SSD pro Windows XP ale i vůbec - má to smysl?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

maiki
Level 3
Level 3
Příspěvky: 463
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

SSD pro Windows XP ale i vůbec - má to smysl?

Příspěvekod maiki » 24 črc 2013 17:07

Čau. To, že si dnes někdo pořizuje SSD je asi celkem častý jev. Zdravý rozum mi ale nedá, abych se sám sebe nezeptal: má to vůbec smysl? Vyhodíte několik tisíc do něčeho, co vám třebas za pár týdnů nebo měsíců odejde, protože je to technologicky nedořešené (omezená schopnost zápisů)? Podívejte se na diskuze po internetu pod tématem SSD. Všude čtu to odešlo tamto vydrželo měsíc dva atd. Není smysluplnější se držet technologicky vyspělých magnetických disků, než nesmyslně tápat nad rádoby inovativními SSD a řešit z pohledu klasických disků až nesmyslné věci jako TRIM, jestli si mohu dovolit 10x za den zapsat nebo nemohu a podobně?

Když se podíváte třebas na Alza na sekci SSD, v podstatě vám tam nic "kvalitnějšího" ani nenabízí. Je to vše v jednom balíku "MLC" a cena se víceméně odvíjí od kapacity. Jde mi o to, že bych SSD pořídil pouze za účelem jeho instalace do Xboxu, který stejně jako Windows XP nemá operační systém pro tuto technologii naprogramován, a jednal by s ním tedy jako s normálním magnetickým diskem. Kdo mi ale zaručí že to po pár tisících přepisech neodejde (což u magnetického disku nehrozí)?

Co si o tom myslíte?

Reklama
Uziv00
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: SSD pro Windows XP ale i vůbec - má to smysl?

Příspěvekod Uziv00 » 24 črc 2013 17:14

Že pořizovat si něco pro systém který to neumí je hloupost.

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SSD pro Windows XP ale i vůbec - má to smysl?

Příspěvekod Oxxid » 24 črc 2013 19:53

A kolik si tak myslíš že vydrží? Když ho přepíšeš dvakrát? Asi ne hele ;) 128 giga ssd vydrží tak přepsání 5 TB dat, a to tvůj xbox nepřepíše do zítra že ne?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kogaku a 6 hostů