Při instalaci XP nejdou najít disky

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

HasHisH
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Při instalaci XP nejdou najít disky

Příspěvekod HasHisH » 08 zář 2007 12:22

Zdravím, nevim jestli to sem dávám dobře, ale potřebuji poradit. Asi jste to tu ush někde řešili, ale nenašel jsem to tu. Mám nootebook s Win Vista Home Premium, chci si nahrát win XP Profesional. Při instalaci XP mi naskočí tabulka že systém nemůže najít disky. Myslel jsem, že to bude tím, že mám SATA disky. Nemám ale flopinu takže nemůžu nahrát řadiče. Asi by to šlo nějak vyřešit přidáním ovladače do instalačního CD, ale nevim jak. Mohl by mi někdo poradit? Díky moc

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 08 zář 2007 12:48

Tak to tedy nevím, jestli to půjde z toho CD. Ale zkusit to můžeš. Překopíroval bych ten ovladač na CD. To neumíš?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 08 zář 2007 13:06

Mohl bys použít program nLite
http://www.craftcom.net/08_upravujeme/nlite.htm tam údajně jdou vložit ovladače. Koukni, ale do Googlu abys našel nejnovější verzi a taky se tam někde povalují i podrobnější návody.
Naposledy upravil(a) guest dne 08 zář 2007 18:10, celkem upraveno 1 x.

HasHisH
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod HasHisH » 08 zář 2007 15:23

Blue Spirit píše:Mohl bys použít program nLite
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=96043#96043 tam údajně jdou vložit ovladače. Koukni, ale do Googlu abys našel nejnovější verzi a taky se tam někde povalují i podrobnější návody.



ten top nelze zobrazit ... Našel jsem ovladače na ten HDD, ale potřeboval bych někoho kdo opravdu ví jak na to nechci to nějak pokazit víš jak :?

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 08 zář 2007 15:37

Pokud je mi znamo tak ovladac na sata potrebujes pouze tehdy, kdyz mas vic disku a chces je dat do RAIDu a tvoje deska neumi RAID, takze jsou na vytvoreni softwaroveho RAIDu. Jinak ovladace nemusis vubec resit. Spis prolez bios. Z me zkusenosti, pri instalaci na jeden notebook kde byl satan, tak linux sel normalne nainstalovat ale wokna Xp hlasili nenalezeny disk. Stacilo prepnout v biosu SATA support (nebo tak neco) s Disable na Enable a jelo to.

HasHisH
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod HasHisH » 08 zář 2007 17:03

oldys píše:Pokud je mi znamo tak ovladac na sata potrebujes pouze tehdy, kdyz mas vic disku a chces je dat do RAIDu a tvoje deska neumi RAID, takze jsou na vytvoreni softwaroveho RAIDu. Jinak ovladace nemusis vubec resit. Spis prolez bios. Z me zkusenosti, pri instalaci na jeden notebook kde byl satan, tak linux sel normalne nainstalovat ale wokna Xp hlasili nenalezeny disk. Stacilo prepnout v biosu SATA support (nebo tak neco) s Disable na Enable a jelo to.


Mám jeden disk rozdělený na 2 oddíly, prolezl jsem úplně celý bios a o disku tam bylo pouze info o kapacitě. Typ BIOSU mám Phoenix. Myslíte, že by pomohla aktualizace biosu? Popř jak na to =) Jinak nevíte taky jak rozšířit instalačku Widle XP o nějakej ten ovládač?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 08 zář 2007 18:11

Promiň, dal jsem tam blbý odkaz - už je to tam správně. Chtěl jsem tp smáznout, ale nepustilo mne to - nějak se mi to s...
nLite http://www.craftcom.net/08_upravujeme/nlite.htm

HasHisH
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod HasHisH » 09 zář 2007 13:13

Jo to je dobrej program, ale můj problém to nevyřešilo ... zkušel jsem snad všechno, nakopal jsem do instalačky Win ovladače na mou desku z oficiálního webu výrobce - nefungovalo, nakopal jsem tam všechny možné ovladače které jsem na netu vyhrabal - nešlo. Moje pokusy spolkly tak 5 CD - bez úspěchu. Vážně ush mě nic nenapadá ... Asi se budu muset spokojit s Widle Vista ...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 09 zář 2007 14:48

Tady je postup jak do XP s SP1 integrovat SP2. http://www.adminxp.cz/windowsxp/index.p ... ew&aid=201
Možná bys z to část mohl použít, ale místo SP2 tam integrovat ten ovladač. Jinak ti k tomu nic neporadím, protože sám jsem se v tom motal asi týden a nakonec jsem musel použít nLite.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 09 zář 2007 14:58

Tak jsem to znova všechno pročetl a nějak mi dochází, že tudy cesta nevede. Musíš to řešit někde v Biosu ? Nebo se podívat, jestli to bootovací CD není poškozený apod. ??? Nějaká integrace, případně zkopírování ovladače do XP je nejspíš blbost. Jestliže systém nemůže najít disky, pak by se při nabootování musel nejprve nainstalovat ten ovladač a teprve pak by musela začít instalace počínaje tím hledáním disků. A tady bys asi musel překopat celý to instalační CD se systémem. Tudy asi cesta nevede, leda snad pro nějakýho zkušenýho profíka. Chyba je někde jinde, ale tady mé myšlenkové pochody končí! :-( Jedině Googlit!

HasHisH
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod HasHisH » 09 zář 2007 20:37

Jasný zkusím ještě něco vypátrat. Snad na něco příjdu, kdyžtak vám pak napíšu v čem byl háček (jestli na to tedy příjdu) :smile:

BROZA
Level 3
Level 3
Příspěvky: 509
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod BROZA » 09 zář 2007 23:55

Co je to za notebook?Disk je v BIOSu vidět?
A pokud dělám v nLite pokus-omyl tak na CD-RW,páč to neustále předělávám :lol:
Intel Core 2 Duo E6400;ASUS P5B;4GB DDR2-800MHz;7600GT/2DHT


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Disky se odpojí a počítač hodí error
    od Malakhov » 04 črc 2023 11:15 » v Problémy s hardwarem
    5
    1384
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 16:05
  • nejdou USB porty
    od makojed » 18 dub 2024 16:33 » v Problémy s hardwarem
    4
    1808
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 20:04
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    1497
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1976
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • Win 10 na starem PC po instalaci nebootuje
    od becza4 » 26 zář 2023 21:01 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    2094
    od becza4 Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 23:59

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů