Nutnost denně přeinstalovat ovladač grafického tabletu

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Saya-Mi
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: březen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Nutnost denně přeinstalovat ovladač grafického tabletu

Příspěvekod Saya-Mi » 25 dub 2020 13:02

Zdravím,
před pár dny jsem si pořídila UGEE M708. V den nainstalování vše v pořádku, přítlak pera funkční ve všech mých oblíbených programech. Druhý den ale přítlak pera nefungoval. Strávila jsem hledáním řešení dobrého půl dne, jediným výsledkem je "přeinstalujte ovladač" (potom to funguje). Háček je v tom, že toto musím udělat po každém spuštění PC a řekněme si upřímně, že to je otrava.
Moje otázka tedy je, zda by bylo možné vytvořit nějaký skript (či něco podobného), který by se spouštěl s každým zapnutím PC a automaticky ovladač tabletu odinstaloval a znovu nainstaloval. Případně jestli by nebylo možné, aby se mi po každé instalaci automaticky naprogramovaly hotkeys tabletu tak, jak mi to vyhovuje.
Díky

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nutnost denně přeinstalovat ovladač grafického tabletu

Příspěvekod ITCrowd » 25 dub 2020 13:23

Nainstaluj ovladač a pak zakaž windows 10 instalaci nového. https://www.spajk.cz/zakazat-automatick ... indows-10/
Tohle desítky prostě dělají...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Saya-Mi
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: březen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nutnost denně přeinstalovat ovladač grafického tabletu

Příspěvekod Saya-Mi » 25 dub 2020 19:21

ITCrowd píše:Nainstaluj ovladač a pak zakaž windows 10 instalaci nového. https://www.spajk.cz/zakazat-automatick ... indows-10/
Tohle desítky prostě dělají...

Zkusím to, ale žádná aktualizace (ani ovladačů) se mi na PC nedostala od 10. 4.

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 9 minutách 18 vteřinách:
ITCrowd píše:Nainstaluj ovladač a pak zakaž windows 10 instalaci nového. https://www.spajk.cz/zakazat-automatick ... indows-10/
Tohle desítky prostě dělají...

Ok, tohle nefunguje.

Saya-Mi
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: březen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nutnost denně přeinstalovat ovladač grafického tabletu

Příspěvekod Saya-Mi » 26 dub 2020 14:26

Nějaká další rada?

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nutnost denně přeinstalovat ovladač grafického tabletu

Příspěvekod Zivan » 27 dub 2020 21:06

Reklamace? Ať to vyřeší servis/výrobce?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Saya-Mi
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: březen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nutnost denně přeinstalovat ovladač grafického tabletu

Příspěvekod Saya-Mi » 28 dub 2020 17:03

Vzhledem k tomu, že je to z aliexpresu za 50 dolarů, vyšlo by mě to vrácení sakra draho.
Navíc se zdá, že je problém někde ve win10 - z mého googlení vyplynulo, že tentýž problém mají i lepší tablety (některé daržší modely wacom).
Ale na jiném foru mi poradili, jak exportovat/importovat nastavení hardwarových kláves, takže mám teď problém už jen poloviční :D
Navíc začal výrobce komunikovat (teda odpověděl na jeden mail - neříkej hop...)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host