chyba nacitani disku

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

chyba nacitani disku

Příspěvekod kobra » 09 úno 2007 11:59

Cao, mam problem. Zapnu komp a par vterin po startu (driv nez najede win) se mi objevi hlaska -volne prelozeno- "chyba nacitani disku", nabidne mi to restart, coz nic neresi. Vubec se mi nehodi varianta popadnout hdd a jit resit k jinemu pc, takze se chci zeptat: je mozne tento problem vyresit jinak? Jde jeste o to,ze parkrat pote, co se to stalo, se mi bez problemu nabootoval linux, ale ted uz nejde ani to (objevi se nejaka ta hlaska boot from cd ci tak nejak a pak cerna obrazovka a nic). Koukala sem do BIOSu,a tam se ten hdd detekuje, tak nevim kde je presne ten problem. Chapu ze ho stejne nakonec budu muset vypreparovat a jit to resit jinam, ale spis by me zajimalo, jestli neexistuje jeste nejaka jina moznost. Za pripadnou radu budu velmi vdecna.

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 12:15

Vypadá to, že disk zvolna odchází do věčných lovišť. Zazálohuj co se dá a pokud je disk mladší než tři roky zkus reklamovat. :cry: Stejným způsobem to probíhalo u mně, leč já nezálohoval a po definitivním pádu FAT tabulky jsem již jen zamáčkl slzu nad ztrátou 30GB krásných obrázků z internetu a mazal pro nový disk.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kobra » 09 úno 2007 12:25

Sakra..hm..mam takovej pocit, ze je vsechno v ******, ani se mi nechce vzpominat, co vsechno na tom disku je...je to hotova tragedie, skutecne TRAGEDIE!!! A jak je to mozny prosimte, kdyz je ten kram starej..co ja vim ani ne rok...? Teda odpoved neocekavam, je mi jasny ze na to se asi presne odpovedet neda...ale je to teda tragedie....no co si budem povidat..

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: chyba nacitani disku

Příspěvekod aproch » 09 úno 2007 12:26

kobra píše:par vterin po startu (driv nez najede win)
Mám obavu, že pokud je HDD v tomto stavu, tak by nepomohlo ani přestěhování do jiného compu, protože by ses s největší pravděpodobností na něj ani tak nedostala. Asi to bude chtít zapnout v BIOSu bootování z CD, nastartovat comp z nějakého CD do DOSu a podívat se na ten disk nějakými nástroji na kontrolu a opravu disků. Může to být způsobeno HW kolapsem disku nebo nějakým šmejdem třeba z netu, nechci malovat čerta na zeď, ale naděje na záchranu dat z disku v takovém stavu nebývá moc velká (tedy v rámci rozumných investic do takové operace). Je-li disk v BIOSu viditelný a z DOSu na něj nebude možný přístup, tak bych to viděl na FDISK a pokus o nové rozdělení disku a následné zformátování (přijdeš o data). Nezdaří-li se toto, tak zbývá nejbližší sběrný dvůr (jseš-li ekologicky založená) nebo kontejner... :?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 12:50

Pokud se ti podaří sehnat program Get Data Back, máš poměrně velkou šanci na záchranu dat. Jedná se však o placený SW a jeho cena, vzhledem k jeho schopnostem, bude přesahovat státní rozpočet některé malé africké země. Jsou možnosti, kterak se dá tato cena snížit, ba dokonce vynulovat, ale tyto možnosti jsou rovny nezákonným praktikám a já, zákonadbalý človíček, tě k nim nemohu navádět. Jen ti mohu dát tip, že existují servery (na těch nejlepších se všechno píše azbukou), kde se dají stáhnout kouzelná slovíčka k placeným programům, ovšem za cenu rizika, nakoupení virů a podobné havěti a dále i za cenu výčitek svědomí za krádež programu. :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kobra » 09 úno 2007 12:54

Hm, sem zklamana. Kazdopadne nejsem zadnej odbornik, tak jsem zvedava jak to zvladnu - myslim ten DOS, matne si pamatuju neco z informatiky z 6.tridy, ale moc toho neni, takze kdybys byl tak laskav a zkusil mi aspon strucne naznacit jak na to, tak budu moc rada. Ale myslim ze to se asi takle z hlavy moc neda, co. Nicmene dekuji za rady obema ;)

kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kobra » 09 úno 2007 12:55

cha :D "get data back" zni fakt dobre, ale vypada tom ze to muzu leda kricet z okna nebo tak neco....:)

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 09 úno 2007 13:00

pokud jsi smířená s tím, že se data nepodaří zachránit, tak můžeš zkusit pustit na ten disk instalaci WXP z originálního CD. Nebude-li na disku žádný dostupný oddíl, tak se ho instalátor pokusí znovu rozdělit a naformátovat (to ale zatím absolvovat nemusíš, dokud si nebudeš jistá, že je disk opravdu v háji). Minimálně uvidíš, v jakém stavu disk je (jestli jsou na něm nějaké oddíly, případně jestli se tváří jako úplně nový, nerozdělený a nenaformátovaný).

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 13:09

V průběhu tohoto týdne jsem dal do google Get Data Back a někde jsem narazil na debatu, kde si medili kluci na téma záchrana dat, bohužel jí již nemohu najít, možná budeš úspěšnější a najdeš víc. V té debatě mluvili o konkrétních programech a chválili je (a nebo zatracovali).
El Diablo sem dal před časem tento odkaz, možná ti to pomůže.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 09 úno 2007 13:16

Podívej se na http://www.runtime.org/ , což je domovská stránka GetDataBack. V sekci Download je ke stažení demo, nevím sice, jaké má omezení, ale koukni na http://showtime.ezin.cz/2005/02/24/get- ... -a-fat-32/ . Tento soft předpokládá připojení poškozeného HDD jako slave do jiného PC a instalaci GetDataBack na tento PC. Nebo můžeš pořídit nový hadr (což bych asi udělal tak jako tak, tomu starému (myšleno disku :D ) bych už nevěřil, i když by se podařil opravit), na něj nainstalovat systém, připojit vadný HDD jako slave atd.

kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kobra » 09 úno 2007 13:42

ok, vyzkouším, když to nezabere, zkusím to ještě opravit kladivem, pak to vyhodím a půjdu si pro novej. To kladivo se mi stejně jeví jako nejschůdnější možnost. No..pořád se mi honí hlavou "get data back!!! get data back!!!", třeba když si to zopakuju ještě několikrát, tak se mi to splní:D dík hoši.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 13:55

Cosi jako "Pusťte bratry domů, posťte bratry domů,..." :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Načítání PC
    od Lebedil » 31 srp 2023 11:32 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1238
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 19:30
  • chyba 0xc0000142
    od Culter » 24 říj 2023 21:59 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1828
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 18:41
  • chyba na webu
    od teichmann.ondrej » 04 zář 2023 15:45 » v Programování a tvorba webu
    1
    1965
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:09
  • 100% využitie disku Příloha(y)
    od krakenus600 » 10 zář 2023 19:47 » v Vše ostatní (sw)
    9
    2847
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 11:26
  • Nvidia 1060 chyba 43
    od Brasi » 18 čer 2023 10:42 » v Problémy s hardwarem
    2
    786
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 15:40

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů