zrazu prestal fungovat zvuk

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

zrazu prestal fungovat zvuk

Příspěvekod lubo007 » 12 dub 2019 13:35

Zdravim, na laptope mi len tak z nicoho nic prestal fungovat zvuk. Ako je vpravo dole ikonka, tak je tam maly bielo cerveny krizik a hlaska: nie su zapojene ziadne reproduktory ani sluchadla...
Ked si otvorim spravcu zariadeni, tak tam chyba realtek ovladac zvuku...je tam iba NVIDIA virtual audio device.

Skusal som zo stranky vyrobcu stiahnut zvukove drivre, nainstaloval, restartoval...a nic, stale to iste, ani do spravcu zariadeni sa nic nepridalo...
Problem sa vyskytol zrazu, pocas sledovania videa....vie mi niekto poradit co sa da robit?

Dik

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zrazu prestal fungovat zvuk

Příspěvekod ITCrowd » 12 dub 2019 13:45

Vypadá to, že zvukovka odešla.
Zkus nabootovat nějaký live linux, pokud je vadný HW, pak zvukovka nebude fungovat ani tam.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zrazu prestal fungovat zvuk

Příspěvekod lubo007 » 12 dub 2019 14:02

este uplne neodisla...
totiz vcera sa mi stalo to iste, po nainstalovani tych istych ovladacov po restartovani hadzal BSOD...potom spustil nejaku opravu systemu do posledneho funkcneho stavu a zrazu to fungovalo

..teraz som ho restartoval, a nic...vypol som ho natvrdo s on/off tlacitkom, spustil, a zvuk zrazu funguje! (po spusteni bola asi jednu sekundu ikonka s cerveno bielym krizikom, no hned nato sa zmenila na klasicku)...a uz su aj vsetky ovladace v spravcovi zariadeni (realtek a aj intel zvuk pre obrazovky)

takze aktualne zvuk funguje, ale neviem co bolo pricinou poruchy/opravenia...a pravdepodobne sa to coskoro znova po*erie

Dodatečně přidáno po 44 vteřinách:
a este by som doplnil ze som v poslednej dobe ziadny softver neinstaloval, ktory by to mohol sposobit

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zrazu prestal fungovat zvuk

Příspěvekod ITCrowd » 12 dub 2019 14:04

To nic neznamená. Tohle klidně mohly udělat wokenní aktualizace. Ovšem v tom případě pomáhá stáhnout a nainstalovat ovladače od výrobce.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zrazu prestal fungovat zvuk

Příspěvekod xbs » 12 dub 2019 14:05

mě s několika (na první pohled hárdwérovejma) závadama se zvukem pomoh vždy přeinstal systému... neřikám že to bude zrovna tvůj případ, ale proč to nezkusit dyš bude problém přetrvávat...

Daniel/producer
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zrazu prestal fungovat zvuk

Příspěvekod Daniel/producer » 07 čer 2019 05:38

Mne robi to iste SoundBlaster, zvukovka je nova, no mne po restarte pc zvuk ide po neakom case je off a musim opat restartovat PC, restartnut (zakazat nasledne povolit zariadenie) iba v spravcovi zariadeni nepomaha.

Dodatečně přidáno po 7 minutách 39 vteřinách:
Nyní se zobrazily.
Tento počítač - Spravovat - Služby a aplikace - Služby - Zvuky systému Win. Tuto radu som tu nasiel na fore, lenze ja osobne som v koncoch po ruzkliknuti sluzby a aplikacie v ponuke tam mam len services a WMI Control, cez vyhladavanie ked zadam zvuky systemu win to samozrejme menajde, ale tebe ta rada z fora mozno pomoze

Dodatečně přidáno po 38 minutách 21 vteřinách:
Skus ist do vyhladavaca napis tam ZVUK, vyhodilo mi moznost Zapnut alebo vypnut monofonny zvuk ak aj tebe zvol tuto moznost, v polovici ponuky je sekcia Suvisiace nastavenia a pod tym nastavenia zvuku klikni a po kliknuti v sekcii (prvej) vyber vystupneho zariadenia nastav tebou zvolenu zvukovku a podtym klikni na vlastnosti zariiadenia, potom dalsie vlastnosti zariadenia a v zalozke SPRESNENIE som nastavil vyssiu kvalitu zvuku odskrtol okienko v sekcii rozsirenie signalu cim som to rozsirenie zapol a po zvyseni kvality mi vyplo priestorovy zvuk v tej poslednej zalozke, ten som mal zapnuty a zrazu zvuk slape, dokedy neviem ale nerestartoval som pc a sound ide, tak mozno to pomoze aj v tvojom pripade

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zrazu prestal fungovat zvuk

Příspěvekod SGvagon » 16 čer 2019 21:56

Jakej Windows? U poslední aktualizace Windows 10 (spring update, ehm který vyšel v květnu) je právě problém se zvukem https://www.zive.cz/clanky/microsoft-po ... fault.aspx .

Pepe3dx
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: duben 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zrazu prestal fungovat zvuk

Příspěvekod Pepe3dx » 16 čer 2019 22:01

Jj dělá to poslední aktualizace WIN..dej "opravit problém" v nastavení zvuku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přestal mi fungovat mikrofon s kamerou
    od Minapark » 23 úno 2024 19:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    584
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 20:30
  • Přestalo fungovat kliknutí na touchpadu (L+R)
    od Micmen » 21 led 2024 20:58 » v Problémy s hardwarem
    0
    472
    od Micmen Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 20:58
  • NTB s Win 11 přestal vidět Choetech USB Hub 9v1 Příloha(y)
    od EZumrova » 14 pro 2023 09:02 » v Problémy s hardwarem
    7
    974
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    16 pro 2023 22:28
  • Na dotykovém monitoru přestala fungovat dotyková vrstva Příloha(y)
    od Grander » 22 kvě 2023 11:16 » v Problémy s hardwarem
    5
    915
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 14:12
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1279
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů