Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Damned » 30 črc 2009 21:12

UdrzbaPCbeta04.cmd
Testovat vzdy pripojeni k internetu
D:\Wise Registry Cleaner\WiseRegistryCleaner.exe
D:\CCleaner\CCleaner.exe
C:\Docume~1\Franta\Dataap~1\Update~1\UpdateStar.exe
C:\cmdcons\VGA.SY_
9 sekund[y] vyźk m ne§ budu pokraźovat
Konec CFG

To je ono Honzo?
Chtělo by to výběr defragmentačního nástroje, Defraggler nemám, mám SnartDefrag. K tomu by mělo i patřit výběr:
- nedefragmentovat při fragmentaci nižší než 5% (nebo výběr ano-ne, stiskni klávesu)
- nedefragmentovat pokud se defragmentovalo v posledních 14 dnech (nebo měsíc) a zas výběr
Pošli mi mail (otes) zmizel mi z adresáře (nebo mi ho pošli přes sms)

Obrázek:
Pokud "D:\Wise Registry Cleaner\WiseRegistryCleaner.exe" není v uvozovkách, nespustí se. Na "C:\" asi ano, pokud je předepsáno.
Asi se brzo stavím u tebe a skočíme na dvě do herny :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Reklama
Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 567
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Albeda » 30 črc 2009 22:16

Já bych taková malý dodatek, nešlo by trochu zjednodušit tu změnu velikosti okna? Je to tam posané celkem složitě :smile:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 01 srp 2009 07:09

Dík za připomínky pokusím se je zapracovat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 09 pro 2009 17:03

Průvodce SW údržbou PC odlehčená přenosná verze

Po té co jsem napsal několik beta verzí obdobného prográmku využívající externí aplikace nainstalované v PC a po té co jsem jeho užíváním nabral pár zkušeností přináším odlehčenou přenosnou verzi.

Hlavní výhody přenosné verze spatřuji v jednoduchosti není nutno nic instalovat a na Fasch disku si přinášíte čisté nezavirované externí programy. Je sice pravdou že pokud je zavirován samotný operační systém asi Vám méně zkušeným ani tento průvodce nepomůže. Průvodce je tedy zamýšlen jako preventivní nástroj pro ty méně zkušené.
Oproti původním beta verzím si tento program pamatuje poslední operaci a pomocí voleb na hlavní straně je možné spustit aplikaci od počátku nebo od poslední operace takže není třeba za každou aktualizací dotazovat se zvlášť jestli je vyžadován restart PC. Po restartu si jen vyberete pokračovat o poslední operace.

Co by jste měli vědět než program spustíte:
Již v názvu je uvedeno že se jedná o odlehčenou verzi - aplikace nevytváří zálohy ani bod obnovení. Aplikace také neobsahuje žádnou nápovědu.
Aplikace není všelékem na vaše PC bolístky a ač nerad musím počítat s tím že i když jsem vše řádně testoval mohu někomu na PC způsobit škodu – aplikaci na vašem PC spouštíte na vlastní nebezpečí. Pokud nebudete číst co vám „průvodce“ píše a budete jen bezhlavě mačkat je riziko škod na Vašem PC vyšší.
Také by se asi slušelo upozornit na časovou náročnost. Čas k proběhnutí celého kolečka SW preventivní údržby PC se bude počítač od počítače lišit. Řekneme že budete potřebovat minimálně 2 hodiny času. Odměnou Vám pak bude svižný operační systém.
Průvodce byl vyvinut a testován na operačním systému Windows XP a běží pod Free dos(em) integrovaným do Win XP. Jedná se prakticky o dávkový soubor s příponou „cmd“ (Určeno pro Windows) Nemám možnost říci Vám jak se aplikace bude chovat v novějších verzích operačního systému Windows a budu jedině rád když jej v novějších Win systémech vyzkoušíte a dáte ostatním zprávu na domovskou stránku „Průvodce“
viewtopic.php?p=290482&sid=4362870d04bf2e91e7c377bce4d5b857#p290482

Co „Průvodce“ umí:
Je několik voleb jak „Průvodce“ můžete spustit my zde projdeme plné kolečko:
1. Po odsouhlasení úvodní obrazovky se provede zápis některých nastavení do nově vzniklého adresáře TMP a také zápis spouštěcího souboru Starter.cmd do složky po spuštění Vašeho operačního systému. Dále je otestováno internetové připojení na server Fa. Eset. Po té se zobrazí hlavní menu. My si popíšeme funkci Průvodce po volbě výběru 1 = Aktualizovat systém Winows + PC + aplikaci.
2. Aplikace v adresáři Prenosne_aplikace obsahuje vlastní portable Firefox nastavený na domovskou stránku aplikace a první co po vás „Průvodce“ bude chtít je právě aktualizace tohoto prohlížeče protože právě přes něj budeme dále přistupovat k internetu mohl by být pro nás první bezpečnostní hrozbou pokud by měl bezpečnostní mezery.
3. Další součástí „Průvodce“ je portable ClamWin antivirus přichystaný pro případy kdy nelze provést spojení s internetem a pustit online antivirus Fa Eset. „Průvodce“ tedy požaduje aktualizaci antivirové databáze tohoto programu aby byla co nejnovější pro případ až budeme bez internetu.
4. Může se stát že při zavirování nejdou otevřít nějaká data nebo je omylem vymažete. Pro případy kdy je nějakým způsobem poškozen příkaz Windows „Chkdsk“ je v přenosných aplikacích integrován program Recuva a právě v tento moment vyžaduje „Průvodce“ jeho aktualizaci.
5. Pro vyčištění registrů Windows je využíván portable WiseRegistryCleaner v automatickém režimu. „Průvodce“ nyní vyžaduje stažení poslední verze a uložení do adresáře Přenosne_aplikace odkud ji automaticky rozbalí do určeného umístění a tím pokud potvrdíte přepíše původní verzi.
6. Pro vyčištění od dalšího „smetí“ je využíván Ccleaner portable průvodce nyní opět vyžaduje stažení poslední verze a uložení do adresáře Přenosne_aplikace odkud ji automaticky rozbalí do určeného umístění a tím pokud potvrdíte přepíše původní verzi.
7. Na poškozený Hard Disk je zbytečné cokoli zapisovat ještě než se „Průvodce“ pustí do aktualizací vlastního operačního systému otestuje Váš HD tedy tu jeho část kde máte operační systém příkazem Windows „Chkdsk“ zadaným bez paranetrů podle výsledků testu se pak můžete rozhodnout k opravě, která je nabízena v zápětí nebo „nedej pánbu“ k výměně Hard Disku.
8. „Průvodce“ hledá váš hlavní antivirový program. (Podporovány jsou Avast a AVG8.) přivolá jej a vyzve vás k aktualizaci programu a virové databáze. Pokud jej nenalezne vypíše obecnou hlášku s výzvou k aktualizaci hlavního antivirového programu.
9. Budete vyzváni k aktualizaci operačního systému. Tato část je psána vyloženě pro WinXP a ve vyšších verzích operačního systému Windows bude zřejmě následovat chybová hláška od serveru Windows Update. Nicméně „Průvodce nabízí možnost tuto operaci přeskočit.
10. „Průvodce“ hledá zdali máte nainstalováno prostředí pro aplikace „Java“ a spouští dotaz na jeho aktualizaci.
11. „Průvodce“ hledá zdali máte v systému nainstalován prohlížeč Mozilla Firefox pokud jej nalezne přivolá jej a vyžádá si jeho aktualizaci.
12. Je přivolán on-line antivirový skener Fa. Eset a žádáno jeho spuštění.
13. Po uzavření prohlížeče jste tázáni zdali byli nalezeny nějaké viry „Průvodce dále pokračuje podle odpovědi: „Ano“ = vyvolá restart PC; „Ne“ přivolá dávkový soubor „CleanDrive.cmd“, který je součástí průvodce ale lze jej za určitých podmínek použít i samostatně.
14. Dávkový soubor „CleanDrive.cmd“ postupně volá následující aplikace: Nástroj Windows CleanMngr, portable Ccleaner, WiseRegistryCleaner a nástroj Widows „defrag“. Kromě CleanMngr se všechny nástroje spustí v automatickém režimu a není do nich třeba nijak zasahovat.
15. „Průvodce“ vypíše ukončení SW udržby a doporučí restart PC.

Jak se průvodce instaluje:
Stáhnete za pomocí jednoho z odkazů uvedených níže zazipovaný soubor, uložíte si je na disk v PC a necháte jej dekomprimovat na váš Flasch disk. Nepřidávejte žádný adresář. První adresář po vybalení musí nést název „Udrzba_PC_light“ Tedy dekomprimujte do kořene Vašeho Flasch disku.

Free download
http://www.edisk.cz/stahni/46274/Udrzba ... .71MB.html
Placený download
http://share-rapid.com/stahuj/610799/ud ... -light.rar

Jak se průvodce spouští:
Otevřete adresář „Udrzba_PC_light“ ve Vašem Flasch Disku a poklikejte na soubor Průvodce.cmd

Závěrem pokud máte nějaké nejasnosti nebo potíže obracejte se na domovskou stránku aplikace.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 12 pro 2009 20:01

Jen se připomenu Přidána odlehčená portable verze utilitky pro vyčištění a zrychlení Win XP vhodné obzvláště pro méně zkušené uživatele.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


 • Mohlo by vás zajímat
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek
 • Údržba mechanické klávesnice
  od vojak3 » 28 led 2019 17:06 » v Vše ostatní (hw)
  3
  484
  od vuLva
  28 led 2019 20:23
 • .mbr a v něm soubor
  od tRaviss » 14 říj 2019 20:40 » v Vše ostatní (sw)
  9
  826
  od tRaviss
  15 říj 2019 10:23
 • soubor HOSTS - editace.
  od ski1961 » 19 úno 2019 15:16 » v Windows 10, 8, 7, Vista, XP…
  2
  451
  od ski1961
  19 úno 2019 16:48
 • Exituje soubor jpg
  od luko02420 » 12 dub 2019 15:16 » v Kancelářské balíky
  4
  517
  od luko02420
  12 dub 2019 18:01
 • Soubor nelze uložit
  od Bwencik11 » 16 dub 2019 21:47 » v Windows 10, 8, 7, Vista, XP…
  0
  491
  od Bwencik11
  16 dub 2019 21:47

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů