Nelze se přihlásit do PC Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Hastalda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 286
Registrován: květen 12
Bydliště: Český Šternberk
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod Hastalda » 15 lis 2020 11:14

Ahoj,

potřebovala bych pomoct – řešila jsem s vámi v minulosti několik problémů se svým notebookem (4520s Win 7), který je starší a protože ho využívám pracovně, bála jsem se, abych nepřišla o pracovní soubory a citlivá data. Nakonec jsem se odhodlala a koupila jsem si nový notebook, kam jsem chtěla veškeré pracovní věci přesunout. Zpočátku jsem na něm párkrát dělala, jenže pak mi v mezičase jaro3 pomohl s problémy a starý notebook se v rámci možností stabilizoval, tak jsem pokračovala na starém notebooku.

Teď po čase, když jsem chtěla nový notebook spustit, mi naběhla obrazovka s přihlášením a zadáním hesla. Jenže nejedná se o mé přihlášení a v žádném případě se přes něho nemůžu dostat, abych se přihlásila. Původně jsem si myslela, že jsem jen blbka a zmrvila jsem heslo, ale username není můj, je nějaký nesmysl. Když jsem chtěla dát „přepnout uživatele“, vrátí mě vždy zpět.
Když jsem pátrala na fóru, zjistila jsem, že jde o nějakou „zamykací obrazovku“ v rámci win10tek. Tu lze sice v registrech odstranit, případně se přes ní dostat dál pomocí zadání příkazového řádku regedit.cmd, ale mě se žádný z postupů nedaří a gpedit.msc nejspíš nemám. Přes tu zamykací obrazovku se prostě nemůžu dostat, abych udělala jeden z těch uvedených postupů. Už jsem z toho hotová, protože trvá dva týdny a vážně se mi nedaří do notebooku dostat.

Mohla bych poprosit o pomoc?

HP Pavilion Power, Windows 10 Home, Intel i5-8300H, Intel Core i7-1065G7 Processor

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod RIKI22 » 15 lis 2020 11:27

Zruš si heslo cez inštalačku alebo , ak tam nič dôležité , sprav čistú inštaláciu bez bordelu od výrobcu.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod zeus » 15 lis 2020 11:32

Kdyz tam nic nemas, tak zkus reset do tovarniho nastaveni.
Prolomit heslo lze mj. s vyuzitim instalacky Win a zamenou souboru pro 'usnadneni pristupnosti' (utilman, osk apod.).
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
Hastalda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 286
Registrován: květen 12
Bydliště: Český Šternberk
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod Hastalda » 15 lis 2020 11:46

Jenže s tím mám problém, instalační CDčko nemám (prošla jsem věci – součástí balení není) a pokud přistoupím k továrnímu nastavení, tak se mi všechno vrátí nazpět. Když jsem notebook koupila, byl hrozně zpožděný, přihlášení trvalo přes minutu, každý úhoz a načtení stránky trval několik vteřin. Nechala jsem „pročistit“, zbytečnosti odinstalovat a naopak, nainstalovat některé nové věci k práci. Teď se bojím, že tímhle krokem se dostanu tam, kde jsem byla na začátku.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod RIKI22 » 15 lis 2020 12:02

Cez Stiahnúť nástroj si pripravíš inštalačku.https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

Uživatelský avatar
Hastalda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 286
Registrován: květen 12
Bydliště: Český Šternberk
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod Hastalda » 22 lis 2020 12:59

Návrat do továrního nastavení, kvůli ztrátě souborů a aplikací, nechci potvrdit a tohle je pro mě masakr.., našla jsem ale jednoduchý postup, který víceméně všem helfnul:
(https://www.youtube.com/watch?v=WBWOIgRgwvE)

ale když jsem se dostala přes Průběh přípravy automatické opravy (u win10 nešel použít uvedený postup, ale příkaz „shift+restart“) a zvolila podle postupu
- Odstranit potíže,
- Upřesnit možnosti,
- Příkazový řádek

nedostala jsem se na vyvolání Příkazového řádku, ale (!) naběhla obrazovka „Zvolte si účet, aby bylo možné pokračovat“. Pokud ho zvolím – žádá zadat heslo, pokud potvrdím „Zapomněli jste svoje heslo nebo nevidíte svůj účet?“, nabídne restart, kterým se dostanu na původní zamykací obrazovku. A jsem zase na začátku… :-(

Máte s tím někdo zkušenosti, jak dál???

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod rhsCZ » 22 lis 2020 13:14

i u windows 10 toto funguje, že když několikrát natvrdo vypneš při startu tak by se měla spustit oprava. případně dej na flashku HBCD_PE a tam lze taktéž přejmenovat jeden ze souborů snadného přístupu.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
Hastalda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 286
Registrován: květen 12
Bydliště: Český Šternberk
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod Hastalda » 22 lis 2020 14:39

Oprava se mi podařila spustit, ale příkazový řádek mi nenaběhne, pokud nezadám heslo...

Chápu správně - stáhnu soubor ISO2USB.exe na flash disk, vložím do zablokovaného PC a spustím. Nebo musím předtím stáhnout i soubor HBCD_PE_x64.iso?

Ještě k postupu:
"V položce USB Device je zobrazen seznam připojených USB disků. Vyberte ten, na který se má Hiren’s BootCD nainstalovat. Pokud zde váš disk nevidíte, zkuste ho správně naformátovat a následně seznam aktualizovat." - tzn. až po vložení flash disku do zablokovaného PC?

"Spuštění Hiren’s BootCD - Na zablokovaném počítači je nutné spustit systém z bootovacího live DVD nebo z bootovacího USB disku." - musím nejprve nabootovat?

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod rhsCZ » 22 lis 2020 14:57

Stáhneš si rufus https://github.com/pbatard/rufus/releas ... s-3.13.exe a HBCD_PE_x64.iso. otevři rufus a tam si vybereš usb disk a to iso. ostatní můžeš nechat a dáš start. až to bude tak to připojíš a biosu musíš nastavit boot prioritu na USB. spustí se takový win10, tam si otevřeš prohlížeč souborů a zjistíš, na kterém disku(v tento počítač) je tvůj disk a zabrouzdáš do X:\Windows\System32(místo X nějaké to písmenko) a přejmenuješ např. osk.exe na něco jiného a zkopíruješ cmd.exe a přejmenuješ na osk.exe. tím se na přihlašovací obrazovce místo klávesnice na obrazovce objeví příkazový řádek. a tam lze změnit heslo, případně povolit účet administrator a až pak změnit heslo daného účtu


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod petrmet » 22 lis 2020 16:26

Pokud si chceš vytvořit bootovací USB ( je jedno, jestli pomocí ISO2USB nebo RUFUS), musíš ho vytvářet na funkčním PC nebo notebooku a pak teprve s tímto USB nabootovat notebook, do kterého se nemůžeš přihlásit.

Uživatelský avatar
Hastalda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 286
Registrován: květen 12
Bydliště: Český Šternberk
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod Hastalda » 22 lis 2020 17:16

Díky za jednodušší navedení.., jakmile mi chybí mezikrok (pro vás třeba logický, automatický), tak se hnedka seknu...

Tak jsem stáhla na flashdisk, ale když vložím do zablokovaného PC, jak nastavím boot prioritu na USB? Když jsem vložila do PC a spustila, naskočila mi opět zamykací obrazovka...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze se přihlásit do PC

Příspěvekod RIKI22 » 22 lis 2020 17:50

Skús po zapnutí klávesa F9,Stlač viackrát, či vyskočí nejaká ponuka.Ak áno, vyber si to USB.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    4835
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Nelze odinstalovat hru
    od Kincl6 » 11 říj 2023 18:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1951
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 19:24
  • Nelze zapnout PC
    od Deo » 26 kvě 2023 18:33 » v Problémy s hardwarem
    1
    927
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 23:34
  • Nelze otevrit vypalene DVD Win 10
    od patio » 09 úno 2024 19:33 » v Problémy s hardwarem
    2
    392
    od patio Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 20:52
  • Pc se Vypne a nelze zaonout
    od Lebedil » 29 dub 2023 21:59 » v Problémy s hardwarem
    7
    1060
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 07:55

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů