Pojištění proti rozbití - Alza

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mariho
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 341
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod mariho » 02 dub 2019 12:11

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto pojištěním? Chci si koupit telefon a toto pojištění mi přijde vcelku fajn, pokud opravdu funguje.

Reklama
Flanzatel
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 136
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod Flanzatel » 02 dub 2019 12:17

Prodavač ti naslibuje hory doly, trvej ukázání smlouvy a přečti hlavně výluky.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod petr22 » 02 dub 2019 12:42

https://www.zive.cz/poradna/pojisteni-p ... tanswers=1

Znacna cast prispevku je tam ale narek lidi kteri bud neumi cist nebo nerozumi psanemu textu
a pak se straslive divi, ze se tim psanym textem nekdo jiny ridi.

Je potreba si precist podminky od pojistovny, protoze ani Alzak se v tom nemusi vyznat, ale plati
vzdy jen to na cem je podpis zakaznika.

Ja jsem nikdy zadne pojisteni na podobne vyrobky neporizoval a kdyz jsem si to rozbil, tak jsem si to bud
spravil sam, nechal opravit nebo to vyhodil.

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod Rewqa » 02 dub 2019 16:55

Viděl sem o tom kdysi nějakou reportáž a bylo to docela vtipný. Byla tam nějaká ženská, která to pojištění uzavřela, ačkoliv ji prodavač nasliboval hory doly, ale pak ji telefon vypadl z kapsy a rozbil se a neuznali ji to, protože se tam bránili kravinami jako, že neměla kapsu zapnutou a já nevím co. Sice její blbost, že si neprecetla smlouvu, ale já bych do toho teda nešel.
Ačkoliv mám Alzu rád, tak tohle je podle mě pěknej ojeb a jenom způsob jak vytáhnout z lidí další prachy.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod Blitzkrieg » 02 dub 2019 17:10

Na toto téma byla před nějakým rokem natočena reportáž Černých ovcí - v jádru se jednalo o odhalení nekalých praktik pojišťovací společnost BNP Paribas Cardif, kterou v té době u nás využívala většina velkých prodejců (Euronics, Datart, Alza apod. ). Tuším, že tam bylo několik případů, včetně Alzy, kdy bylo zamítnuto opravení pojištěného telefonu. Přitom se jednalo o zcela standardní věci typu utopený telefon, prasklé sklo apod. Načež se v tom reportéři Černých ovcí začali šťourat a to, co z toho vyšlo, bylo opravdu k popukání/pláči. Prodejci opakované popisovali pojištění jako skvělý způsob ochrany nového zařízení a jako příklad jeho výhod uváděli právě výše zmíněné nehody typu utopený telefon, rozbitý displej apod. O žádných výjimkách a možnosti neuznání samozřejmě neinformovali a dle všeho ani nevěděli. Zástupci BNP Paribas Cardif při "křížovém výslechu" týkajícího se neuznání daných pojistných událostí pak upřesnili, proč to nebylo uznáno a na co dalšího se pojištění nevztahuje. Toto, spolu s důkladným prostudováním podmínek jejich pojištění, jasně ukázalo, že pojištění nekryje prakticky vůbec nic, a jeho počízení je proto vyhození peněz z okna. Byla to opravdu tragikomedie a v reakci na to několik prodejců od BNP Paribas dalo ruce pryč, včetně Alzy.

Jak je to aktuálně v Alze ti nemohu říct, protože jsem od té doby pojištění k žádnému novému přístroji nepřikoupil. Vzhledem k této kauze to bude snad lepší, ale ruku do ohně bych za to nedal...

Ještě dodám, že dříve jsem ho pořizoval k telefonům a osobně jsem rád, že se jim nikdy nic nestalo, protože by mi to dle všeho neuznali a zbyly by mi jen oči pro pláč. Takhle jsem měl pocit, i když mylný, že jsem byl chráněný a v případě rozmláceného displeje mi to vymění za nový... :-D)

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod Fox_25 » 02 dub 2019 21:16

Jak píší ostatní, pojištění nefunguje jak má, respektive nefunguje jak jej prodejce popisuje. Bohužel často nefunguje dobře ani povinné pojištění auta...

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2446
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod Zivan » 02 dub 2019 22:33

Tak on je to princip pojisteni, hromada lidi plati "par" penez a jen par lidi z toho neco dostane. Aby to vychazelo a pojistovna neprodelala, tak musi jit o vec, ktera nenastava (pojisteni proti padu meteoritu) nebo se da plneni zamitnout diky vyjimkam/podminkam.

Pred delsi dobou me pobavil pribuzny, ktery si koupil mycku na kterou vyrobce daval zdarma 5 letou zaruku po registraci a on si k tomu dokoupil 5 letou zaruku u Datartu za cca 20% ceny navic :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod Fox_25 » 02 dub 2019 22:45

Zivan
Moc k pobavení to není, já být přesvědčený o tom že je to skutečně záruka, tak si taky připlatím. Ale ještě lepší je to u třech A, tam si nekupuješ auto, ale nepojízdnou směs náhradních dílů. Známej když to viděl, tak jim smlouvu roztrhal s tím, že jestli mu nedají normální smlouvu, tak že zavolá policii protože si rozhovory s jejich prodejci nahrával.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Pojištění proti rozbití - Alza

Příspěvekod petr22 » 02 dub 2019 23:14

Autobazary jsou specialni kategorie - vykoupi totiz cokoliv, co bez problemu absolvuje
testovaci jizdu s technikem a nema na prvni pohled viditelnou vadu. V jakem je to auto
skutecne stavu vi mozna jeho puvodni majitel, ktery si necha pro sebe vsechny zavady
na ktere bazar neprijde. Tak je potreba pristupovat ke kazdemu auto, u ktereho clovek
nezna historii - muze mit jakoukoliv vadu co existuje. Je to obousmerne - clovek tam muze
koupit ledacos, ale take tam muze ledacos prodat.

Kdezto v pripade telefonu je to vestinou jen "pojisteni proti blbosti", tedy kdyz telefon
majitel sam rozbije nebo si ho necha ukradnout.

Neni to zaruka, je to pojisteni od komercni pojistovny.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s novým PC zakoupeným přes Alza - potřebuji radu Příloha(y)
    od Rhadley » 09 bře 2024 19:15 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    938
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 18:56

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 29 hostů