Vesmír & Paranormální jevy Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...).

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

_Ondra10_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 118
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod _Ondra10_ » 23 kvě 2013 09:06

Mno, kdyby i přeci měl nějaký super človíček (bůh) stvořit vesmír a zemi a vše živé tak by se nemohl zrodit z našich podmínek na zemi jelikož takové nebyly, a kdo není z našich podmínek na zemi tak je pro nás mimozemšťan (nebo postižený) a to je trochu zarážející že? Nic o tom že bůh byl mimozemšťan nebo nějak postižený není nebo je?

Odstraněn duplicitní příspěvek. Pic


Co tě nezabije to tě přizabije.

Reklama
Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod adavyp » 23 kvě 2013 09:45

petrpa78 píše:K tomu bohu atd. - Myslím, že pro něho není ve vesmíru místo. Věda dnes, myslím, dokáže vznik vesmíru vysvětlit do zlomku sekundy po velkém třesku. Stovky náboženských a sektářských směrů vypovídají hlavně o tom, že v tomhle - otázka boha - lidé opravdu nemají jasno... -a jen pokračují v tradici přebíranou po svých předcích, kteří si mnohé - vzhledem k nedostatečným znalostem - vysvětlovali pomocí nadpřirozené bytosti, tj. Boha... A to nepočítám nepřeberné filosofické teorie, kterých je snad ještě více. Ps: ale možná je vše jen sen "boha", jemuž se zdá, že je vším myslitelným; a někdy i nemyslitelným...


A jak vysvětlíš interakci kvarků a antikvarků a vůbec interakci nukleonů v jádře? Ano, dokážeme to posat, ale nevíme proč to tak je. To stejné s elektronovým obalem a dvouštěrbinovým experimentem, akorát vlny "nahradíš" částicemi.
Věda se stále posouvá. V 19. století si lidi mysleli, že je konec bádání a potom Max Planck založil kvantovou fyziku.
Otázka mikrosvěta je pro nás tak nepochopitelná, že si to i nyní lidé vysvětlují boží existencí.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

Uziv00
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod Uziv00 » 23 kvě 2013 09:49

nevím, jestli to existuje, či to někde najdete, ale za mých mladých let byl v Bratislavské TV natočen seriál "Okna vesmíru dokořán", který byl moderován mým oblíbencem Jiřím Grygarem. Koho zajímá vesmír a věci kolem něj, doporučuji shlédnout.

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod akem » 23 kvě 2013 09:51

jojo, pořadu dodal na atraktivitě i Kája Saudek... asi se na to znova podívám.
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

Uživatelský avatar
strangereu
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1719
Registrován: září 11
Bydliště: Vršovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod strangereu » 23 kvě 2013 11:27

Ale třeba náš svět je mikroskopický a reálný svět je proti nám ohromný, třeba my jsme jen vzorky nějakého pokusu naše planeta. Nemůžeme vědět co je okolo.

A k tomu třesku, nepochopil jsem jak mohl být třesk, když nic nebylo. To je jako když někdo řekne, že bouchlo nic a stala se z toho Země a celý vesmír.
http://screenshare.cz/

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod akem » 23 kvě 2013 11:44

vesmír se rozpíná, až mu dojde energie, tak se zase celej smrskne do jednoho bodu a zase bude velký třesk... a zase dokola...
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

Wordstar14
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: září 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod Wordstar14 » 23 kvě 2013 12:04

Je vela scifi filmov kde sa daju najst stopy skutocnych udalosti, len treba vediet citat medzi riadkami a mat nieco nastudovane.

Napriklad film "Cervena planeta" pojednava o najdeni tvare na Marse, ktora tam skutocne je. Dnes uz nikto nepochybuje o tvari na Marse. Nieje to len svetelny klam lucov. Samozrejme vo filmoch je toho vela vymysleneho, inak by neboli predajne, ale vzdy sa tam da najst nieco co ma velmi blizko pravde, alebo skutocnostiam.

Mne to s odstupom casu pripada ako keby nam boli podsuvane istou nenapadnou formou skutocnosti, ktore nas privedu k badaniu a spoznavaniu samych seba.
O vede by sa toho dalo napisat veda, hlavne tej sucastnej, ale jeden fakt je zarazajuci. Mnoho vedcov je veriacich, ale vo svojej vedeckej cinnosti boha popieraju. Velmi dobre to bolo ukazane vo filme "Kontakt". Vedec, ktory by vo svojej vedeckej praci co i len spomenul boha, alebo nieco co je bozske je okamzite vedeckou komunitou suspedovany.
Naposledy sa to stalom dvojici vedcov Fleisman & Ponc, ktori sa pokusali o dokazanie jadrovej fuzie pri pokojovej teplote.
Sucastna veda je riadena skupinou mocnych, ktori ju financuju. Kto neziska grant tak ako vedec nema velke sance. A kto ten grant na vedecku cinnost dostane je uzkostlivo kontrolovany a musi robit len to, co mu jeho mecenasi prikazu, pretoze zisk a bohatsvo je to, co pohana vedu.
Ziadne projekty pre blaho spolocnosti ako napriklad volna energia.
Preto mame napriklad vedecke studie, ktore hovoria, ze fajcenie ludskemu zdraviu neskodi. Dalsie vedecke studie, ktore to popieraju a dalsie studie, ktore popieraju to poprene.

X-Men, dalsi film v ktorom bolo vidiet napriklad nieco z projektu Montauk(Phoenix).
Urcite si spominate na to kreslo v dokonale odtienenej miestosti v ktorom sedel a mal nieco na hlave. Nebol to nahodou ten zosilovac mentalnej energie ?

Film "Matrix". Najzaujimavejsia a najlepsie spracovana bola prva cast. Znova tam bolo ukazane nieco, co existuje, len mi to nevnimame. Mame potlacene vnimanie pre urcite javy akym je napriklad snova (od slova sen) realita.
Urcite sa kazdy stretol s tym, ze ked sa mu nieco snivalo a zobudi sa, spomenie si na to co sa mu snivalo a chvilu rozmysla nad tym co to bolo. Niektore sny su tak zive, ako keby boli skutocnostou a nieje to nahoda.

Film "stroj casu". Tam bola spomenuta napriklad rasa ludi, ktori zili v podzemi a volali sa Elojane. Ten nazov napadne pripomina pradavnu rasu "ludi" pod nazvom Elohim.

Seria Filmov "Star trek", bezne sa tam ukazuje cestovanie na velke vzdialenosti WARP pohon a pod. Manipulacia s priestorocasom zacina byt v poslednych rokoch predmetom intenzivneho studia, ktory inicioval clanok matematika Miquela Alcubierra uverejneny v Classical and Quantum Gravity (1994). Autor v clanku hovori:
"Ukazuje sa, ze casopriestor je mozne modifikovat sposobom, ktory dovoli kozmickej lodi cestovat lubovolne velkou rychlostou pomocou miesnej expanzie priestorocasoveho kontinua za kozmickou lodou a jeho zbortenim pred nou a to rychlostou vacsou ako je rychlost svetla."
Napadne to pripomina WARP, ze ?


Stavim sa, ze ak by vam niekto takto tie filmy popisoval, co kde je a aky to ma suvis, pozerali by ste sa na filmy uplne inak.

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod akem » 23 kvě 2013 12:12

Wordstar14
Napriklad film "Cervena planeta" pojednava o najdeni tvare na Marse, ktora tam skutocne je. Dnes uz nikto nepochybuje o tvari na Marse. Nieje to len svetelny klam lucov.


Samozřejmě nikdo o tom nepochybuje ;)

Snad definitivně legendu vyvrátily snímky z července roku 2006 pořízené sondou Mars Express Evropské kosmické agentury ESA. V období od dubna 2004 do července 2006 sbírala speciální kamera HRSC data o oblasti Cydonia. Díky špatnému počasí se dlouho nedařilo Tvář vyfotografovat. Povedlo se to až 22. července (při 3 253-tém přeletu na orbitě) a kamera HRSC nasnímala celou oblast v největším možném rozlišení a navíc trojrozměrně. Co tato nová měření ukázala? Podle odborníků je Tvář na Marsu tzv. stolová hora, na jejímž vzniku se podílela voda, nikoliv mimozemská civilizace. Není však vyloučeno, že Cydonia je oblastí, kde by se voda dala nalézt a tudíž i nadále zůstane důležitým objektem dalšího vědeckého zkoumání, i když již zbavená svého mýtu.

Svou roli v chybném rozpoznání struktury na povrchu Marsu sehrála také psychologie člověka. Lidský mozek se snaží rozpoznávat objekty i při velmi špatných podmínkách. Umí to velmi dobře, ale někdy klame a vidí předměty známých tvarů i tam, kde ve skutečnosti nejsou. V případě tvarové shody s lidským obličejem se necháme mozkem ošálit o to raději. Na podobné psychologické efekty je třeba při zpracovávání obrazu dávat pozor, jinak se může snadno stát, že pomocí jinak vcelku neškodných vylepšení a filtrů dostaneme obrázek, který nám sice něco připomíná, ale přitom vůbec neodpovídá realitě.

Legenda je tedy navždy vyvrácena. Nepochybuji ale, že mnoho fanoušků zůstane věrno snímkům starých více jak 30 let a bude dále psát příběhy o tajemné tváři na Marsu.

face01vs76.jpg
Porovnání starého snímku z roku 1976 pořízené sondou Viking (nalevo))
a snímek pořízený sondou MGS v roce 2001 (napravo).



FaceonMars.jpg
Nejvýmluvnější snímek Tváře na Marsu pořízený sondou Mars Express
v červenci 2006. Zdroj: ESA/DLR/FU (G. Neukum), MOC



zdroj: http://www.aldebaran.cz/bulletin/2006_30_fac.php
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

Wordstar14
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: září 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod Wordstar14 » 23 kvě 2013 12:27

Ano, tiez miesto s nazvom Cydonia.
Tvar na Marse nieje, ale hlavnym artefaktom o ktory tam ide.
"Tvar" mala len "upozornit", na nieco co tam je pobliz je to doverne zname aj na Zemi. Tym niecim su pyramidy. Dalej tunely, namestia, hranate stavby. Vsetko je to pod nanosmi prachu a pod ladom, tudiz zatial pre nas nedostupne pre priamy vyskum.

Uživatelský avatar
strangereu
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1719
Registrován: září 11
Bydliště: Vršovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod strangereu » 23 kvě 2013 12:27

Opravdu to vypadá jako tvář z výšky.
Koukám, že tady se jede ve slohovkách :D
A jinak ten vesmír patří taky k těm paranormálním jevům dle mého, protože na spoustu věcí není logické vysvětlení, jako takové, srozumitelné.

A prý se na marsu bude dát i žít někdy v budoucnu, co si o tom myslíte? Je to možné ?
http://screenshare.cz/

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod akem » 23 kvě 2013 12:33

To Wordstar14: mě přijde, že hledáš senzace kde nejsou... Arthur C. Clarke ten toho ve svých knihách předpověděl mnoho... je to vizionář ale určitě nám neservíruje něco co mu přikázal někdo z budoucnosti.

Když spojuješ podobnosti jmen určitých ras tak to je jednoduché, když spisovatel najde inspiraci v něčem podobném co píše, tak to i podobně pojmenuje. Třeba George Lucas se jmény některých postav inspiroval po celém světě a dokonce i u nás... např. Jabba Hutt vypadá jako Žába a Had dohromady :) proč se tedy jmenuje "Žába Had" ? :D to je záhada co? Jen si nechal Frog a Snake přeložit do spousty jazyků a naše znění se mu líbilo nejvíc... je to o fantazii a Ty jí máš hodně bujnou.

--- Doplnění předchozího příspěvku (23 Kvě 2013 12:33) ---

Wordstar14 píše:Ano, tiez miesto s nazvom Cydonia.
Tvar na Marse nieje, ale hlavnym artefaktom o ktory tam ide.
"Tvar" mala len "upozornit", na nieco co tam je pobliz je to doverne zname aj na Zemi. Tym niecim su pyramidy. Dalej tunely, namestia, hranate stavby. Vsetko je to pod nanosmi prachu a pod ladom, tudiz zatial pre nas nedostupne pre priamy vyskum.



Mluvíš o tom, jako by si tam byl a všechno to viděl na vlastní oči...
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

Wordstar14
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: září 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vesmír & Paranormální jevy

Příspěvekod Wordstar14 » 23 kvě 2013 13:37

Nie, cerpam z publikacie jedneho spickoveho planetarneho geologa Richarda Hoaglanda pod nazvom "The monument of Mars: A City on The Edge of Forever (North Atlantic Books, Berkley, 1987)". Doporucujem precitat.

V roku 1976 sonda Viking vyfotografovala na Marse giganticku ludsku hlavu, ktoru nazvali sfingou, pretoze bola napadne podobna s tou v Gize.
Oficialna sprava z tej doby hovori, ze na Marse ziadne pyramidy ani sfinga niesu, vsetko je len hra tienov a opticky klam.

Pre pochybovacov sa da najst jedna super lahodka ako NASA zatajuje dolezite informacie a prekruca fakty.

http://www.bibliotecapleyades.net/marte ... rte_39.htm


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti