Tiskárna - "chyba obsluhy"

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod aldik » 10 pro 2020 11:15

Zdravím, před pár dny jsem chtěl zase jednou tisknout a ouha, tentokrát to nejde.. tiskárna hlásí "chyba obsluhy", to co píše sama tiskárna pomohlo, oranžové tlačítko na přístroji blikne 5x krát.. podle toho jsem si sice našel možnou chybu, něco s tiskovou hlavou, tu jsem vyčistil a pořád nic, náplně jsem vyměnil (sice neoriginální, ale doteď s nimi problém nebyl).

Nebudu se ptát ani tak jestli to jde vyřešit své pomocí, ale jestli má cenu to dávat do servisu nebo radši, vzhledem k ceně nových tiskáren koupit novou. Jde už o starší model Canon Pixma iP4300. Výměna té samotné tiskové hlavy by sice nebyl problém, to zvládnu sám, ale její cena je kolem 1500 a to už skoro mám novou tiskárnu (a na můj občasný tisk stačí ty levnější modely), fotky netisknu, jen občas se hodí barevný tisk. Nebo co všechno by se mohlo vzhledem k té hlášené chybě v tom podělat, třeba někdo má zkušenosti a s tím i odhadovanou cenu opravy.

Reklama
kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod kasy » 10 pro 2020 11:41

Zaschlá tisková hlava- pravděpodobnost hraničící s jistotou. Podle tvého "chtěl jsem zase jednou tisknout". Měl jsem přesně stejnou tiskárnu, proto reaguji. Jakmile jsem přestal tisknout fotky, koupil jsem laserovou, s tou můžeš tisknout opravdu až tehdy, když to potřebuješ.

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod aldik » 10 pro 2020 11:46

I když jsem ji čistil a vypadá čistě? Pod tekoucí vodou, byl na to návod i na YouTube.

Laserovky jsou dražší, zvlášt ty barevné, ale zase tisk je pak ekonomičtější když tam nemá co zasychat. Edit: Tak barevná laserovka nepřipadá v úvahu :D to jsou velké pálky :D Navíc teď bych si asi pořídil i multifunkci, občas se hodí něco naskenovat totiž.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1364
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod šulda » 10 pro 2020 11:50

Tisknu taky kdykoliv, obden, za dva měsíce atd. jen mám origo náplně XXL. Neoriginál tiskne na chuja a zasychá. Kup novou tiskárnu která má v balení i origo barvy a máš to. Taky tisknu jen občas a XXL barvy donese ježíšek od tchýně a tisknu s tím 3roky :D
Člověk se pořád učí.

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod aldik » 10 pro 2020 11:53

Sice se říká, nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci, ale nejsem ani tak bohatý abych kupoval předražené originální náplně které se liší snad jen cenou ;) V čem se ta barva, nebo něco jiného třeba u náplní od tisknulevne.cz (tam kupuju) liší od originálů?

flacek
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod flacek » 10 pro 2020 11:54

Taky jsem toto zazil, tisklo se jen narazove a cca za rok byla tiskarna ko. Takto jsem koupil 2x inkoust az jsem se rozhodl koupit laser a od te doby klid. Toner mam cca na 2roky, v nahrade stoji par stovek puvodni laserova tiskarna stara 5let slouzi u rodicu dal.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1364
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod šulda » 10 pro 2020 12:07

Nevím čím se liší origo od neorigo odborně, ale když dosluhovala desetiletá Pixma, tak sem tam vrazil neorigo od švagra a jak sem psal, tisklo to na chuja a zaschlo to. Pak sem pochopil proč švára chodil tisknout (dvakrát za půl roku) k nám :D
Člověk se pořád učí.

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod kasy » 10 pro 2020 12:16

Moje bývalá Pixma neviděla origo kazety ani náhodou. Plnil jsem doma. Bez problémů. Čistil jsem taky pod tekoucí vodou. Ale jakmile netiskneš fotky, jedině laser. Je to pohoda a žádné starosti.

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod aldik » 10 pro 2020 12:39

No jestli by oprava stála přes 1500 (což je +- cena nové tisk. hlavy) + práce samozřejmě (i když samotnou hlavu si můžu vyměnit sám), tak se vyplatí asi fakt nová laserovka, i přesto že bych bral multifunkci at to mám i se skenerem (fotky fakt už nepotřebuji tisknout, a kdyby jo, stále fungují fotolaby a nebo to mají i v drogeriích), poukazy ze Slevomatu na Vánoce můžou být i černobílé (což byl právě případ proč jsem chtěl tisknout nyní :D ). A moje pojištovna mi po změně vlastníka (a názvu, na Pillow) poslala zelenou kartu poštou, před rokem jsem si ji musel tisknout a ta barevná být ale musí (i když nechápu proč, údaje jsou stejné i na černobílé).

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod kasy » 10 pro 2020 13:20

Myslím, že tvoje uvažování se ubírá správným směrem :-), ale přece jen mi to nedá - ta multifunkce. Osobně mám skener samostatně. Ono se klidně může stát, že ti tiskárna odejde a jsi v tu ránu i bez skeneru. Ale fakt je, že je to vysoce nepravděpodobné. Tak hodně štěstí.

flacek
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod flacek » 10 pro 2020 14:03

Jen upozornim ze od cervence jiz nemusi byt "zelena karta" zelena, a bude bila, takze nyni lze tisknout na obyc papir. Pojistovny jeste dojedou zelene papiry ale jinak uz ta povinnost neni.

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna - "chyba obsluhy"

Příspěvekod aldik » 10 pro 2020 15:13

Jakože bez tiskárny nebude fungovat ani skener, nebo jen ve smyslu že bude v opravné?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tiskarna s kopirkou - 3000Kc
    od noxor » 16 srp 2023 07:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    799
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 13:29
  • Černobila laser tiskarna na firmu
    od BigSandy » 18 dub 2023 11:24 » v Problémy s hardwarem
    3
    593
    od BigSandy Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2023 13:57
  • Tiskárna černobílá 30 stran denně
    od Gerete » 27 lis 2023 19:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1053
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    30 lis 2023 18:43
  • Tiskárna HP Deskjet 2130 nelze nastavit jako výchozí v notebooku
    od Zabral68 » 24 srp 2023 18:59 » v Problémy s hardwarem
    2
    792
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 10:11
  • chyba na webu
    od teichmann.ondrej » 04 zář 2023 15:45 » v Programování a tvorba webu
    1
    1771
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:09

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů