Aktualizace nového MS Edge nefungují.

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1244
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Aktualizace nového MS Edge nefungují.

Příspěvekod pcmaker » 19 lis 2020 17:59

Ahojte,
chtěl bych požádat o pomoc s nově nainstalovaným prohlížečem MS Edge. Na svém starém PC s AMD Phenom II X4 945, Gigabyte M56S-S3, 8GB RAM (4x2), SSD Crucial MX500 250GB, Seagate Barracuda 2TB a VGA Ati Radeon HD2600XT Ultimate 256MB, proháním stále Windows 7 x64 včetně všech aktualizací stahovaných a instalovaných v průběhu mnoha let. Jako antivirus je nainstalován denodenně aktualizovaný MS Security Essentials. Na prohlížení internetu se mi osvědčil prohlížeč Opera. Používám jej doma i v práci. Všechny záložky i hesla se bez problémů synchronizují, aktualizace fungují bez problémů a nemám mu co vytknout. Přesto, chtěl jsem vyzkoušet nový Edge. Instalace proběhla bez problémů i vlastní funkce prohlížeče je bezvadná. Nefunguje pouze jediná věc a tou je aktualizace prohlížeče. Při kliknutí na "O Aplikaci Micsrosoft Edge" se objeví toto chybové hlášení:

"Při zjišťování aktualizací došlo k chybě: Tuto součást se nám nepovedlo vytvořit (kód chyby 3: 0x80004002 -- system level).

Byl by někdo schopen nějak pomoci? Nevěděl by někdo, jak aktualizace u nového MS Edge zprovoznit?
Děkuji

Níže přidávám snímek obrazovky:
obrázek_2020-11-19_175856.png



Zkusil jsem teď nainstalovat i Google Chrome a vyskytl se podobný problém, viz. obr. níže. Pro jistotu jsem ještě nainstaloval Firefox. Takže, Opera a Firefox fungují včetně aktualizací. Nový Edge a Chrome fungují, ale při manuálním pokusu o aktualizaci vyhodí chybu:
Přílohy
Chrome.jpg
Naposledy upravil(a) pcmaker dne 27 lis 2020 15:19, celkem upraveno 1 x.

Reklama
mirekol
Level 2
Level 2
Příspěvky: 186
Registrován: duben 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Aktualizace nového MS Edge nefungují.

Příspěvekod mirekol » 19 lis 2020 18:31

Ty KBčka (aktualizace) pro Windows 7 SP1 uvedené zde https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... osoft-edge , máš nainstalované?

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1244
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Aktualizace nového MS Edge nefungují.

Příspěvekod pcmaker » 19 lis 2020 19:56

Ano, obě aktualizace byly nainstalovány již dříve v rámci Windows update.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti