SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Příspěvekod Adys301 » 26 říj 2017 09:40

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Obrázek


SilentiumPC je výrobce chlazení a počítačových skříní. Cílem této značky je nabídnout nejlepší výrobek za velmi příznivé ceny. U nás se jejich produkty prodávají přibližně od druhé poloviny roku 2014 a rychle nahradily chladiče od Arctic a Gelid a skříně od Zalman, Bitfenix a Corsair. Naše doporučené sestavy velmi často používají chladiče SilentiumPC Spartan nebo Fera. Skříně Regnum RG1 a Gladius M35 jsou skvělé pro počítače nižší a střední třídy.

V tomto článku se podíváme na nejnovější skříň, RG4T. SilentiumPC nabízí hned čtyři verze této skříně. Můžete si vybrat z černé nebo bílé barvy a varianty s bočnicí z tvrzeného skla nebo s klasickou neprůhlednou ocelovou bočnicí. Její cena se pohybuje okolo 1 300 Kč. Tyto skříně kombinují funkci a design. Pojmou většinu chladičů, nejdelší grafické karty, více než dostatek ventilátorů a zároveň mají dostatek místa pro cable management a průhlednou bočnici.

Obrázek


Specifikace

Rozměry: 496×450×205 mm
Podpora základních desek: mITX/mATX/ATX
Váha: 5,2 kg
Materiál: Ocel, plast
Počet 5,25'' panelů: 2
Maximální počet 2,5'' disků: 6
Maximální počat 3,5'' disků: 2
Rozšiřovací sloty: 7
Maximální délka grafické karty: 380mm
Maximální výška chladiče CPU: 159mm
Konektory: 2x USB 3.0
Speciální vlastnosti: Regulátor otáček, tvrzené sklo, optimalizace pro airflow
Příslušenství: 3x 120mm ventilátory, svazovací pásky, plastové záslepky, černé šroubky

Popis skříně

Celá skříň je v černé barvě. Jako první zaujme tvrzené sklo. To je v porovnání s Evolveo Ray 2 tenčí a lehčí, doporučuji velkou opatrnost při montáži počítače a přenášení skříně. Skříň je také poměrně vysoká díky svým nožičkám. Skříň má osazené tři ventilátory. Dva se nachází vepředu, jeden vzadu.

Maska skříně je proděrovaná a má prachový filtr. To beru jako velké plus. Přední část novějších skříní je většinou zcela zakrytá. To způsobuje špatné nasávání vzduchu a špatný airflow. To byl kámen úrazu předchozí skříně Evolveo Ray 2, kterou jsem testoval. Přední část byla vyrobená z tvrzeného skla a tři ventilátory byly kvůli tomu jen na okrasu. I po krátké zátěži byla skříň horká a teploty byly opravdu vysoké. To tuhle skříň netrápí. Přední část pojme až dva 140mm ventilátory nebo až tři 120 mm ventilátory.

Obrázek
Obrázek

Přední (respektive vrchní) panel má dva USB 3.0 konektory, audio konektory pro sluchátka a mikrofon, čtečku paměťových karet a samozřejmě vypínač a tlačítko pro restart. Panel má dokonce třípozicový regulátor otáček, do kterého můžete zapojit až šest 3pinových ventilátorů a napájí se pomocí jednoho SATA konektoru. Výbava panelu je v této kategorii nadstandardní. Čtečku paměťových karet a regulátor ventilátorů se na tak levné skříni jen tak nevidí. Vrchni část má také dvě pozice pro 120mm nebo 140mm ventilátory a má magnetický prachový filtr.

Obrázek
Obrázek

Vnitřní uspořádání skříně je stejné jako u většiny ostatních skříní od SPC. Vnitřek skříně je prostorný a má oddělenou komoru pro zdroj. Na komoře pro zdroj jsou dva sloty pro SSD disky. Součástí komory pro zdroj je o prostor pro dva 3,5'' nebo 2,5'' disky. Skříň podporuje základní desky v plnohodnotném formátu ATX. Při designu skříně se myslelo na cable management. Mám zdroj s odpojitelnými kabely, takže v mém případě byla práce s kabely snažší, ale věřím, že i s nemodulárním zdrojem se dá s trochou snahy dosáhnout stejných výsledků. Na bok kostry se dají namontovat další dva 2,5' disky nebo rezervoár pro custom vodníka. V zadní části skříně se nachází jeden 120mm ventilátor. Nemám co vytknout, zde je práce odvedena na jedničku.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dojmy ze skříně

Nejdražší skříň, kterou jsem si koupil, byla Cooler Master MasterCase Pro 3. Ta se prodává přibližně za 2000 Kč. Má podobné vlastnosti jako testovaná RG4T. Je určená pro airflow, dobře vypadá, má dostatek místa pro všechny komponenty. Největší rozdíl mezi nimi je v kvalitě zpracování, což se podepisuje i na váze. mATX skříň od CM váží 9,1 kg, ATX skříň od SPC váží pouhých 5,1 kg. RG4T má v porovnání s dražší skříní tenčí plechy, které mají hrubší finiš a mají horší dojem. To je ovšem u skříní v tomto cenovém rozmezí typické a zpracování je mnohem lepší než u skříněk od Eurocase, C-Tech, Crono a dalších příšer.

Při instalaci součástek jsem nenarazil na žádné zásadní problémy. Mám poměrně dlouhý zdroj a musel jsem použít trochu síly, abych ho vměstnal do dolní komory. Jinak jsem neměl žádné potíže. S cable managementem jsem si moc práce nedal. I s takovou změtí kabelů jsem neměl problém zavřít bočnici.

Přibalené ventilátory jsou použitelné a vestavěným regulátorem otáček dokonce i velmi tiché. Regulátor má tři pozice - 1. pozice nastaví ventilátory přibližně na 3,6 V, 2. pozice na 0 V a 3. pozice na 12 V. Regulátor podporuje až šest 3pinových ventilátorů.

Závěr

Od této skříně jsem měl poměrně vysoká očekávání a case je splnila na jedničku. Jak jsem již několikrát zmiňoval, má skvělý airflow, pohodlné a moderní vnitřní uspořádání, elegentní vzhled a bonusy jako tvrzené sklo, prachové filtry a regulátor otáček. Regnum RG4T rozhodně doporučuji a odnáší si zasloužených 5 hvězdiček.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Jedna z nejlepších skříní ve své cenové kategorii


Klady

Optimalizace pro airflow
Kvalitní zpracování vzhledem k ceně
Moderní a promyšlené vnitřní uspořádání
Podpora velmi dlouhých grafických karet a vysokých chladičů
Podpora vodního chlazení
Prachové filtry
Regulátor otáček
Bočnice z tvrzeného skla
Nízká cena

Zápory

Cable management může být složitý se zdroji s mnoha kabely

Za poskytnutí skříně SilentiumPC Regnum RG4T děkuji společnosti SilentiumPC!

Moc vám děkuji za přečtení mého článku! Doufám, že jsem vám aspoň trochu pomohl při rozhodování o koupi vaší
nové počítačové skříně. Jestli se vám článek líbil, můžete mě podpořit likem na FB a odběrem na YT.

ObrázekObrázekObrázek
You Tube: TechAdys301
Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Příspěvekod Ltb » 27 říj 2017 12:16

Publikovano
Velke diky za dalsi super recenzi - pred Vanoci se bude jiste mnohym z nas hodit :bigups: :bigups:

peperoma
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Příspěvekod peperoma » 28 říj 2017 15:39

Zdravím
Je možnost do této skříně nainstalovat CPU chladič jménem SPC Grandis 2?
Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Příspěvekod Adys301 » 28 říj 2017 15:46

Ano. Má výšku 159 mm, skříň podporuje chladiče oficiálně do výšky 159 mm, ale je tam samozřejmě i nějaká ta rezerva. Je skoro stejně vysoký jako Grandis 3, který se do skříně vejde bez problémů.

https://www.youtube.com/watch?v=TvFlTDK28z8

peperoma
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Příspěvekod peperoma » 28 říj 2017 19:45

OK,DÍKY

mikesvyzral
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Příspěvekod mikesvyzral » 24 pro 2017 22:08

Zakoupil jsem celoplechovou černou. Ukotvení zdroje (Seasonic S12II-520 520W) byl maličko oříšek. Jsou tam sice připravené "postýlky", ale plastové výstupky z nožek mi neumožnily dosednutí. Zdroj je tedy výš a drží na šroubkách... Kabeláž od zdroje je maličko komplikovanější, ale dá se. Disky jsou uloženy zvláštně, ale taky se to dá... Po instalaci všech komponent jsem zjistil, že koncovka kabelu u horního panelu USB 3.0 je zlomená. A čouhají drátky pravděpodobně stínění. Neměl jsem sílu čekat na reklamaci, takže jí mám. Jinak je super, hezká a za cenu 1100,- asi top. Píšu to jako varování před dílenským zpracováním...

Masaker
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Příspěvekod Masaker » 17 úno 2020 10:52

Vím že je to starý ale na ten regulátor mohu připojit i obyčejný větrák??

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - zaměřeno na chlazení

Příspěvekod xbs » 17 úno 2020 12:17

jistě, dyk to tam píše, klasickej 3pin konektor...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • be quiet! Pure Base 500DX Black (chybí kablíky front panel?) Příloha(y)
    od sasshrek » 20 lis 2023 16:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    664
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 17:27
  • Prodám chladič CPU SilentiumPC Fera 2 + kit AM4
    od flowem » 31 bře 2023 13:52 » v P: Hardware
    0
    2104
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    04 dub 2023 13:27
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1569
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12
  • Black screen Příloha(y)
    od Elbeckho » 05 led 2024 22:35 » v Problémy s hardwarem
    22
    755
    od Elbeckho Zobrazit poslední příspěvek
    06 led 2024 12:20
  • Black Friday televizor
    od ShadowWord:Pain » 03 lis 2023 17:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    685
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    04 lis 2023 13:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů