Výběr notebooku do školy na programování

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dawe404
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod Dawe404 » 24 zář 2019 11:55

Ahoj,
vybírám notebook do školy, který by zvládl i nějakou práci v rámci programování (Microsoft Visual studio, C++), každopádně můj rozpočet je značně omezený. Potřeboval bych něco spíš za 20.000Kč. Na druhou stranu doma mám na tyto věci stolní pc. Bylo by sice hezké být mobilní při práci, ale pokud by tato možnost nevyšla, tak mám v záloze ještě koupi nějakého tabletu se stylusem, nosit ho na zápisy a pracovat doma. Kdyby si i s výběrem vhodného tabletu věděl někdo rady, budu jen rád. :)
Díky

Reklama
Uživatelský avatar
Mr_Egot
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: září 19
Bydliště: Strasbourg
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod Mr_Egot » 24 zář 2019 15:52

V tom pripade bych popremyslel o Microsoft Surface, nebo nejaky Ultrabook treba o DELL.
Zalezi, jestli jde o chod prevazne na baterce a jestli potrebujes ten stylus.
Jelikoz uvazujes i o typu tabletu, jak velkou obrazovku by jsis predstavoval ? Uz jsi zkousel na "10" palcovém displeji pohodlne programovat ? 8)

[JEN PRO SROVNANI : Tablet vs UB]
- Komplet Surface + klavesnice + stylus se vejdes pod 20.000 kuprikladu s "10" Surface GO.
- Za tu samou cenu mas Acer Swift 3 Sparkly s Intel Core@i7. Tak jak muzes videt, rozdil je opravdu velky.

TiP ~ Na tvé pozadavky by IMHO stacil Lenovo IdeaPad S340 za 15.000Kc.
- Ale chtelo by to opravdu upresnit trochu tvé preference a pozadavky.
* Celé to nema ani 2Kg (1,8 kg) tak ti to neurve zada. Dostatecne vykoné CPU i APU. Antireflexni displej, podsvicena klavesnice coz se ti muze pri vecernich studii hodit, tak jako numericka klavesnice. Alespon pro mne jak pro Visual studio, nebo jiny IDE bych se osobne jiz bez numerické klavesnice neobesel :-) . 8Gb RAM na DDR4 by melo také stacit. VS kdyz pouzivas nejaky emulator jako treba u vyvoje aplikaci pro platformu Android a podobne tak muze byt docela nenazrany, ale dejme tomu 4Gb pro VS a 4Gb pro OS je zcela dostacujici.

CPU : AMD Ryzen 5 3500U
Obrazovka: "15.6" palcu IPS antireflexní 1920 × 1080.
RAM : 8GB DDR4,
GPU/Video: AMD Radeon Vega 8
Ulosite : SSD 128GB pro OS + uloziste HDD 1000GB 5400 ot/min,
Klavesnice : numerická klávesnice, podsvícená klávesnice
Vaha : 1,8 kg
USB-C, WiFi 802.11ac, 3článková baterie 52,5 Wh, Windows 10 Home

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod Azmir » 24 zář 2019 17:43

Na to ti klidně vystačí nějaký repas za pár tisíc kdyžtak. Na programko nepotřebuješ do školy nic. Bud budeš pracovat na školních pc nebo pak doma. Visualko a podobné programy navíc vůbec nejsou náročné, rozjel jsem to na škole na nějakém ultra booku s atomem a 4 GB ram ;-) Spíš počítej že notebook bude sloužit na zabití volného času nebo jeho vyplnění spíš, než programovací nástroj.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod Coxx-cz » 24 zář 2019 18:24

Tak zrovna do Surface Go bych rozhodně nešel. Prochází mi jich pod rukama několik týdně a nebral bych to ani zadarmo. Přesně jak tu někdo psal, buď vzít nějakej repas a nebo připlatit za ultrabooku s dotykovou obrazovkou.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

Dawe404
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod Dawe404 » 24 zář 2019 19:26

Azmir píše:Na to ti klidně vystačí nějaký repas za pár tisíc kdyžtak. Na programko nepotřebuješ do školy nic. Bud budeš pracovat na školních pc nebo pak doma. Visualko a podobné programy navíc vůbec nejsou náročné, rozjel jsem to na škole na nějakém ultra booku s atomem a 4 GB ram ;-) Spíš počítej že notebook bude sloužit na zabití volného času nebo jeho vyplnění spíš, než programovací nástroj.



Pokud je to tak, jak říkáte, tak si myslím, že mi lépe poslouží ten tablet. Děkuji za radu :)

Uživatelský avatar
Mr_Egot
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: září 19
Bydliště: Strasbourg
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod Mr_Egot » 24 zář 2019 19:39

Coxx-cz píše:Tak zrovna do Surface Go bych rozhodně nešel. .

Také mu ji nikdo nedoporucuje.
Mozna to nebylo dostatecne vystizne napsané, ale jasne pisu ze na "10" palcové obrazovce se neprogramuje zrovna pohodlne a ze za tu samou cenu muze mit normalni UB s podstatne vykonesjim HW.

PS: Jinak kupovat NTB s Intel Atom snad nemyslite vazne, urcite né pro VisualStudio.
https://docs.microsoft.com/en-us/visual ... quirements

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod dvorakj » 24 zář 2019 20:27

repas za 5k a v C se uprogramuje k smrti

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod cejny » 24 zář 2019 20:46

Za 20k se da koupit dell latitude e7490 a neni problem na zaklade id stroje overit zaruku a i servisni historii .

https://www.dell.com/support/home/cz/cs ... 0/overview tohle je na jeden stroj prodavane na bazosi

jinak
https://pc.bazos.cz/inzerat/109664628/d ... e-7490.php
https://pc.bazos.cz/?hledat=latitude+74 ... o=&order=2

Samozrejme bych prodejce pozadal o id kvuli overeni nbd. S tim ze bych se pro otocil osobne. Stav by mnel bit defakto 100pro, je to skoro nove a zracovani je jeste lepsi nez u thinkpadu T rady (horcik. ..., ....). No a pad bych opet overil id a to i primo pres soft dellu na danem stroji. Jen z hlavy netusim jak se jmenuje.

Hlavne zaruka je u latitude 7??? i na pad ze schodu a ono to za ty prachy bude pod zarukou do 2022. Puvodni cena neni o tom stroji, je v te zaruce. Nakoc to zjistis dle id
Naorozdil od ostatnich se jen pousklibnes a druhej den ti to spravej, i pokud ti na chodbe spadne na zem.

Sam mam 7270 v dotyku a ten panel je aspon pro mne super, pekne jas a moc nezere, skoro nepouzitelne v parku za slunecneho dne, takze bych se do matu.

Prece jen mne prijde ze programator ma mit svuj stoj na praci, ucebna muze bit klidne obsazena, plna nebo tam nebude klid. Uplne nej je 15 s numerikou, ale ac jsou dneska lehci, tak je to relativne neskladne.

PS: Podobne veci zvladne, ale i repas za pulku a bude se to chovat stejne.

Dodatečně přidáno po 13 minutách 16 vteřinách:
Dodavam ze se 7490 porad prodava a to od cca 35k. je to dell, takze je drahe a kvalitni a neni potreba rikat ze je z druhe ruky, stejne to nebude poznat.

Jinak ma tu nekdo skusenost s kritim poskozeni jako je politi, pad, ... . Samotne dell to u produktu uvadi.

https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/la ... -laptop/pd
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod petr22 » 24 zář 2019 22:06

Delly jsou kvalitni, ale o tom ze by se zaruka vztahovala na mechanicke poskozeni
jsem jeste neslysel a to jich mame nekolik tisic kusu.

Ma to NBD on site servis, ale ne na mechanicke poskozeni zpusobene uzivatelem.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr notebooku do školy na programování

Příspěvekod cejny » 25 zář 2019 07:00

Nakonec jsem si vsiml. ze to dell sice uvadi, ale dle id konkretniho kusu je videt ze ma jinak resenou zaruku, je to asi o sikovnosti prodejce a taky o tom zda to chce zakaznik. Je celkem jasne ze to podstatne navisi cenu.

Accidental Damage Protection - coz to dle id nema nema to ani nbd prostuport plus, ale jen prosuport.

Kazdopadne neni problem dle id zjistit co na to je a do kdy.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr repasovaného notebooku na programování
    od HelFix » 13 bře 2024 10:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1423
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 bře 2024 10:51
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    927
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14
  • Výběr notebooku do +-45K
    od Rádis » dnes, 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    45
    od Rádis Zobrazit poslední příspěvek
    dnes, 10:19
  • Výběr notebooku do 30K
    od Denis1 » 08 bře 2024 15:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    687
    od Denis1 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 20:24
  • Výber PC/notebooku
    od mango35712 » 31 říj 2023 09:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1237
    od mango35712 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 06:58

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů