Nový herní PC - kompatibilita

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Success
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod Success » 30 lis 2019 10:01

Zdravín,chci si pořídit nový PC,který bude vyloženě na hry.Něco jsem si poskládal a Vás se chci zeptat,jestli by to takhle mohlo být,nebo by bylo vhodnější něco vyměnit.Cena je 40 000 kč bez OS a periferií.
Díky
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 2I014XG601

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod xbs » 30 lis 2019 10:06

jo, může bejt, dobře sestavený...

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod Donald64 » 30 lis 2019 11:21

Ještě aby to nebylo dobře složený, když je tam podpis Kina cítit na sto honů. Je to jeden z mála lidí, který všechno co doporučuje držel v ruce, testoval a při skládání ručí za kvalitu, ticho a stabilitu. Zkušeností, co má on, má v ČR velmi málo lidí a ještě méně se jich pohybuje na fórech a radí lidem, dají se spočítat na prstech 1 ruky. Od něj jsem se učil a ačkoliv mám na některé věci jiný pohled a rád doporučuji AMD, je-li výhodnější, vím proč touto cestou nejde. Já přeci jen nedoporučuji WKS, netrvám na podpoře SF a nejlepší možné hratelnosti i starých titulů, které si s Ryzeny někdy moc nerozumí. Určitě bych se nebál tuto sestavu realizovat.

MadBoyCze
Level 2
Level 2
Příspěvky: 208
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod MadBoyCze » 30 lis 2019 11:38

Když už se bavíme o něm, proč doporučuje (co jsem viděl) slabší kartu, když se za tu cenu vleze výkonnější ? mimochodem tohle je sestava od něj.

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod Donald64 » 30 lis 2019 11:40

Kvůli tichu, tohle je LowNoise sestava.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod xbs » 30 lis 2019 11:41

řek bych že hlavně kuli 2TB SSDčku navíc, to dělá ten cenovej rozdíl mezi RTX2070S a 2080S...

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod Michael850 » 30 lis 2019 12:11

Donald64 píše:když je tam podpis Kina cítit na sto honů.
Zrovna jsem projížděl různá fóra ze zvědavosti, jak to sem tam dělávám, jen tak se poohlédnout i mimo toto fórum, jaké lidi mívají názory na různé věci, jestli jsou nějak významně rozdílné a případně se nad nimi zamyslet a ty jeho sestavy mě docela zaujaly. Ovšem jen nevím, jestli k tomu mám mít spíš negativní odpor nebo kladný přístup, protože mi to přijde, že to je podle mého názoru strašně přehnaně přeplácané bambilionem vrtulí a tak a výkon jde opravdu hodně na úkor ticha. Nic ve zlém, ale o takovou sestavu bych asi neměl moc zájem, spíš tam vyplácáš víc peněz, kterými si prdel na hajzlu zrovna nevytírám, abych si tak mohl dovolit vyhazovat peníze do kanálu, bylo by mi strašně divné svůj PC vůbec neslyšet a pořád bych sondoval, jestli vůbec funguje a už tak ty sestavy co se tu běžně skládají jen tak příjemně ševelí a není mezi tím zas takový rozdíl, pokud tam nerveš třeba nějaké hlučné cvakající (dost nepříjemný zvuk) plotny nebo si za to ticho nepřiplácíš desítky tisíc, což mi přijde dost overkill. Osobně jsem zvyklý na nějaký "hluk" v pozadí a to skoro naprosté ticho by mě nakonec štvalo a rušilo snad ještě víc. Nakonec stejně chytneš zas nějaký zmetek, kdy ti začnou v zátěži pískat cívky na grafice a máš po tichu a nakonec bys byl rád i za ten hluk, který by to aspoň trochu přehlušil.
No a pak dalším problém mám s tím, jak všude prosazuje furt právě jen ten Intel a Nvidii za každou cenu, ale to teď neřeším. Jako částečně to dokonce chápu, třeba v případě Polaris (RX 570 topí poněkud víc a má vyšší spotřebu než GTX 1650S, tím pádem i hlučnost, jelikož ventilátory musí běžet na vyšší otáčky, aby se to uchladilo), v jeho případě by se to opravdu už asi moc nehodilo do těch jeho "nehlučných" sestav, ale jinak... Vždyť Navi má úplně stejnou efektivitu jak ten Turing (RX 5700 vs RTX 2060S - zhruba stejný výkon i spotřeba), tak proč se bránit Radeonu?
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 30 lis 2019 12:29, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Success
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod Success » 30 lis 2019 12:25

Ano,je to tak.Je to sestava podle Kina Já nemám o jeho schopnostech sebemenší pochybnosti.Už mám podle jeho návrhů několik PC. Jen jsem chtěl znát jiný názor.Na tom přece není nic špatného.Každý má jiné priority.Někdo ticho,někdo výkon.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod xbs » 30 lis 2019 12:28

asi trochu pochyb bylo dyš si nám to sem dal na zhodnocení :-D

Michael850: dyk nedávno, tak měsíc nazpátek, si tu dost orodoval za i5-9600K :-D

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod Michael850 » 30 lis 2019 12:31

Vždyť já proti tomu nic nemám a neodrazuji tě od toho, jen vyjadřuji svůj názor, že bych do toho nešel, kdyby tě nezajímal, tak tady nepokládáš takový dotaz, jinak nějak nechápu smysl tohoto tématu, pokud jsi pro to už pevně rozhodnut.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 39 vteřinách:
Tak i5 9600K je momentálně už v podstatě za skoro stejnou cenu co Ryzen 3600 a pro někoho by už mohla mít smysl. Jen jak se teď dívám na nějaké nové testy ve hrách po OC obou, tak už ta i5 9600K zas asi stejně přestává být takové terno: https://youtu.be/itlG99Cm3Is. Očividně hry už začínají umět těžit i z těch 16 vláken, jelikož Ryzen 3500 bez SMT někde dostane dost na prdel od 3600 a čistě 6jádro už začíná být trochu brzda a i i7 9700K už dostává solidní boost FPS oproti i5 9600K.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod xbs » 30 lis 2019 12:43

tak já bral to tvý zastávání se i5-9600K pozitivně, pač osobně nenadržuju žádnýmu výrobci a snažim se volit takovej procák, kerej je na daný využití nejrozumnější volba...

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový herní PC - kompatibilita

Příspěvekod Donald64 » 30 lis 2019 12:53

Já jsem si s tichem docela hrál a bavilo mě to. Stáhl jsem si SF, udělal křivky na skříňové ventilátory a ventilátor na CPU dle teploty jednotlivých jader. Sestava byla rázem o dost tišší a při brouzdání na internetu mi všechny ventilátory běží na své startovací otáčky. Každopádně jsem měl problémy s klapajícím ventilátorem ve zdroji (Seasonic SS), který jsem byl nucen vyměnit, zapojit do desky a opět regulovat přes SF na zatížení CPU/GPU. Opět slušný skok kupředu a poprvé v životě jsem neslyšel hučet ventilátory, ale nejhlučnějším elementem v mém pc je točivý HDD. Dále bych to mohl ztišit odhlučněnou case, potom se HDD zbavit úplně a v ten moment bych svůj PC už neslyšel vůbec. Pak by mě mohl začít rozčilovat hluk v zátěži, a tak bych zainvestoval do lepších ventilátorů a na GPU dal aftermarket chlazení s vlastními ventilátory, opět řízené přes SF. No a v tento moment bych koukal po grafice s co nejnižším coil whine, případně základní desce. To bývá problém zejména hodně výkonných komponentů.

Jako drahá záležitost to je, ale to ticho je k nezaplacení, fakt je velice příjemné sedět vedle neslyšitelného pc, to, kolik jsi ochotný za to zaplatit potom určuje míru slyšitelnosti. Sestavy, které navrhuji já, jsou hlukově optimalizované hlavně dle ceny. Když vidím, že rozpočet je napjatý, raději ponechám BOX a ventilátory s case. Tohle jsou věci, které si člověk bezproblému vymění, když chce pc ztišit a v podstatě neplatí ani korunu navíc za to, že na ticho nemyslel předem. Naopak zdroje jsou extrémně důležité, když je hlučný zdroj, zbytek je ti k ničemu a měnit ho nechceš, proto doporučuji v zásadě vždy BQ! a Corsair RMx. Seasonicy jsou hlučné, ale třeba SS Focus Plus doporučím do sestavy, kde se hluk řeší v nízké zátěži a při hraní her se na to tolik nekouká (což je vpodstatě maximum, co lze udělat bez výměny chladiče na GPU). Nahradit plotnu SSD je drahá záležitost, to tu většinou moc nerazím, je-li třeba více, než 1TB. Odhlučněné case dávám do dražších sestav automaticky, nepřijde mi adekvátní dávat ke grafice za 12k skříňku za 1k. No a grafiky návrhem vpodstatě ztišit nejde, vybereš tu s lepším VRM a chladičem, ale pokud si s tím tazatel nepohraje nebo si neudělá kompletně aftermarket chlazení, tak nějaká větší hluková optimalizace nemá význam, dosáhneš maximálně semi-LN, tedy v klidu bude sestava tichá a v zátěži bude nejhlučnější právě GPU.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový herní PC za cca 60k
    od Windi » 12 dub 2023 15:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1059
    od Windi Zobrazit poslední příspěvek
    16 dub 2023 21:58
  • Nový herní PC
    od Pepa78 » 12 úno 2024 21:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    463
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 úno 2024 22:15
  • Nový herní počítač do 35 000 Kč
    od KOLOMAZNIK1 » 22 lis 2023 16:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    925
    od KOLOMAZNIK1 Zobrazit poslední příspěvek
    24 lis 2023 08:40
  • Nový herní ntb do 46tis
    od Leel » 10 srp 2023 20:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    710
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 srp 2023 09:45
  • Nový herní pc - bolest v krku
    od ashx » 27 kvě 2023 11:25 » v Vše ostatní (hw)
    10
    1411
    od Mr. Incognito Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 11:20

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jayden a 22 hostů