Ping lagy

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Hooper
Level 2
Level 2
Příspěvky: 222
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Ping lagy

Příspěvekod Hooper » 16 úno 2019 19:51

Zdravím, chtěl bych se zeptat pomohl by mi někdo nějakým způsobem zjistit proč mám ping lagy? I když se nic nestahuje neustále mi lítá ping např. v CS:GO, s Providerem jsem toto řešil, ale postavil se k tomu tak, že u nich problém není že to vypadá že na těch serverech kde hraju tak je problém, je mi ale divné, že mi ping skáče všude a docela na vysoké hodnoty a to 100+ ms, delší dobu sleduju taky to, že když se trochu vytíží download tak ten ping vcelku roste u při uploadu a to dříve nedělalo i když jsem stahoval plnou rychlostí tak mi ping vylítl třeba z 5 ms na 10-11 ale určitě ne na 100, zkusil jsem tedy přeinstalovat ovladače ethernetu - bez výsledku, zkusil jsem tedy přeinstalovat i windows a taktéž bez výsledku, problém ale je že provider se k tomu prostě postavil tak jak se postavil, takže vůbec netuším jak to mám řešit. Ping přes CMD jsem meřil na google,seznam i přímo ty herní servery kde hraju a všude to docela skákalo.. Napadlo mě jestli není problém v kabelu což se taky vyloučilo.. Nevím si absolutně rady někdo nějaké řešení?

Dodatečně přidáno po 3 minutách 1 vteřině:
Přímo riot support mi odepsal na ty lagy toto pokud to nějak pomůže:

super, ty screenshoty jsem potřeboval ;) Mrkni se na ně a v té tabulce u IP adres najdi řádek PL% - to je procentuální ztráta packetů. U IPčka 192.168.100.1 máš 47%ní ztrátu všech dat - i když můžeš vidět, že u našeho serveru je 100%, je to normální. Jde hlavně o to, že hned po tom, co data opustí tvůj router, projde na tom úseku jen půlka všech dat, které k nám odesíláš a to je důvod skokového zvýšení odezvy :(

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ping lagy

Příspěvekod petr22 » 16 úno 2019 20:37

Spis by pomohlo videt ty same screenshoty.

Ciste technicky lze omezovat rychlost pripojeni internetu jednotlivym zakaznikum
tim, ze se jim proste poskytovatel zahazuje pakety - UPC takhle fungovalo roky, hrat
se na tom moc nic samozrejmne nedalo.

Jestli je to dejme tomu v noci nebo dopoledne lepsi, tak to muze byt omezeni
rychlosti zahazovanim paketu zabranujici pretizeni linky od poskytovatele dal.

Hooper
Level 2
Level 2
Příspěvky: 222
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ping lagy

Příspěvekod Hooper » 16 úno 2019 21:24

No, je fakt že jsem po poskytovateli požadoval zrychlení jinak bych odešel zpět k O2 aspoň tu nabízí 100 mbit což je krásné, z 30 mbit/s jsem tedy chtěl zrychlení řekli že maximálně 50 mbit/s i když má naproti barák 100 mbit nechápu proč když jsem od toho asi 100 metrů ale ok.. to nebudeme řešit, po době co mi vyměnili anténu a WiFi router to vlastně bylo ještě ok ale pár dní na to asi týden.. to začalo ten internet totiž mám hrozně krátce takhle zrychlený na 30 mbit to jelo v pořádku 2 roky a na 50 mbit tohle? To je strašný ještě když tvrdí že to není problém u nich že v anténě nevidí problém.. prostě snad neexistuje žádný schopný provider chce se mi z toho brečet když se podívám na českou republiku shora.. platíš platíš a je to čím dál horší.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ping lagy

Příspěvekod ITCrowd » 16 úno 2019 21:31

Viz můj podpis - diagnostika sítě.
Pokud jsi vyměnil kabel za wifi, tak se nediv.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ping lagy

Příspěvekod petr22 » 16 úno 2019 21:41

Jestli je to cele pres wifi, tak je zasadni problem uz v principu samotne funkce wifi.

Na mnoha mistech je pasmo tak preplnene, ze to funguje na nejnizsi hranici pouzitelnosti
a do toho dalsi lidi zapojuji stale nova a nova wifi zarizeni.

Nevim kde se vzata ta myslenka ze bez dratu = moderni, ale lidem uz nedochazi, ze zapojenim
pres wifi cehokoliv co se nepohybuje (stolni PC, konzole, TV...) zarusi okoli stovky metru daleko.

Rozchodit to pak na konkretnim miste je ducharina a kolikrat to stoji x hodin nastavovani a mereni
a vsecko zlikviduje soused, co si koupi novy router.

Hooper
Level 2
Level 2
Příspěvky: 222
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ping lagy

Příspěvekod Hooper » 17 úno 2019 07:56

Nevím jak je to myšleno, ale přes WiFi nejedu, normálně přes kabel, jestli je myšleny bezdrát. Internet tak to potom ano.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ping lagy

Příspěvekod petr22 » 17 úno 2019 08:09

Kabel je k nicemu pokud to mezi tebou a poskytovatelem vede pomoci wifi.

Zajistit kvalitni spojeni pres wifi zvlast v huste zabydlenych oblastech je
veeeeliky problem.

Porad tu navic nevidim zadny screenshot, ktery jsem chtel videt.

Ale urcite se nepletu ze k lagum dochazi na te casti spoje co jde vzduchem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ping lagy

Příspěvekod ITCrowd » 17 úno 2019 10:06

Hooper píše:U IPčka 192.168.100.1 máš 47%ní ztrátu všech dat

Tipuju, že toto IP je tvůj router. Takže jednoznačně chyba u tebe. Dej si kabel z antény rovnou do počítače a uvidíš.
Router nějaká plečka?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ping lagy

Příspěvekod petr22 » 17 úno 2019 10:09

Bezdratovy internet pres kabel :-)

Proto chci ten screenshot, kde je ta ztrata videt, ale ktery jsem porad nevidel.

Hooper
Level 2
Level 2
Příspěvky: 222
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ping lagy

Příspěvekod Hooper » 17 úno 2019 13:03

Zkoušel jsem se připojit přímo z anteny ale z nějakého důvodu je tam vykřičník a píše to že internet není k dispozici.. A wifi je tam Mikrotik RouterBOARD RB941-2nD-TC hAP Lite

Dodatečně přidáno po 13 minutách 35 vteřinách:
tak teď jsem se tam připojil ale i přímo na anténě to blbne.. takže wifi je vyloučena..

Dodatečně přidáno po 16 minutách 2 vteřinách:
Petr22, zde jsou hned dva testy nevím jestli se v tom někdo vyzná, ale přímo riot support se v tom vyznal:

https://ctrlv.cz/UTaj
https://ctrlv.cz/DesL

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ping lagy

Příspěvekod ITCrowd » 17 úno 2019 18:46

Takže to vypadá, že ta ip 192.168.100.1 je ten mikrotik. Jestli ti to dělá i mimo tvůj router, pak v routeru chyba nebude.
Doporučuji ještě vyzkoušet na jiném počítači, popřípadě na stejném s nabootovaným Live Linuxem, abychom vyloučili chybu v systému.
Jinak je to na poskytovatele.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lagy ve hrách
    od Lebedil » 22 říj 2023 18:41 » v Hry
    3
    1423
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 15:53
  • velký ping Příloha(y)
    od Mladkov204 » 19 dub 2023 14:08 » v Sítě - hardware
    14
    2771
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 13:35
  • Hodně vysoký ping
    od Mladkov204 » 21 čer 2023 13:37 » v Sítě - hardware
    1
    1162
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    21 čer 2023 13:44
  • Mega vysoký ping
    od Mladkov204 » 20 čer 2023 22:12 » v Sítě - hardware
    1
    1070
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 22:27

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů