Sata disky do raidu
Sata disky do raidu
Zdravím nemá někdo zkušenosti jak nastavit dva sata disky do raidu, měly by pak být rychlejší.
- Weslo
- Level 6
- Příspěvky: 3548
- Registrován: červenec 06
- Bydliště: Obříství/Praha
- Pohlaví:
- Stav:
Offline
- Kontakt:
No stačí zapnout RAID řadič v BIOSu...pak pomocí nějáký klávesy(třeba u mě je to F10)a navolíš konfiguraci(druh RAID velikost clusteru apod.)no a už frčíš
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS
Re: Sata disky do raidu
Devousek píše:měly by pak být rychlejší.
Podle tvého příspěvku soudím, že toho o RAIDu moc nevíš. Nejdřív se podívej po internetu, některé formy diskových polí jsou totiž zaměřeny na bezpečnost a počítač zpomalují.
- Pic
- Moderátor
-
Guru Level 13
- Příspěvky: 23292
- Registrován: září 06
- Bydliště: Východní Čechy
- Pohlaví:
- Stav:
Offline
Za prvé Raid musí umět deska, za druhé je třeba nainstalovat ovladač (zpravidla na CD dodaném s deskou) a za třetí musíš vědět, kterou verzi RAID chceš. Návod zpravidla najdeš v manuálu k základní desce.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!
Nic není dokonalé, ani člověk!
RAIDu je celkem 6 typů a přesnější info určitě najdeš na netu. Jen si dej dobrej pozor co děláš. Já mám 2 disky. Jeden systémovej a druhej na všechny zálohy co mám. Od programů po fotky z dovči a nějakou tu hudbu o kterou bych nerad přišel no a nikdy bych je kvůli bezpečnosti nespojoval. Je pravda, že pokud RAIDově spojíš dva disky, tak budou chodi rychleji, ale je tam taky riziko, že jestli se ti pokekelí a ty ho nebudeš moct spusti a zbyde ti jenom formát, tak přijdeš o data i na tom druhym disku.
Rychleji, ale s rizikem.
Rychleji, ale s rizikem.
K čemu nám je, že zítra bude líp, když pokaždé, když se ráno probudíme, je dnes.
-
- Mohlo by vás zajímat
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 6
- 3256
-
od petr22
Zobrazit poslední příspěvek
10 dub 2025 19:50
-
- 13
- 3427
-
od petr22
Zobrazit poslední příspěvek
13 zář 2024 20:21
Zpět na “Problémy s hardwarem”
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů