Free or Premium
Obrázek
klikněte na Free. Poté se vám otevře nová stránka, kde znova odrolujete a nad tabulkou uvidíte oznámení Download-Ticket reserved. Please wait XX minut. XX je číslo mezi 1-70 minutami a značí, jak dlouho si musíte počkat, než naběhne poslední odpočítavaná minuta a po ní se vám objeví náhodně generovaný obrázkový řetězec písmen a číslic se 4 znaky, které je potřeba opsat do políčka vedle nich. Poté stačí stisknout tlačítko Start Download a stahování může začít
Obrázek

To je celé!!

Když se vám naopak objeví tohle, tak to znamená, že soubor byl bohužel už smazán!
Obrázek

Pár zkušeností s Free Hosting službami, které jsem za ten rok a něco posbíral
MegauploadJe hodně oblíbený pro velikost souboru, který pořídíte na jedno stažení. Bývají však často obsazeny všechny porty pro stahování z ČR a stahování vám není umožněno. Toto se obchází za pomoci programů které umí změnit vaší IP adresu nebo vás na MegaUpload nasměrují přes jinou zemi.
RapidShare Pokud na stahování z RapidShare používáte Univesal Share downloader , ten má u odkazů na RapidShare.com problémy s přečtením přihlašovacího kódu pro přidělení linky. U těchto odkazů se musí zadávat kód ručně, naproti tomu odkazy na Rapidshare.de stahuje bez obsluhy.
Pokud vám US Downloader nefunguje, přesvěčte se, že máte nainstalovány i potřebné SSL knihovny.
Pokud se spletete na Rapidu v zadávání kódu pro přidělení linky, nezoufejte a zkuste to bez čekání znovu od začátku.
Pokud se vám rozpadne stahování, musíte bohužel počkat stanovenou dobu a pak začít stahovat soubor od začátku.
Zjistěte si, jestli nejste s někým na společné IP adrese. Pokud bude z Rapidu stahovat s vámi, budete se předhánět o čas, kdy vám bude stahování dovoleno.

To by mohlo být tak asi vše o dávkových zipech.
P2P sítě
Ještě jsem se chtěl pustit do popisu torrentů, ale to už udělal Jidasch za mě. A poměrně slušně a najdete to zde

Co se týče torrent klientů, tedy programů pro stahování, měl jsem možnost odzkoušet BitTorent a uTorrent a technicky, i co se týče nároků na PC, to u mě vyhrál uTorent. Má i své oficiální stránky v CZ a zde je na ně odkaz http://www.utorrent.cz

Moje zkušenosti s P2P
Zahraniční premiéry filmů a muziku vydávanou v zahraničí, pokud ještě nevyšla u nás, najdete spíš na torrentech. Domácí scénu a u nás premiérované filmy spíše na DC++ (zástupcem klientů pro stahování z těchto sítí je např. DC Strong) Zde ovšem záleží, odkud načtete seznam veřejných hubů.
Tak jak sem stahováním prošel, mně nejvíce vyhovuje DC strong, a to právě pro dostatečně širokou nabídku všeho, co je možné na této síti nalézt. Na druhou stranu DC strong je program, kde bez sdílení dat nestáhnete nic, protože se nedostanete ke stahování na polovině hubů. Jak z autorského zákona víme, pokud sdílíte data na něž nemáte autorská práva, je to trestné.

Problémy se stahováním se tu již mnohokrát řešily a pokud jste nenalezli odpovědi v tomto článku, podívejte se do sekce výměnné sítě.

Jako prémii ještě seznam serverů Free Hosting služeb

Pokud máte nějaká doplnění či námitky k tomuhle článečku, rád uvítám vaše příspěvky v diskusi v tomto topicu.

Přečtěte si také Převody mezi filmovými formáty a titulkování

Pokud vás zajímá více z toho, co vyprodukovala moje maličkost, využijte odkazy z podpisu.

Pravopisná a technická korektůra updatovaného článku Mikel a Exlusive více zde viewtopic.php?p=80789#80789

//Ltb: přidáno do PC-HELP rozcestníku
Naposledy upravil(a) Jan Pašek dne 06 úno 2009 11:01, celkem upraveno 11 x.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž

Příspěvekod mijaja » 16 čer 2006 18:50

No bohužel od pondělka jsem nestáhnul ani jeden soubor, protože mit to vždy po odpočítání
70 minut a poté té poslední minuty napíše tohle:

Obrázek

čemuž rozumím jak koza petrželi, takže Jeníčku co s tím?
Naposledy upravil(a) mijaja dne 16 čer 2006 20:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Jan Pašek » 16 čer 2006 19:17

"This file has been dowloaded 8 times already" = Tento soubor byl již dnes 8 krát stažen. Vypadá to že je vyčerpána dení kvóta pro "free" volné stahování Pokud sem měl možnost to zkoušet obnovuje se denně mezi jednou a třetí ráno. Pak tě to tam pustí.
Naposledy upravil(a) Jan Pašek dne 22 čer 2007 09:10, celkem upraveno 1 x.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Nerboard
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Nerboard » 18 čer 2006 20:23

o rapide vim svoje a to ze 8 times already downloadet znamena ze ten soubor uz byl stazeny 8 krat(ne ze tys ho stahl 8 krat)
a staci zajit na http://www.anonymouse.org dat tam link na rapid a muzes tahovat tolik kolik chces bez momezeni cekani na hodinu atd 8)

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Jidhash » 18 čer 2006 20:43

ze svých zkušeností s rapidshare vím, že hláška "your ip adress is already downloading a file.you have to wait until it is finished" znamená že tvá ip adresa právě stahuje soubor a musíš počkat dokud tento proces nebude dokončen, jinými slovy na jednu ip adresu můžeš současně stahovat pouze jeden soubor, pro další si musíš odstát několika minutovou frontu dle velikosti stažených dat, limity mi ale nejsou známy

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž

Příspěvekod mijaja » 18 čer 2006 20:49

Ten anonymous jsem taky na těchhle souborech zkoušel (na jiných ne) a stejně mi to po odpočtu hodilo na to samé.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž

Příspěvekod El Diablo » 18 čer 2006 22:51

Nerboard píše:o rapide vim svoje a to ze 8 times already downloadet znamena ze ten soubor uz byl stazeny 8 krat(ne ze tys ho stahl 8 krat)
a staci zajit na http://www.anonymouse.org dat tam link na rapid a muzes tahovat tolik kolik chces bez momezeni cekani na hodinu atd 8)


Tak tohle na rapidu nefunguje...
Fungovalo to pro Megaupload když byli obsazené sloty ale poslední dobou už to taky nejde... :x

Uživatelský avatar
CrazyManer
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 901
Registrován: únor 05
Bydliště: LBC
Pohlaví: Muž

Příspěvekod CrazyManer » 19 říj 2006 13:56

mijajo - to znamená že máš sdílenou ip adresu, asi máš wi-fi nebo nemáš svojí pevnou ip adresu a někdo s tvojí ip už z rapidu něco stahuje takže ty musíš buď vyčkat ten určitej čas a snažit se předběhnout toho co stahuje "s tebou" nebo si stáhned RapGet někde na netu, naházíš tam linky na rapidshare a necháš počítač běžet přez noc, ráno to máš stažený :bigups: // P.S. tyhle anonymní proxyny už nefungujou asi tak půl roku ... a myslim že na nějaký BLOGy se můžete vyprdnout protože tam je většina odkazů zkopírovaná z fóra http://www.WARFORUM.cz // ted tam je dost plno takze navstivovat nejlepe az po 24 hodine // nebo si zajdete na http://www.mvw.orgfree.com // tam maj taky dost odkazu, pokud ani to nestaci, doporucuju program LIMEWIRE , stahuje rychle, ale moc ceskejch veci tam nenajdete ... pokud ani to ne tak MININOVA.ORG a nejakej torrent manager, doporucuju AZUREUS , a pokud ani to vam nestaci tak uz snad jen jiz zminovany DC++ // doporucuju klienta Strong DC++ v poslední verzi ... on totiž povoluje segmentový stahování až od 10ti uživatelů najednou, tak si vyberte zda-li chcete stahovat film od jednoho člověka, nebo od 10ti lidí najednou ... :bigups: služebníček

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53801
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž

Re: Jak a kde a čím stahovat hudbu, filmy, hry

Příspěvekod petr22 » 04 dub 2013 11:30

Stoji to za to - registrovat se na foru kvuli vytazeni 8 let stareho tematu?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10944
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž

Re: Jak a kde a čím stahovat hudbu, filmy, hry

Příspěvekod zeus » 04 dub 2013 11:49

Ja napocital necelych sedm roku :wink:
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž

Re: Jak a kde a čím stahovat hudbu, filmy, hry  Vyřešeno

Příspěvekod karlos » 04 dub 2013 11:54

Jelikož se naše fórum za tu řadu let vyprofilovalo tam, kde je a podpoře stahování warezu se brání zuby nehty. Téma směle zamykám a jen si klepu významně na čelo s otázkou: "Proč vytahovat kostlivce?"

ad věk kostlivce: Již rok staré téma mi přijde silně mimo mísu, takže je zcela jedno jestli sedm, nebo osm... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


 • Mohlo by vás zajímat
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek
 • Nový pc na 3D, hry a filmy
  od Morgothal » 03 úno 2024 22:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
  8
  2435
  od Vlada47
  04 úno 2024 18:41
 • Notebook na filmy
  od Alferi » 05 úno 2024 16:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
  5
  2220
  od Alferi
  06 úno 2024 07:48
 • Notebook do cca 20K - Pro volnočasové aktivity(Net, filmy atd.)
  od elfin52 » 14 zář 2023 18:20 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
  6
  4163
  od ShadowWord:Pain
  17 zář 2023 13:28

Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů